Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Van egy 10 honapos babank. Alapvetoen jol kijovunk a ferjemmel, de neha besokallok. Sokat dolgozik alairom. Viszont nem sehit nekem egyaltalan itthon semmiben. Nem csak a gyereknevelesre gondolok, hanem pl takaritas.. magyarul mindent en csinalok itthon. Mivel stresszes meloja van ezert hetente egyszer eljar a barataival iszogatni amivel nincs is bajom. Ha itthon van ritkan akkor sincs turelme a gyerekhez, ha pl “rosszat” csinal a gyerek egybol rakna be a jarokaba hogy megbuntesse ami engem zavar, mert kicsi meg a gyerek es mrg nemis lehet rossz, csak erdeklodo. Magyarul nem is szivesen biznam ra ha en nem latom, mert berakja az utazoagyba es csak sirna szegeny. Azt mondja hogy nagyon szereti, es megad neki mindent( ami igy van, anyagilag megad neki mindent, lakas stb.)de valahogy ez igy megsem jo. Egyedul vagyok mindenre, nulla segitsegem van itthon es ugy erzem beleörulok. Hiaba mondom ezt neki azt mondja hogy en nevelem igy a gyereket akkor kinlodjak.....es hogy o nem fog utana szaladhalni mert faradt. Mit tennetek a helyemben? Szerjntetek kinek van igaza? Mert en mar nem tudom. Elvagyok keseredve.
2018. szept. 23. 16:08
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
78%
Ilyen kapcsolatba nem szültem volna gyereket. Fárasztó lehet a munkája, de szépen nézne ki, ha majd visszamész dolgozni mindketten csak ülnètek a kanapén és várnátok a sült galambot meló után.... A gyerek felneveli magát, sőt hazajön egyedül az óvodából, kaja is és a takarítás is magatól kész... Hisz ti ledolgoztatok x órát... Nevetséges... Nem beszélgettetek a gyermekvállalás előtt erről? Ez így nagyon nem frankó.... Előtte kivette a részét bármiből?? (Direkt nem segítséget írtam) Mert ha nem, akkor nem igazán tudlak sajnálni.
2018. szept. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy ennyire nem fog segiteni, azt meg foleg nem hogy a gyerekevel nem fog foglalkozni. Honnan tudhattam volna elore? Egyutt hoztuk meg a dontest. Egyutt vallaltuk.
2018. szept. 23. 16:34
 13/41 anonim ***** válasza:
85%

Honnan? Mondjuk mennyit mosott, főzött, takarított előtte? Természetesen magától.

Ha semmit, miért gondoltad, hogy változik?

2018. szept. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
92%
Kérd meg, hogy vegyen ki egy hét szabadságot és lássa el ő mindazt a feladatot otthon, amit te ellátsz egyébként, beleértve az éjszakai esetleges felkeléseket is.
2018. szept. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
4%

Azért napi 10 óra munka, ami utazással gondolom van 11-12 is, megértem, hogy nem áll neki takarítani. Egy gyerek mellett nem tudod ellátni a háztartást? Pl. mikor alszik? Több ismerősöm 3 gyerek mellett is megcsinál mindent.


Az meg, hogy nem jó apa, az tény, és ezen nem tudsz változtatni. Ez nem igaza van vagy nincs igaza kérdése. Lehet, hogy Jucika férje napi több órát foglalkozik a gyerekkel, de ez nem változtat azon, hogy a tiédnek nincs kedve hozzá.

2018. szept. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
21%
Kezdem ufónak érezni magam, hogy nekem annak idején ment a háztartás ellátása a gyerek mellett és bele se haltam.
2018. szept. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
15%
Én meg még tanultam is mellette.
2018. szept. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
23%
10 hónapos gyerekkel még nem igazán lehet játszani, a párom rengeteget foglalkozik a gyerekekkel, de 10 hónapos korukban még nem volt élmény a játék velük, hanem csak aranyosak, majd ha nagyobb lesz játszik vele. Abban pedig igaza van, hogy napi 10 óra, plusz utazás mellett ne neki kelljen takarítania,miközben te otthon vagy egész nap. Szerintem inkább be vagy fásulva egy kicsit. Vegyél ki pár "szabad órát" hétvégén, hagyd őket kettesben, mozdulj ki a gyerek nélkül.
2018. szept. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
82%

16-17

Én meg azért kezden magam ufónak érezni, mert olyan embernek szültem a gyerekeinket, aki nem tudott volna anélkül létezni, hogy ne legyen a gyerekei kompetens gondozója, valamint nem tekintett alap háztartásbelinek sem csak a szülések okán.


Emiatt én sem éreztem azt, hogy valamit bizonyítanom kellene azzal, hogy 100%-os htb-vé válok pusztán amiatt, hogy szültem és gyermekekről gondoskodom.

2018. szept. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
71%
Vallalj alkalmi munkat, es kerd meg, hogy azokon a napokon (akar hetvegen, ha szabadsagot nem tud kivenni) vigyazzon a gyerekre, es lassa el a haztartast is. Korabban segitett a hazi munkaban, es csak a gyerekvallalas ota nem? Ha o nem akar segiteni, akkor lehet fizetett segitseg is, bejarono, kajarendeles, babysitter.
2018. szept. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!