Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első hetekben legyünk...

Az első hetekben legyünk itthon a babával, vagy költözzünk anyukámékhoz?

Figyelt kérdés

Még terhes vagyok, de ha minden jól megyek, november 23-án jövünk haza a kórházból a kislányunkkal. Viszont nem tudom, hogy hová...

Eredetileg úgy volt, hogy anyukámékhoz költözünk az első két hétre, amíg a vőlegényemmel belejövünk a babázásba, nem leszünk ennyire tapasztalatlanok. Plusz császárom lesz, fogalmam sincs, mennyire fogom tudni majd ellátni a babát. Szóval megbeszéltük, hogy az első két hétben ott leszünk, utána majd látjuk, hogyan tovább (van saját lakásunk, babaszobával). Ez azért lett volna jó, mert ott nekem az ottani hálószobámhoz tartozik egy külön lakrész, fürdővel, nappalival, tehát nem zavarnánk anyut és a férjét.


Viszont most azon kattogok, hogy nem lesz-e sok a babának, hogy megszokja az egyik környezetét, utána meg visszacuccolunk ide... Csak az a baj, hogy itt anya maximum a nappaliban tudna aludni, mert három szobás a lakás (hálószoba, babaszoba, nappali). Vagy a lányunk szobájában, mert ott is van egy kanapé, amit franciaággyá lehet alakítani.


Szerintetek melyik megoldás a jobb?

Ha a baba már eleve ide jön haza, ezt a környezetet szokja meg?

Vagy semmi baj nem lesz abból, ha az első hetekben anyukáméknál vagyunk?


2017. nov. 5. 18:17
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk ugyanez volt a szitu, csak mi 45 percre lakunk egymàstól.

A párom erősködött, hogy az első 2 hétben legyünk anyunál, mert császáros leszek és tapasztalatlan. Én hittem magamban illetve a kórházban sem volt probléma, de belementem.

Jó volt mert csak a babával kellett foglalkoznom, könnyen összeszoktunk.

Ha úgy döntesz, hogy anyukádhoz mentek haza attól nem leszel rossz anya.

Sokan azt is kevesebb anyának tartják aki császárral szül. Ez nem ezen múlik. Sőt, te legalább nem csak egy dolgot a fejedbe veszel és ha jó, ha nem végig viszed, hanem alaposan körbejárod a témát. Ez a jó. Erre a hozzáállàsra nagy szükség van gyerek mellett.

2017. nov. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
54%
Pont ilyen tapasztalatlan voltam és császáros. Már a műtét napján jöttem mentem este. A kórházban mindent mwgtanítanak amit tudnod kell.
2017. nov. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
73%
39 válszoló. Szerintem senki nem akarja bántani a kérdezőt és nem azt mondják hogy ne legyen ott vele az anyja egyáltalán. De gondolj bele, hogy ha pár hétig non stop segítségére lesz, amikor a kérdező egyedül marad a gyerekkel,hányszor fog bepánikolni, ha ordítani fog a gyerek, nem tudja mi baja és megnyugtatni sem bírja hosszú ideig.
2017. nov. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
74%

Szia. Én is 19 evesen lettem anyuka. :) anyósom mellettünk lakott, nagyon szeretett volna segíteni mindenben, főleg a gyerek fürdetésében. Én nem engedtem. Itthon volt (mostmár) a férjem és elláttuk együtt a gyereket. Én nem voltam császáros, de elég ramatyul voltam így is elhiheted. Szinte 0 alvás napokon keresztül, a gátam piszkosul fájt, a mellem leszakatt.

Hidd el menni fog neked is, muszály, hogy menjen. Én is amondó vagyok, hogy otthon a saját házatokba legyetek, és anyukád legyen ott veletek. Csak kényelmesebb otthon. Tudod hova nyúlj ha kell valami. A babád is ott szokja meg az első perctől kezdve mindent.

Jó babázást, kitartást, több önbizalmat.

A negatív kommentelőkre ne figyelj. Itt csak az a szuper anya aki nulla segítséggel boldogul, aki 30 felett vállal gyereket, aki mindent önerőből valósított meg. Az én gyerekeimenk is megpróbálok mindent megadni amit tudok. Inkább csak lesz 2 gyerekem max, inkább nem nyugdíjtakarékot nyitok, hanem nekik félreteszek, hogy ebbe a gazdaságos és szuper kishazánkba eltudjanak indulni felnőttként.

2017. nov. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Nincs baj azzal, hogy segítséget kérsz, császárosként tudom, milyen jó ha nem kell a háztartással foglalkozni. De hidd el, fölösleges ennyi időre is oda költöznötök, anyukád napközben simán a segítségedre lehet, este pedig ha lesz tejed, ugyis te szoptatod meg, ha pedig tápszeres, akkor ott a párod. Megnyugtatni viszont te fogod tudni, mivel csak anyára lesz szüksége.
2017. nov. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
38%

45, nem a háztartás miatt megy az anyja, arra ott van a bejárónő.

Tápszert keverni és dajkálni megy helyette is.

2017. nov. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
100%

Kb ilyen távolságra lakunk mi is egymástól, fel sem merült, hogy odaköltöznénk hozzájuk. Nekem a legnagyobb segítség az volt, hogy hetekig minden nap kaptunk főtt ételt, azzal nem kellett foglalkoznom, ill. aki ráért a családból, az átugrott hozzánk. De ez főleg a második babánál volt jó, lefoglalták a nagyot.

Én úgy voltam vele, hogy a kórházból a saját lakásomba vágytam. A saját fürdőszobámba, a saját ágyamba. Én biztos azt beszélném meg vele, hogy napközben jöjjön át, akkor babázhat nyugodtan. De nekem a férjem rengeteget segítet, fürdetni, éjszaka is kelt.

2017. nov. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
45%

45 vagyok.

Értem hogy mindenkinek megvan a véleménye. De kérdem én, miért kell sokaknak ilyen alpári módon, lekicsinylően és sértőn leírni. Itt a kérdező anyukák segítséget kérnek, nem tudom miért nem lehet normális hangnemben, tisztelettudoan válaszolni, írni. Bár ezzel saját magatokat járatjátok le.

2017. nov. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
61%

És ha kell anyuka, akkor mi van? Én többször olvastam ezen az oldalon már, hogy egyik fél anyukája ott volt segíteni nekik. Ha a kérdező úgy èrzi jól magát, ha van a házban egy tapasztalt, idősebb, megbizható nő, aki felnevelt már egy gyereket, akkor legyen ott a házban! Első hetek... Ez nem egy fix időpont, amiben ott kell lennie anyukának 0-24/perc. Lehet, hogy ez csak 2-3 nap lesz igazából, mert a kérdező és a nemmacskakörmözött vőlegénye úgy fogja érezni, hogy elég volt ennyi "tanulási idő", most már menni fog egyedül is. Egy szóval nem említette a kérdező, hogy csak és kizárólag anyuka lesz a gyerekkel, ő gondozza, ő szoptatja...


Egyébként meg: ti nem lennétek ott a gyereketek mellett, ha segítséget kérne? Gondolom nem, mert 'nőljéfelhülyegyerek'... Eszem megáll, komolyan... Ez az oldal esküszöm már csak arra való, hogy az embereken máson leadják a feszkót...


Kérdező! Szerintem is menjetek haza, hozzátok a kórházból, és anyukád menjen inkább át. Töltsön ott annyi időt, amennyire szükségetek van! Kialakul majd a napirend, hamar megismeritek a baba napirendjét, és belejöttök majd mindenbe! :)


Jó babázást! ♡

2017. nov. 6. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
Elnézést a hibákért...
2017. nov. 6. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!