Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy jelezzem a szomszédoknak,...

Hogy jelezzem a szomszédoknak, hogy nagyon áthallatszódik a babasírás, gyerekvisítás?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem vagyok olyan szomszéd, aki abba is beleköt, ha megy a másiknál a tv, vagy hangosabban hallgat zenét. Egy 2 emeletes társasházban élek szeptember óta, eddig nem volt semmi gond. Viszont decemberben a mellettünk lévő épületbe beköltözött egy 5 tagú család, két ikerfiúval (2 és fél évesek) és egy újszülött kislánnyal, aki most 2 hónapos kb. Azóta nem alszunk...

Én sem, mert hiába más épület, a gyerekszoba fala az én hálószobám falával közös és szinte minden ordításra felébredek. A három gyerek egy szobában van, így ha a baba sír, általában a fiúk is elkezdenek perceken belül hisztizni, ugyanez fordítva. Beszéltem az alsó szomszédaikkal, ugyanerre panaszkodtak. Hogy éjjel a gyereksírás miatt nincs alvás, ha napközben dőlnének le aludni, akkor meg azért, mert a két fiú rohangál és kiabál, vagy sír a baba.


Elhiszem, hogy ez ilyen időszak, viszont én egyetemista vagyok és nem büfészakra járok, muszáj tanulnom, de mellette valamennyit pihennem is kell. És elég nehéz úgy, hogy reggeltől estig, éjszakáig tanulok, hajnal 1-2 körül elalszom, de 3-4 órakor már felébredek, mert megy a visítás, általában három szólamban. És hiába altatják őket vissza, 6-kor óramű pontossággal kelnek és nincs megállás...


Viszont a mellettem lévő szomszédok azt mondják, hogy akkor az én gondom megoldódna, ha a gyerekek átkerülnének egy másik szobába, mert a lakásnak úgy van a kialakítása, hogy két szoba van, a másik nincs közel a lakásomhoz. Kipróbáltuk a mellettem lévő szomszédaimmal (velük is van közös fal), hogyha ők a másik szobában hallgatták maximumon a zenét, abból én semmit nem hallottam (pedig erősítővel próbáltuk). De azt nyilván nem mondhatom, hogy tegyék át a gyerekeket egy másik szobába....

Csak ez így nekem tényleg szenvedés, mert magukért a gyerekekért, babákért sem rajong, utálom a koránkelést, vagy ha felébresztenek.


Vagy ne is én próbáljam, hanem forduljak a közös képviselőhöz?

Esetleg a lakógyűlésen próbáljanak a társasház lakói beszélni velük?

Mert mint írtam, nem csak nekem van ezzel problémám.



2018. jan. 19. 21:21
 111/142 anonim ***** válasza:
70%

Nem tud megoldást a helyzetre, mert itt nem arról van szó hogy a szomszéd már ezredjére bömbölteti a zenét éjfélkor és rá lehet szólni hogy ne tegye...de úgy látszik ez sokaknak magas. Sajnálatos probléma de nem lehet vele mit tenni. Max neki hangszigetelés, ágyeltolás, könyvtár stb.

Én vagyok az a válaszoló akinek nincs gyereke.

2018. jan. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/142 anonim ***** válasza:
75%

Ez jobb, mint az Amerikai fater a tévében :D

Simán veri az orvos akarok lenni baba mellett kérdést :D

Az egyik kommentelőhöz hasonlóan én is pattogtatok mindjárt kukoricát a kommentek miatt :D


Kérdező!

Sajnos nem tudsz semmit tenni!

A kisbaba sírással kommunikál. Lehet éhes, álmos vagy fájhat a pocija.

Az ikreket már lehet nevelni, de az sem a te dolgod.


Én csak annyit fűznék hozzá, hogyha beszélsz is velük akkor kulturáltan tedd.


Ha meg nagyon álmos vagy akkor bárhol elalszol. Tudom, én egy széken elaludtam szülés után. Hidd el, a szülők sem örülhetnek a nem alvásnak.


Sajnos ez ilyen időszak. Párom rendőr, őt egyszer kihívták ilyenhez, elmagyarázta a kisbabának, hogy a szomszédot zavarja a sírás, de hát sírt tovább.. a főnöke is kérdezte, hogy mi volt, azt mondta, ő mindent megpróbált. Ez van.

2018. jan. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/142 hétangyal ***** válasza:
81%
Hű, hogy az anyuka alhat, pihenhet amikor a gyerekek alszanak??? Te azt hiszed, hogy a három gyerek egyszerre alszik? Na az nem biztos. Nekem egy van, de én soha nem tudtam aludni, amikor Ő aludt, vagy alszik most, mert akkor tudom elvégezni az elmaradt házimunkát! Egyébként vannak olyan anyukák, akik pici gyerek mellett még tanulnak is. Le a kalappal előttük!
2018. jan. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/142 anonim ***** válasza:
73%
2018. jan. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/142 anonim ***** válasza:
15%
Lepontoztatok.... Szer életetek lehet, ha folyton nyeheg még a több éves gyerek is...aludni se tudtok.... szar nektek... :D
2018. jan. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/142 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező, én teljesen megértelek, detto igy voltunk mint te a párommal, eladtuk azt a lakást, mert tönkretette a szomszédból hallatszódó zaj (neveletlen gyerekek) a nyugalmunkat. Azóta béke van - kis kertest vettünk.
2018. jan. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/142 anonim ***** válasza:
28%
Én csak azt nem értem, hogy attól hogy valakinek gyereke van és nem tud aludni, miért kellene a környezetének is ezt elviselnie a saját rovására?
2018. jan. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/142 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó? Miért, mit kellene tennie? Nyilván ha tudna tenni ellene, mondjuk a gyereken lenne kikapcsológomb, akkor éjszakára kikapcsolná. Kár, hogy a gyereket nem lehet ugye.

Vagy szerinted az lenne a normális, hogy gyerekkel csak olyan kertes házban lehetne lakni, ahol x m-es körben nincs szomszéd?

2018. jan. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/142 anonim ***** válasza:
84%

Pont ez az, hogy nem kell elviselnie. Tehet ellene, felrakathat hangszigetelést, vagy átcuccolhat a másik szobájába. Probléma megoldva.

A másik család rendeltetésszerūen használja a lakását, ha valakit ez zavar, tegyen ellene. Nem is értem mit kell ezen problémázni.

2018. jan. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/142 anonim ***** válasza:
5%
119 a 177-nek ment.
2018. jan. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!