Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Van egy 10 honapos babank. Alapvetoen jol kijovunk a ferjemmel, de neha besokallok. Sokat dolgozik alairom. Viszont nem sehit nekem egyaltalan itthon semmiben. Nem csak a gyereknevelesre gondolok, hanem pl takaritas.. magyarul mindent en csinalok itthon. Mivel stresszes meloja van ezert hetente egyszer eljar a barataival iszogatni amivel nincs is bajom. Ha itthon van ritkan akkor sincs turelme a gyerekhez, ha pl “rosszat” csinal a gyerek egybol rakna be a jarokaba hogy megbuntesse ami engem zavar, mert kicsi meg a gyerek es mrg nemis lehet rossz, csak erdeklodo. Magyarul nem is szivesen biznam ra ha en nem latom, mert berakja az utazoagyba es csak sirna szegeny. Azt mondja hogy nagyon szereti, es megad neki mindent( ami igy van, anyagilag megad neki mindent, lakas stb.)de valahogy ez igy megsem jo. Egyedul vagyok mindenre, nulla segitsegem van itthon es ugy erzem beleörulok. Hiaba mondom ezt neki azt mondja hogy en nevelem igy a gyereket akkor kinlodjak.....es hogy o nem fog utana szaladhalni mert faradt. Mit tennetek a helyemben? Szerjntetek kinek van igaza? Mert en mar nem tudom. Elvagyok keseredve.
2018. szept. 23. 16:08
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

28.

Más az, ha valakinek ez az "élete", hogy mást sem csinál, mint mos, főz, takarít meg más, ha valaki eljár dolgozni 8 órában és még úgyis neki kell egyedül csinálni a mos, főz, takarítást a férje után is, aki egyébként szintén ott lakik, eszik, szrik stb.

És nem megoldás a nem foglalkozok a gyerekemmel kérdésre az sem, hogy apa dolgozik! Miért tán anya a válságát vakargatja a műkörmével? Attól, hogy dolgozik, még neki is lett gyereke, ugyanúgy ki kell vennie a részét, ez nem fakultatív!

Az meg egyenesen felháborító, hogy itt egyes férfiak "nem tudnak mit kezdeni" a saját gyermekükkel, csak mert az nem 20 évesen jött a világra... Tegyünk különbséget akkor a "nem tud mit kezdeni" és a "nem akar mit kezdeni" a gyerekkel kérdés között!! Az elóbbi oké, ha pl.sír és csak anya tudja megnyugtatni, egyébként apa is tudja fürdetni, pelusozni, játszani vele. Az utóbbi apa pedig akkor is nagyívben fog tojni a saját gyermekére, amikor az már a "lehet vele mit kezdeni korban" lesz!

2018. szept. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

"különleges lény lett manapság az, aki otthon van a gyerekkel, és rendbe tudja tartani egymaga a házat"


Helyes! Mert ez azt jelenti, hogy egyre kevesebb a mártír anyu, akinek az a természetes, hogy apuci hazaesik és lerogy a tévé elé sörrel a kezében, miközben minden rá marad.


Drága anyukám is ebbe rokkant bele. Minket gyerekeket még nagyjából bevont korunknak megfelelően (bár tőlünk se sokat várt), apánktól viszont eltűrte a semmittevést, holott még a mammutot se hozta haza (nem keresett jobban).

2018. szept. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
26-os, a gyerekednek sosem volt olyan idoszaka honapokon keresztul, hogy orankent kelt ejjel? Ha igen, te hogyan pihentel? Az enyem most 2,5 eves, meg most is kel 3-4x atlagosan, par honappal ezelottig 6-8x majdnem egy even keresztul, elotte volt 2-2 nyugisabb honapunk, ha nem is 0-24-ben, de 0-20ban keszenletben kellett lenni...
2018. szept. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
91%

Add be bölcsibe, és menj dolgozni.

Aztán meló után szépen leosztjátok, hogy ki mit csinál otthon, hisz akkor már neked is lesz "rendes munkád".

Párod amúgy gyökér, de nem hiszem, hogy a gyerek előtt normális volt.

2018. szept. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

Aki szerint egy tíz hóssal nincs gond, az látott már 10 hóst? A fiam minden létező dolog mellett feláll, lépdel, ha nem vagyok konkrétan a nyomában seperc alatt háborús övezetté teszi a helyiséget, ahol van. Pénteken egy percre ugrottam ki megkavarni az ebédet, mire bementem a fiam kipakolta az összes pelust a tárolóból.


Míg kisebb volt és sokat aludt minden meg volt csinalalva, mióta felfedezőset játszik több odafigyelést igényel és ha itthon van a férjem bizony ki veszi a részét a babázásból, mert ha nem tenné, minden szaladna egy lábamba csimpaszkodó 10 hóstól. Szeret vele játszani, de segít a házimunkában is, mert együtt vállaltuk és vele együtt a feladatokat is. Nem normalis szerintem a helyzetetek.

2018. szept. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 19, tehát képes voltál inkább a fotelban meregetni a segged, amíg otthon voltál, csak mert a férjed is képes mosogatni?

Az enyém is, képzeld. Ennek ellenére a pofám leszakadt volna, ha egész nap otthon vagyok és tőle várom el 12 óra meló után, hogy ellássa a háztartást.

2018. szept. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

36

A férjed "pofájáról viszont nem sült le a bőr", amiért elvárta tőled, a 24 órás gyermekgondozási ügyeletben lévőtől, hogy mosogasson, akkor sem, ha az ő munkaideje fele annyi volt, mint a tiéd ...


Próbld, kérlek, beemelni, hogy nem a feleség "várja el" a férjétől, hanem vannak férfiak, akik kompetens részt vállalnak a saját életül körüli teendőkből és a családból.

2018. szept. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

Az en ferjem nem segit semmit sem a haztartasban, es gyerek elott sem tette.Elegge sokat kell a ferjem utanna pakolni.Van egy 8 honapos babank, o sokat dolgozik egesznap oda van.Ha itthon van, akkor sem tud el lenni vele max parszor fel oranal tobbet.Igy kb a takaritasra is *zarok ra, csak a legszuksegesebbet csi csinalom meg.Ejszaka sokat kel min3x annal tobb szokott lenni.. nappal nem alszik egyaltalan.En teljesen ki vagyok.Semmi segitsegem.Neki van enideje,tud filmezni meg stb ha itthon van.En meg gebedjek meg.

Es sajnos rajottem, hogy kb magamnak szultem.Ez van meg is erdemlem.Ezt igy kell elfogadnom es bele kell torodnom.

2018. szept. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Kérdező, arra még mindig nem válaszoltál, hogy a gyerek előtt mi volt.
2018. szept. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Mi lett volna? Ugyanez, csak azt hitte, majd a gyerek megváltoztatja
2018. szept. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!