Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első hetekben legyünk...

Az első hetekben legyünk itthon a babával, vagy költözzünk anyukámékhoz?

Figyelt kérdés

Még terhes vagyok, de ha minden jól megyek, november 23-án jövünk haza a kórházból a kislányunkkal. Viszont nem tudom, hogy hová...

Eredetileg úgy volt, hogy anyukámékhoz költözünk az első két hétre, amíg a vőlegényemmel belejövünk a babázásba, nem leszünk ennyire tapasztalatlanok. Plusz császárom lesz, fogalmam sincs, mennyire fogom tudni majd ellátni a babát. Szóval megbeszéltük, hogy az első két hétben ott leszünk, utána majd látjuk, hogyan tovább (van saját lakásunk, babaszobával). Ez azért lett volna jó, mert ott nekem az ottani hálószobámhoz tartozik egy külön lakrész, fürdővel, nappalival, tehát nem zavarnánk anyut és a férjét.


Viszont most azon kattogok, hogy nem lesz-e sok a babának, hogy megszokja az egyik környezetét, utána meg visszacuccolunk ide... Csak az a baj, hogy itt anya maximum a nappaliban tudna aludni, mert három szobás a lakás (hálószoba, babaszoba, nappali). Vagy a lányunk szobájában, mert ott is van egy kanapé, amit franciaággyá lehet alakítani.


Szerintetek melyik megoldás a jobb?

Ha a baba már eleve ide jön haza, ezt a környezetet szokja meg?

Vagy semmi baj nem lesz abból, ha az első hetekben anyukáméknál vagyunk?


2017. nov. 5. 18:17
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
100%
18-as vagyok. Most olvasom vissza, hogy rettenet ahogy írtam. Bocsi, de a telefonom folyamat átír
2017. nov. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
66%
Mi fenének írtad ki a kérdést,ha nem bírod elviselni a neked nem tetsző válaszokat?Egy hisztis kisgyerek vagy.Ideje felnőnöd,ha már egyszer papás-mamást akartok játszani.
2017. nov. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
65%
17-es,nem 18-as,csak közben írtak...
2017. nov. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
64%

Nekem ez olyan életképtelen megoldás,hogy nem bírok a gyerekkel hazaköltözök anyámhoz.Ha nem megy az elején menjen el ő napközben.

Egy ismerősöm is ugyanígy hazaköltözött,apuka meg félre is ment,nyilván nem tetszett neki,hogy anya meg anyós körbe prüntyögte a gyereket ő meg csak mint valami felesleges kolonc lógott ott a levegőben.Szerintem ez a megoldás nem egészséges,menjetek haza a saját otthonotokba,anyukád meg menjen el napközben segíteni.

2017. nov. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
64%
Na igen, az a màsik, hogy a kórházi napok alatt sem lesz ott anyu, mégis el kell látnod a gyereket. Az alapvetô dolgokat elmondják, megmutatják a nôvérek, de császár vagy nem, ott is neked kell csinálnod mindent, éjszakai is fel kell kelned hozzá. Ma már a legtöbb kórházban rooming-in van, senkit nem fog érdekelni, hogy 19 éves vagy, vagy hogy most fogsz elôször újszülöttet a kezedben. De nem is kell, mert meg fogod tudni oldani ösztönbôl.
2017. nov. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 A kérdező kommentje:

A kórházban is ott lesz ő is, meg a vőlegényem is (ő bent is alszik velünk, családi szobában leszünk). Szóval de, ott is lesz segítségem.


Elég nagy változás volt az életemben az elmúlt fél év. Hiszen tavaly ilyenkor még egy ebédet sem tudtam megfőzni magamnak, most meg már külön élek tőlük, kisebb-nagyobb segítséggel önállóan. Anya is tudja, hogy félek, hogy milyen lesz a babával, hogy fogunk összeszokni, stb és csak segíteni szeretne. Szerintem nem baj, hogy emiatt nem érzem rosszul magam...


Aki kérdezte, minek írtam ki a kérdést... Hát nem ezért... Sehol nem írtam, hogy lenne olyan opció is, hogy egyedül leszünk a babával. Mégis ezt írták többen, meg hogy "nőjjek fel", mintha annyira ismernének.

2017. nov. 5. 19:06
 27/57 anonim ***** válasza:
68%
Jesszusom kérdező, nagyon gáz a felfogásod...Nem veszed észre, hogy az összes válaszoló ugyanazt javasolja?! Nyílván mindenki hülye, te meg jobban gondolod.. Bár így felesleges volt a kérdés! Nagyon gyerekes vagy! Jó, hogy nem anyád szüli meg helyetted a gyereket!
2017. nov. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
2017. nov. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
51%
Elég dolgot elárultál magadról.Az újabb gazdag kislányos kérdés.De olyan érdekes,hogy mindegyikben ugyan az a sztori.Fiatal gazdag kislány,akinek a segge alá toltsk mindent,drága klinikán szül,nagyinak barátja a gyerekorvos.
2017. nov. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
65%
Na jó ez így tényleg gáz, már bocs. Minden rosszindulat nélkül mondom, hogy jót tenne neked és nektek, ha elszakadnál egy kicsit anyu szoknyája mellôl. Hogy leszel így valaha önálló? Ez nem egészséges a ti párkapcsolatotokra nézve.
2017. nov. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!