Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hallottatok róla?

Ti hallottatok róla?

Figyelt kérdés

Olvastam egy csoportban,hogy a babaáknál az átlag 600g/hó a normális.

Eléggé megilyedtem,Mert érdekes lenne ha annyi lenne ,ugyanis az én gyerekem másfél évesen 8,8 kg és 87 cm

3szor eszik még naponta anyatejet.

Most akkor vagy az én gyerekem kicsi,vagy a többi eszik sokat?

Jó nem egyformák a gyerekek,de ennyire?


2017. jan. 11. 11:14
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
34%

Jó, úgy tűnik, itt sokan rá vannak gyógyulva erre a szoptatásra. Az anyatej kisbabáknak való, akiknek nincs foguk... A másfél évesnek van.

Attól, hogy lett gyereketek és anyukák lettetek nem kell megőrülni.

2017. jan. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 Snorri ***** válasza:
95%
Azon senki nem akad fent, hogy nagyi azért szereti jobban, mert nem tömi meg, cuki sovány, formás! A 4-5 hónapos baba meg duci...
2017. jan. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
100%
De, fennakadtam, csak első körben a kérdezőnek próbáltam segíteni a probléma megoldásában. A nagyi nem normális, ez szerintem mindenkinek nyilvánvaló...
2017. jan. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
46%

Tenyleg nem ugyanaz a ket 64%-os valaszolo :-)


A tejszeletet ellenzo anyukaktol kerdezem, hogy majd ahhoz mit fognak szolni, amikor kiderul, hogy az ovodaban porbol csinaljak a gyerekeknek a krumplipuret!! (multkor mondta a dadus, pedig ezt szert tenyleg nem gondolna senki...)

Sot adnak az ebed melle cukrozott barackbefottet, uzsonnara pedig igen, tejszeletet is kaptak mar, sot csokit is, kakaos csigat, kockasajtot, turokremes zsemlet stb.

Kepzeljetek el! Ezt hogy fogjatok megemeszteni?

2017. jan. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 Snorri ***** válasza:

Talán a problémának ez a hozzáállás az egyik forrása...

44! Sokaknál akkor már alábbhagy ez a dolog!

2017. jan. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
60%

44-es valaszolo. Harom iskolas gyerekem van:) Nagyon nem tudsz meglepni;)

Viszont anno ha az anyatej vagy a puding kozott kellett valasztani a gyerekeknek, harombol ketto az anyatej mellett dontott.

Egy masfel eves nem igenyli ezt a sok edesseget.

2017. jan. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 A kérdező kommentje:

Soha eszembe se jutott az édesség neki.Déli gyümölcsöt sem adok neki még.Nem szeretnék vitát szítani egyáltalán.Anyósomra annyi,hogy nem tudok vele mit csinálni,hogy jobban szereti,első unoka,nekem ez tulajdonképp jól esik.Tehát én simán ott hagyom Vele,hogy még szorosabb legyen a kapcsolatuk,akkoris ha a férjem tesójáék jönnek.Hisz mi vagyunk otthon.Lehet szoptatás már csak itatás,de szerintem nagyon is szükséges.Sogornőm is szóvá tette tegnap,hogy ennyire már nem kéne.Inkább a kaja...De szerintem féltékeny,hogy ő nem tudott szoptatni.

Tegnap adtam gyerekemnek levest,csirkemellet,tört krumplival.Megette ügyesen.De hamar kellett neki cici is.

Tervezzük a 2.babát,Érdekes lenne a2-t együtt szoptatni.

2017. jan. 13. 08:54
 48/54 anonim ***** válasza:
100%

Felreertetted, az emlitett 2 dolog (mar le sem irom, mert unalmas) nem edessegkent lett peldanak felhozva, hanem, mint tejtermek!

Amire igenis szuksege van egy fejlodo szervezetnek, de lehetett volna emliteni ugyanugy a kefirt, joghurtokat, sajtokat, turot, sot szukseg van feherjere, tojasra, husfelekre, szenhidratra, kenyerre stb.


Aszerint, amit irtal, ugy tunt, eleg egyoldaluan taplalod, illetve nem is taplalod a gyermekedet, tekintettel arra, hogy azt mondtad csak szopik, a huslevest pedig nem eszi meg, ezen kivul mast nem irtal, amit enni adnal a gyerekednek.


Csak tanacsot szerettunk volna adni, ha mar kerdezted, de ugyis ugy fogod csinalni, ahogy te szeretned, ennek fejeben felesleges is volt a kerdesfelteves.


Egy 1 eves gyerek mar barmit ehet, a banantol es narancstol sem lesz semmi baja, legfeljebb vitaminhoz jut.

2017. jan. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
51%

Bocsika, hogy pont a tejszeletet írtam. De az amúgy nem édesség. :D

Nálunk a pici eszik kakaóscsigát is pl vagy sült húst, tésztát, mindenféle főzeléket, joghurttal összeturmixolt gyümölcsöket. Igazából mint egy felnőtt, csak nem olyan fűszeresen.

A reggeli sokszor tejberizs, tejbedara, zabkása... Ezeket is megeszi, az óvodással együtt.

Nem kisbaba már. Ahogy a tiéd sem. De azt csinálsz, amit akarsz.

Viszont úgy tűnik, valamit nem jól csinálsz, ha a gyereked sovány. Anyatejből meg gyümölcsből nem fog sok tápanyagot magához venni, csak fogyni fog meg beteg lesz. De mindenkinek a maga dolga, mennyire egészséges gyereket akar.

2017. jan. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 A kérdező kommentje:
Én a tejszeletet mont példa nem rosszból hoztam fel.Adok neki kekszet is.Babakekszet eszik a hippeset mert az eléggé mindenmentes.Nem szeretném cukorral tömni a gyerekem feleslegesen.Én magam sem eszem édes dolgokat,csak egészséges ételt.Szerintem fontos a tudatos táplálkozás.Anyósom szerint nem kóros a lányom,inkább imádnivalóan cukin áll neki a soványság.Inkább adok neki sok zöldség,csirkemell gyümölcs ,mint a sok egészségtelen sz.r,meg felfújni a gyerekem azzal a.... Tápszerrel mint a sógornőm,mert szoptatni azt nem tud,de menőzik ,hogy a gyerekének mar krumplit alma,borso mindent ad...Anyossal beszéltük ,a legfontosabb az anyatej kimarad cseszheti...
2017. jan. 13. 12:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!