Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hallottatok róla?

Ti hallottatok róla?

Figyelt kérdés

Olvastam egy csoportban,hogy a babaáknál az átlag 600g/hó a normális.

Eléggé megilyedtem,Mert érdekes lenne ha annyi lenne ,ugyanis az én gyerekem másfél évesen 8,8 kg és 87 cm

3szor eszik még naponta anyatejet.

Most akkor vagy az én gyerekem kicsi,vagy a többi eszik sokat?

Jó nem egyformák a gyerekek,de ennyire?


2017. jan. 11. 11:14
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon keves a sulya. Sokkal tobbet kellene ennie, szinte mindent ehet! Rosszul gondolkodsz.
2017. jan. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
41%

ha addig szeretnéd szoptatni amig szukseges akkor nyugodtan abbahagyhatod...minél kesobb valasztod el annal macerasabb lesz vagy neked lesz teher ha még 3 evesen is keri majd a cicit.

egyebkent a sulya szerintem annyira nem gá ilyenkor már lassan gyarapodnak, nem mindegy az sem mennyire mozgékony. a lányom 10 kg korul volt, de a szintén még javaban szopizo anyatejes kisbarátja caak 9 kg 1.5 evesen..elteliti oket az anyatej de nincs taperteke....teljesen feleslegesen szoptatod adj neki rendes kajat, junior tejitalt, joghurtot turot stb

2017. jan. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
43%
87 cmhez 8,8 kg az kórosan alultáplált. Az anyatejet felejtsd el, mar nem tápkál ellenben eltelíti. Már semmi szüksége rá ès tessék rendesen etetni.
2017. jan. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
69%
Kicsi a sulya a gyerekednek. Mar hallottam ilyet, a tejtől telitődik és ezért nincs étvágya. A gyümölcstől sem fog hizni, fogyókúrázók esznek sokat. Kiegyensúlyozott, változatos táplálkozás kell. Tészta, kenyér, sajt, rizs, krumplira is szükség van. Több szénhidrátra van szükségük. Sültkrumpli? Bundáskenyér? Krumplis tészta? Tejbegriz? Vannak tipikus ételek amit a kicsik szeretnek. Attól meg hogy tápszeres nem ducibb mintha anyatejes lenne. A régi rendszer tapszerei rosszak voltak, de a mostaniak már szuperek. Anyatejesen is ugyanolyan duci lenne a tesod babája.
2017. jan. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
85%

Fiú vagy lány?

én ezt a táblázatot szoktam nézni: [link]

ezek szerint igencsak sovány.

Az én lányom sem volt egy husis baba, de ő 1 évesen volt 8,8 kg körül. Én beszélnék a gyerekorvossal, mit ajánl. Nem hiszek abban, hogy egy 1,5 éves gyereknek azt kellene ennie, mint a szüleinek, de egy ekkorának sok zöldségre, tartalmas levesekre, főzelékekre, húsra is szüksége van. Az ő korának és gyomrának megfelelő elkészítéssel és fűszerezéssel. Ha szereti a húslevest, akkor val.szeg szeretni fogja a tartalmas raguleveseket is, csirkemell darabokkal, zöldséggel, rántás nélkül, pici tejszínnel pl. Jó, szopjon reggel, este, ha nektek szükségetek van rá, de arra hagyatkozni mint tápanyagra már nem szabadna.

2017. jan. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 Snorri ***** válasza:
82%
Ennyi idősen reggel-este italnak anyatej, de mellette 5-ször ennie kellene! De legyen csak 4! Zôldség, gabonák, tejtermékek,stb! Àrtasz neki! A mi orvosunk már leszedte volna a fejed! Jogosan!
2017. jan. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én azt hittem tényleg nem gond amit csinálok,mert a doki nem szolt soha, az anyósom is pont azzal tömi a fejem menyire cuki soványka,nem mint a sogoroméké is aki duci.Pedig nem duci ősem mert 4 hónaposan 5,9 kg. De enyémet azért szereti jobban mert nem tömöm meg formás egy lány vékonyan nem ducin.Teletömi fejem ezek szerint.Náluk lakunk,de ezentul nem hiszek neki.

nektek viszont NAGYON köszönöm.

2017. jan. 11. 17:14
 28/54 anonim ***** válasza:
82%

Hát, első körben vigasztalni akartalak, hogy az én másfél évesem is csak 9 kiló... de ő 11-12 centivel alacsonyabb, mint a tied, és 2200 gramm, 44 centivel született (nem korababa, genetika, alacsony és vékony vagyok, rám üt). Magához képest arányosan hízott. Rajta látszik is, hogy ducika, kis kerek arca van, nagy pocija, hurkás combjai. Azért kisebb az átlagnál, mert kisebbnek is született mind súlyra, mind magasságra, percentilise tökéletes. Nálatok az a gond, hogy a magassága jó (sőt, magas gyerek), de a súlya nagyon-nagyon kevés hozzá, így sovány.


Illetve tényleg nem jól táplálod sajnos. Értem, hogy miért fontos neked a szoptatás, én is szoptatom még mindig a kislányomat, és az hülyeség, hogy semmit nem ér már, mert nagyon sok a vitamin benne. De az tény, hogy étkezést helyettesíteni már nem célszerű vele, mert ahogy írták, eltelíti, tehát enni nem fog, de sajna hízni sem. Én amúgy az igény szerinti szoptatás híve vagyok, de ebben a korban már nem mehet az evés rovására, emiatt jó ideje korlátozom, ha cicizni akar, kínálok helyette egy banánt, joghurtot, bármi mást. Alapfelállásként csak reggel, este (éjjel), illetve a délutáni altatáskor cicizhet. Kivételt képez ez alól, ha beteg, vagy nagyon fogzik, mert ezekben az esetekben előfordul nála, hogy egyáltalán nem eszik, de a cicit elfogadja. Ilyenkor kaphat, amennyit kér, hogy legalább ennyi menjen bele.


Javaslom neked is, hogy vedd le a cicit napközben maximum egyre, mert ha 3x szopik, akkor bizony tényleg nem lesz éhes. És igen, húzósabb kajákat, húst, főzeléket, tésztákat stb. adj. Tudom, hogy milyen egy rossz evő gyerek, az enyém is az, de naponta sokszor kínálom, próbálkozom változatos kajákkal, sokszor adom a kedvenceit. Amióta nem igény szerint szopik, hanem korlátozva, többet eszik, ez az igazság. Az az étrend, amin most a te gyereked él, olyan, mintha fogyóztatnád folyton, alig jut be kalória. Mindenképp muszáj változtatnotok ezen!

2017. jan. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 A kérdező kommentje:
köszönöm.megfogadom.
2017. jan. 11. 17:38
 30/54 anonim ***** válasza:
21%

Másfél évesen már szerintem nem kellene anyatejet ennie. Csak normális ételeket.

Reggelire tejbedara, tejberizs, szendvicske.

Tízóraira tejszelet, puding.

Ebéd rendesen mint a felnőttek.

Uzsonna mint a tízórai

Vacsora is olyasmi.


Tojás, túró, joghurtok, kenyér, felvágottak, főzelékek... Annyi mindent lehet már neki adni.. (igazából mindent..) Nem az anyatejjel kellene etetni. 1 éves kora után abban már semmi hasznos nincs neki!!


Azért ilyen kicsi, mert nem jut megfelelő tápanyagokhoz!

2017. jan. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!