Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első hetekben legyünk...

Az első hetekben legyünk itthon a babával, vagy költözzünk anyukámékhoz?

Figyelt kérdés

Még terhes vagyok, de ha minden jól megyek, november 23-án jövünk haza a kórházból a kislányunkkal. Viszont nem tudom, hogy hová...

Eredetileg úgy volt, hogy anyukámékhoz költözünk az első két hétre, amíg a vőlegényemmel belejövünk a babázásba, nem leszünk ennyire tapasztalatlanok. Plusz császárom lesz, fogalmam sincs, mennyire fogom tudni majd ellátni a babát. Szóval megbeszéltük, hogy az első két hétben ott leszünk, utána majd látjuk, hogyan tovább (van saját lakásunk, babaszobával). Ez azért lett volna jó, mert ott nekem az ottani hálószobámhoz tartozik egy külön lakrész, fürdővel, nappalival, tehát nem zavarnánk anyut és a férjét.


Viszont most azon kattogok, hogy nem lesz-e sok a babának, hogy megszokja az egyik környezetét, utána meg visszacuccolunk ide... Csak az a baj, hogy itt anya maximum a nappaliban tudna aludni, mert három szobás a lakás (hálószoba, babaszoba, nappali). Vagy a lányunk szobájában, mert ott is van egy kanapé, amit franciaággyá lehet alakítani.


Szerintetek melyik megoldás a jobb?

Ha a baba már eleve ide jön haza, ezt a környezetet szokja meg?

Vagy semmi baj nem lesz abból, ha az első hetekben anyukáméknál vagyunk?


2017. nov. 5. 18:17
1 2 3 4 5 6
 11/57 A kérdező kommentje:

Van önbizalmam, de nagyon jó anyukámmal a kapcsolatunk és attól leszek nyugodt, ha itt van és ha nem megy valami, segít.

Lehet, hogy egy hét után belejövünk, én is jól leszek, de szeretném, ha itt lenne.

2017. nov. 5. 18:42
 12/57 anonim ***** válasza:
73%

Más első gyerekes se tapasztaltabb, mégse kerít ennek ekkora feneket!


Ha már gyereked lesz, illene felnőnöd és megbírkózni a feladattal. Így se leszel egyedül, hisz a "vőlegényed" veled lesz.


Eszembe nem jutott elráncigálni bárkit segítségnek, nem is volt gond egy szál se. Az első napoknak az új kis család összekovácsolódásáról kellene szólnia, nem arról, hogy "anyu, csináld meg helyettem".

2017. nov. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
69%

Jopar ismeros lany szult tizenevesen. A parjukkal ellattak a babat.

Nekem sem kellett segitseg. Neked is menni fog. Nojj fel.

2017. nov. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 A kérdező kommentje:

Nem ráncigálok senkit!

Anya felajánlotta, hogy segít és egyszerűbb, ha helyben vagyunk, nem kell neki sem idegesen rohangálni autóval, hogy vajon mi a gond. Csak feljön a lépcsőn és ennyi.


Nem az volt a kérdés, hogy kell-e segítség, vagy nem. Én így leszek nyugodt, hogy lesz ott valaki, akinek már volt a kezében baba és akiben megbízom.


Nem kell ezért támadni. Valaki máshogy csinálja, mi így fogjuk és kész.

2017. nov. 5. 18:49
 15/57 anonim ***** válasza:
69%
Gyerekes vagy.
2017. nov. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 A kérdező kommentje:
Lehet így nevezni, nem igazán izgat.
2017. nov. 5. 18:54
 17/57 anonim ***** válasza:
96%
Szia! Én is azt gondolom, hogy jobb ha anyukád megy hozzátok. Igazából nem is kellene odaköltöznie, elég ha napközben átmegy. Megértem az aggodalmakat, anno én is hasonlóan voltam az első gyermekem születés előtt. Hidd el ha hazajöttök a kórházból(3-4nap után) a saját otthonod nyugalmával fogsz vágyni.Az,hogy nem fogsz tudni felelni meg ellátni a babát meg nevetséges! Nekem is program császárom volt(2,most készülök a 3.ra),a műtét után 6 órával kíméletlenül felállítanak és elküldenek megmondani. Jó esetben aznap nem, de másnap megkapod a babát és onnantól neked kell ellátni, rád lesz utalva. Nem lesz ott anyuci aki megoldás helyetted. Hiába rinyálsz majd, hogy fáj, senki nem fog helyetted felkelni a gyerekhez... S mire eltelni a 3 nap meglátod, napról napra könnyebb lesz a mozgás és a baba gondozás is. Utólag már én is belátom, hogy nevetséges volt attól félnem, hogy nem tudom majd mit kell csinálni. Ez ösztönből fog jönni. Ami még az otthonlét mellett szól, hogy nektek a pároddal és a gyerekkel kell, hogy együtt töltsétek az első napokat/heteket. Össze kell rázódnotok mint családnak. Sem anyukádnak, sem senkinek nincs ott non stop keresnivalója. Ne haragudj ha nyers volt a stílusom, de jobb ha rájössz, hogy nagyon nem jól állsz a dologhoz. Nem szabad így elhagyni magad(kivéve ha valami súlyos komplikáció /egyéb lép fel, de ne legyen így) Nőj fel a feladathoz! Legyen sok örömöd az anyaságban!
2017. nov. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
100%
36 évesen szültem és én se láttam el előtte csecsemőt, ez nem korfüggö. Anyukád jöjjön hozzátok, akkor is ha kényelmetlenebb neki, mert nektek most kell kialakítani az élettereteket a babával, ezt nem lehet más lakásában csinálni. A császárseb pedig nekem egyáltalán nem fájt, sőt császár után fél, egy nappal mindenkinek el kell látnia a babáját, nem fog segíteni senki, legfeljebb ha valami nagyobb baj van veled és nagyon rosszul vagy.
2017. nov. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el nektek is jobb lesz, ha rögtön haza mentek. Mivel közel lakik anyukád, azt tanácsolnám hogy napközben legyen ott pár órát és segítsen, de éjszaka ne aludjon ott, könnyen hozzá lehet szokni ahhoz hogy más keljen fel éjszaka a gyerekhez.

Én egyébként császár után pár nappal már főztem, pedig lett volna segítségem, de nekem így könnyebb volt, mert hamarabb visszarázodam a mindennapi teendőkbe.

2017. nov. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
77%

Én nem.bírtam volna, ha idegen helyen kellett volna töltenem az első napokat, mint család. Azt se, ha vki itt van nálunk...

Jöttek egy egy délelőttre, délutánra, heti 2x hoztak egy szatyor ételt.

A férjem 2hétig itthon volt velünk.

2017. nov. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!