Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első hetekben legyünk...

Az első hetekben legyünk itthon a babával, vagy költözzünk anyukámékhoz?

Figyelt kérdés

Még terhes vagyok, de ha minden jól megyek, november 23-án jövünk haza a kórházból a kislányunkkal. Viszont nem tudom, hogy hová...

Eredetileg úgy volt, hogy anyukámékhoz költözünk az első két hétre, amíg a vőlegényemmel belejövünk a babázásba, nem leszünk ennyire tapasztalatlanok. Plusz császárom lesz, fogalmam sincs, mennyire fogom tudni majd ellátni a babát. Szóval megbeszéltük, hogy az első két hétben ott leszünk, utána majd látjuk, hogyan tovább (van saját lakásunk, babaszobával). Ez azért lett volna jó, mert ott nekem az ottani hálószobámhoz tartozik egy külön lakrész, fürdővel, nappalival, tehát nem zavarnánk anyut és a férjét.


Viszont most azon kattogok, hogy nem lesz-e sok a babának, hogy megszokja az egyik környezetét, utána meg visszacuccolunk ide... Csak az a baj, hogy itt anya maximum a nappaliban tudna aludni, mert három szobás a lakás (hálószoba, babaszoba, nappali). Vagy a lányunk szobájában, mert ott is van egy kanapé, amit franciaággyá lehet alakítani.


Szerintetek melyik megoldás a jobb?

Ha a baba már eleve ide jön haza, ezt a környezetet szokja meg?

Vagy semmi baj nem lesz abból, ha az első hetekben anyukáméknál vagyunk?


2017. nov. 5. 18:17
1 2 3 4 5 6
 31/57 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, hogy a kérdésemben semmi bántót, vagy durvát nem írtam volna, amiért ezt a stílust érdemeltem ki!

Velem senki nem beszéltl így soha, bár szerintem alapvető tisztelet a másik iránt alap dolog, még névtelenül is.

2017. nov. 5. 19:18
 32/57 anonim ***** válasza:
68%

1 darab csecsemőhöz elég 2 felnőtt.

Anyukád elvileg nem tavaly babázott utoljára, azóta marha sok minden változott, lehet hogy lesz olyan, amiről teljesen máshogy vélekedtek majd, akkor meg abból lesz a baj

2017. nov. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon izgalmas lehet így, hogy eddig teljesen anyukádra voltál hagyatkozva.

Sokan durván fogalmaznak...de abban van igazság, hogy itt az ideje önállósodni, mert most fog megszületni a gyermekeddel a saját családod.

Jobb most meghúzni a határokat. Bár, azt írod jó a kapcsolat az anyukáddal, de vajon akkor is jól reagálna, ha ellent mondanál neki valamiben?

Remélem meg tudjátok oldani úgy, hogy jó legyen mindenkinek.

2017. nov. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, miért kell ennek ekkora fenekét keríteni. Ha egyszer 10 percre laknak a szüleid, bármikor át tudnak menni, miért kell odaköltözni?

Értem én, hogy kényelmes, ha van ott valaki, de ilyen távolságból nem csinálnék gondot. Idegesen vezetni? Mi olyan történne, ami miatt olyan idegesnek kell lenni, hogy anyud nem tud 10 percet vezetni? Ha akkora baj van, úgyis az orvost vagy a mentőt hívod, nem őt.

Menjetek haza, anyud meg menjen át, amikor kell.

Nem akkora dolog ellátni egy pár napos csecsemőt, az éjszakai felkelést meg úgysem uszod meg.

2017. nov. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 A kérdező kommentje:
Igen, jól reagálunk akkor is, ha valamiben esetleg különbözik a véleményünk. Bár ez elég ritkán fordul elő szerencsére.
2017. nov. 5. 19:48
 36/57 anonim ***** válasza:
52%

Te már eldöntötted hogy anyukádhoz költöztök akkor mi a kérdés? :)

A válaszolók megmondták ne költözz oda oivétel nélkül mindenkinek ez volt a véleménye te mégis oda akarsz költözni akkor miért kérdezed meg mások véleményét? Hiszen te úgyis oda fogsz költözni ha a világ fejen áll is... a családiszobába ez komoly? Még 1 napot se vagy képes egyedültölteni a babával még a korházba is hurcibálod anyudat? Attól még hogy féléve költöztél el a te gyereked nem a szüleidnek szülöd aztán majd csodálkozol ha a nagyszülökhöz jobban ragaszkodik mint hozzád... majs gonsllom hónapokig sajnáltatod magad hogy császáros vltam ki se tudok kelni az ágyból mert kitudja milyen indokból de te nem akarod hogy hármasban legyetek, még a 14 éves húgom is képes volt vigyázni 3 órán keresztül a 2 hetes lányomra és képzeld akkor fogta elösször a kezébe, gondolkm nem tervezett gyerek de ennyire önállótlan nem lehetsz, költözzetek szépen hárman az otthonotokba anyukád pedig töltse ott a délutánokat és a családi szobába nehogy már ő is menjen ha mindenképp segítség kell elég a férjed is

2017. nov. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 A kérdező kommentje:

Nem döntöttem el semmit. Ha nem tűnt volna fel, a legtöbb válaszoló ok nélkül elkezdett sértegetni.

A családi szobában pedig a párom lesz velünk. De oda bejöhet bármilyen látogató, így nyilván a szüleim is benéznek majd picit.

2017. nov. 5. 19:55
 38/57 anonim ***** válasza:
100%
De igen sok lesz a babának. Igaz még nagyon kicsi lesz- de érezni fogja a környezetváltozást. 3 hetes volt a fiam, amikor anyuéknál aludtunk és bizony észrevette, hogy nem a kis szokott helyén van, nyűgösebb volt és nehezebben aludt el. S csak egy éjszaka volt.
2017. nov. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
70%

Bár nem tennék így, mint a kérdező, de nem értem miért kell bántani?

Lehet anyaként én is ott szeretnék lenni a frissen kirepült gyerekem mellett...a kérdező láthatóan igényli anyukája pedig meg tudja ezt tenni.

Miért fáj ez nektek?


Kérdező! Már 2x írtam fentebb, de eszembe jutott még, hogy arra tutira figyelj, nagyon fontos, hogy a helyzet jó legyen a vőlegényednek is!!!

A gyerek születése körül sokszor érzik az apukák háttérbe szorítva magukat, itt még jobban előjöhet.

Ne feledd, a gyerek maaaaaaajd kirepül, de Ti mindig ott lesztek egymásnak.


Sok boldogságot!

2017. nov. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 A kérdező kommentje:

Köszönjük!:)

Szerencsére a vőlegényemnek is jó anyukámékkal a kapcsolata, nem az van, hogy anya a "gyűlölt anyós", akitől menekülne. Nem volt ellene ő sem, mikor felmerült az, hogy esetleg ott legyünk az első hetekben.

2017. nov. 5. 20:00
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!