Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy jelezzem a szomszédoknak,...

Hogy jelezzem a szomszédoknak, hogy nagyon áthallatszódik a babasírás, gyerekvisítás?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem vagyok olyan szomszéd, aki abba is beleköt, ha megy a másiknál a tv, vagy hangosabban hallgat zenét. Egy 2 emeletes társasházban élek szeptember óta, eddig nem volt semmi gond. Viszont decemberben a mellettünk lévő épületbe beköltözött egy 5 tagú család, két ikerfiúval (2 és fél évesek) és egy újszülött kislánnyal, aki most 2 hónapos kb. Azóta nem alszunk...

Én sem, mert hiába más épület, a gyerekszoba fala az én hálószobám falával közös és szinte minden ordításra felébredek. A három gyerek egy szobában van, így ha a baba sír, általában a fiúk is elkezdenek perceken belül hisztizni, ugyanez fordítva. Beszéltem az alsó szomszédaikkal, ugyanerre panaszkodtak. Hogy éjjel a gyereksírás miatt nincs alvás, ha napközben dőlnének le aludni, akkor meg azért, mert a két fiú rohangál és kiabál, vagy sír a baba.


Elhiszem, hogy ez ilyen időszak, viszont én egyetemista vagyok és nem büfészakra járok, muszáj tanulnom, de mellette valamennyit pihennem is kell. És elég nehéz úgy, hogy reggeltől estig, éjszakáig tanulok, hajnal 1-2 körül elalszom, de 3-4 órakor már felébredek, mert megy a visítás, általában három szólamban. És hiába altatják őket vissza, 6-kor óramű pontossággal kelnek és nincs megállás...


Viszont a mellettem lévő szomszédok azt mondják, hogy akkor az én gondom megoldódna, ha a gyerekek átkerülnének egy másik szobába, mert a lakásnak úgy van a kialakítása, hogy két szoba van, a másik nincs közel a lakásomhoz. Kipróbáltuk a mellettem lévő szomszédaimmal (velük is van közös fal), hogyha ők a másik szobában hallgatták maximumon a zenét, abból én semmit nem hallottam (pedig erősítővel próbáltuk). De azt nyilván nem mondhatom, hogy tegyék át a gyerekeket egy másik szobába....

Csak ez így nekem tényleg szenvedés, mert magukért a gyerekekért, babákért sem rajong, utálom a koránkelést, vagy ha felébresztenek.


Vagy ne is én próbáljam, hanem forduljak a közös képviselőhöz?

Esetleg a lakógyűlésen próbáljanak a társasház lakói beszélni velük?

Mert mint írtam, nem csak nekem van ezzel problémám.



2018. jan. 19. 21:21
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/142 A kérdező kommentje:
Sajnos nem építgetnek kertes házakat az egyetemhez közel, belvárosi részen. :)
2018. jan. 20. 09:33
 72/142 anonim ***** válasza:
66%

"Ha valaki gyereket/gyerekeket vállal, akkor tudja, hogy az bizony azzal jár, hogy esetleg többet fognak sírni és éjjel is felkelnek."


Aki pedig társasházba költözik, annak illene tudnia, hogy az ott zajos az élet.

2018. jan. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/142 A kérdező kommentje:
Oké, hogy zajos, de szerintem az túlzás, hogy az ember aludni nem bír soha 2-3 óránál többet egyhuzamban.
2018. jan. 20. 09:39
 74/142 anonim ***** válasza:
36%

Mondjuk sose értettem, mégis rengeteg családnál van az, hogy a kicsi be van zsuppolva a tesó(k) szobájába, aztán még a szülők is csodálkoznak ha a gyerekek szinkronban ordítanak. Éjjel.

Ugye a "hagyjuk sírni, nem kapatjuk el" szülők a másik kategória. Utána a lusták, akik fel nem kelnének csak ha már nagyon muszáj.


Olyan egyszerű azt mondani hogy alkalmazkodjon a másik, akit zavar, holott ezt kultúráltan meg lehetne beszélni, hogy ki milyen változtatást eszközölne annak érdekében hogy mindenkinek jó legyen. A kérdező leírta, hogy ez másokat is zavar, tehát hiába is szidjátok őt.


Szerintem tök jó és tök szerencsés hogy van saját lakása, és spec senkinek semmi köze hozzá, hogy apukaanyuka vette, más is elfogadna egy lakást, ha hozzávágnák, ne legyetek már álszentek!! Egy 18 éves egyetemistának is joga van a pihenéshez. És ha a lakóközösség összefog, mert mást is zavar, akkor a családnak is nyugodtan el lehet ám költözni, ha már kiforgatjátok a kérdező problémáját.

2018. jan. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/142 anonim ***** válasza:
36%
71-es: Valóban igazad van, eddig csak képről láttam kutyát, mert egy búrában élek. Ja nem... Szerinted az rendjén van, hogy vállalok egy kutyát LAKÁSBAN, majd elmegyek dolgozni és ott hagyom, hogy sírjon utánam? Azaz szenvedjen? Ne legyél már ilyen okos.. Ez állatkínzás, és bunkóság. A gyerek meg nem.. ennyi.
2018. jan. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/142 anonim ***** válasza:
58%
Látom a nagy tanulás mellett azért van időd egész nap , egész éjjel ide írogatni. Inkább csak tanuljál kislány, hátha most csendben vannak a gyerekek.egyébként, meg elmész a patikába és veszel füldugót, vagy vetetsz apukával egy házat.
2018. jan. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/142 anonim ***** válasza:
33%

Engem is marhara zavarna, ha ugy uvoltene a gyerekem, hogy tudom, masoknak is almatlan ejszakat okozok azzal, ha a gyerek ordit, es a tudat, hogy ez masnak kellemetlenseg.. de nem vagyunk egyformak, es en is tudtam mindig alkalmazkodni amikor panelban laktam, mondjuk ugy, hogy nem idegbeteg modjara probaltam nyugtatni a gyereket, amitol megjobba ordit.. szoval ez is hozzaallas kerdese. Igaz, jobb onzonek lenni es megmagyarazni, hogy a gyerek

Ilyen, akinek meg nem tetszik, az koltozzon el.

Ez ma Magyarorszag. Gratulalok👏🏼

2018. jan. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/142 anonim ***** válasza:
44%
Mi is tarsashazba lakunk egy picivel. Ha sir, probalom gyorsan megvigasztalni, biztos minket is szidnak a szomszedok! Mondjuk o az ejszakat atalussza. De nap kozben rendesen hangol! Valamikor csak jokedveben sikitozik! Tenyleg nem tudok vele mit csinalni!!! En sokkal jobban vennem, ha egyedul jonnel at megbeszelni a problemat es megprobalnank kozosen keresni megoldast (ha lehet), mint hogy tobb szomszed egyszerre tamadjon ram!! Egyebkent, tegyuk fel nem tudjak atkoltoztetni a gyerekeket a masik szobaba, szerinted mi lenne a megoldas a problemara??
2018. jan. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/142 anonim ***** válasza:
24%

"Ez állatkínzás, és bunkóság. A gyerek meg nem" - a gyerek is lehet kínzás a környezetben élőknek:D A szülőkön múlik. (A "kedvencem az volt, amikor egy 4 éves gyerek az étteremben a teraszra pisilt, de a szülő szerint ez tök rendben volt. Végignézte, oda sem ment a gyerekhez, csak elfordult és evett tovább:( )


Amúgy nem, én sem értek egyet az egész nap lakásba zárt kutyákkal, csak azért emlegettem fel, mert a "kárt" szenvedő fél szempontjából MINDEGY, hogy mi a zaj forrása. A "zajos" fél hozzáállásán nagyon sok múlik.

2018. jan. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/142 anonim ***** válasza:
58%

A lányom is társas házba született,éjszaka alig aludtunk de soha egyszer sem jött senki hogy nincs nyugtuk a baba miatt,pedig a nagyobb lányom akkor volt 4éves,ő sem ült a sarokban egész nap.DE!!!! Én igyekeztem azonnal megnyugtatni a babát,a rohangálás , hiszti sosem volt mindennapos mert neveltem a gyereket nem csak gyönyörködtem benne.A picivel nem tudtam mit tenni csak vigasztalni ha sírt.Igenis a szülőknek kell valami megoldást találni mivel ők a "probléma" okozói!!!Szigeteljenek ők,mert az abszurd hogy több lakásban nincs nyugalom miattuk!Nem ugy működik hogy mindenki költözik vagy szigetek ők meg mosolyogva bólogatnak holott pont miattuk nincs alvás sem csend!!

Kérdező te legalább annyiban változtass hogy az én ezt nem meg azt sem helyett amire tudsz találj megoldást,a saját érdekedben.Borzaszto lehet igy élni...

2018. jan. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!