Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Van egy 10 honapos babank. Alapvetoen jol kijovunk a ferjemmel, de neha besokallok. Sokat dolgozik alairom. Viszont nem sehit nekem egyaltalan itthon semmiben. Nem csak a gyereknevelesre gondolok, hanem pl takaritas.. magyarul mindent en csinalok itthon. Mivel stresszes meloja van ezert hetente egyszer eljar a barataival iszogatni amivel nincs is bajom. Ha itthon van ritkan akkor sincs turelme a gyerekhez, ha pl “rosszat” csinal a gyerek egybol rakna be a jarokaba hogy megbuntesse ami engem zavar, mert kicsi meg a gyerek es mrg nemis lehet rossz, csak erdeklodo. Magyarul nem is szivesen biznam ra ha en nem latom, mert berakja az utazoagyba es csak sirna szegeny. Azt mondja hogy nagyon szereti, es megad neki mindent( ami igy van, anyagilag megad neki mindent, lakas stb.)de valahogy ez igy megsem jo. Egyedul vagyok mindenre, nulla segitsegem van itthon es ugy erzem beleörulok. Hiaba mondom ezt neki azt mondja hogy en nevelem igy a gyereket akkor kinlodjak.....es hogy o nem fog utana szaladhalni mert faradt. Mit tennetek a helyemben? Szerjntetek kinek van igaza? Mert en mar nem tudom. Elvagyok keseredve.
2018. szept. 23. 16:08
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
24%
Te ezért vagy otthon ez a munkád. Egy 10 hóssal meg még nem sok mindent lehet csinálni. Pláne a pasik nem tudnak vele mit kezdeni.
2018. szept. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
40%

Annak mi értelme lenne? Apuka heti 6 nap 10 órát dolgozik, vasárnap meg ő takarítsa ki az egész lakást?


A megoldás az, hogy megbeszélitek, hogy 1 éves kora után ő marad otthon, te dolgozol napi 10 órát, hazaviszed a cégvezetői fizetést, és akkor neked sem kell házimunkát végezned.

2018. szept. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
94%

A gyerek 0-24-es elfoglaltsag, nincs pihenes. Oke, kisebb korban sokat alszik, de aztan el kezd maszni, felall, csetlik-botlik, kiserletezik, a szajaba vesz dolgokat, felmaszik, ahova tud. Ha megmarad a jarokaban, az szuper, az enyem nem maradt meg. A folyamatos figyeles pedig meg onmagaban is faraszto tud lenni, foleg egy szepaszorongos, az ember sarkaban levo 10 honapossal. En nem vagyok szuperanya, nekem bizony kimerito volt az a 22 honap, ameddig bolcsis nem lett, mivel masfajta rendszeres segitsegunk nem igazan volt. Ejjel is nagyon sokaig rengeteget kelt, es en keltem hozza, hoszen a ferjem dolgozik, a fo kereseti forrasunk o, es ha nem kipihent, amugysem tul jo a hangulata, ugyhogy osszessegeben jobban jarunk, hogy en kelek a gyerekhez. Viszont a hazi munkabol kiveszi a reszet, es ameddig nem volt bolcsis a gyerekunk, en viszont mar dolgoztam reszmunkaidoben, addig rendszeresen sokat vigyazott ra. Nekunk ugynond a kiszervezes lett a megoldas, igy mindketten tudunk tobbet toltodni, es a gyerek sem ket stresszes szulot kap. Az etelkeszitest is leegyszerusitettuk. Egy foetel van min. ket napra, reggeli-vacsora altalaban hideg etel, vagy tojas, vagy valami gyors. Takaritani heti 1x szokott a ferjem+2in1 akkus porszivot jaratunjk napi szinteb, az felszedi a kosz nagy reszet, de van pl. robotporszivonk (45 000 ft korul volt), es nagyon szepen, alaposan takarit. Ha elmegyunk setalni, mire hazaerunk, kipirszivoz.


Ha a fo problema az, hogy a gyerekkel nem foglalkozik, erdemes lenne elbeszelgetni vele, hogy neki mikyen volt az apjaval a kapcsolata, es milyen kapcsolatra vagyott volna helyette... Es mit szeretne o adni a gyerekenek. Az is segithet, ha nem altalanossagokban beszelsz, hanem hatarozottan megkered, hogy most fixen 20 percre figyeljen ra, ameddig hajat mosol. Ki lehet alakutani ritualekat, feladatot adni, amit onnantol a legtobbszor rabizol. Nalunk ilyen a hajmosas, a furdetes egy resze, neha az eves is. Azt is lehet kezdetnek, hogy napi 10 percre rendszeresen rabizod ezt elore megbeszelve vele, vagy heti 1 orara, ameddig toltodsz egy kicsit, vagy megbeszeled vele, hogy eljarnal sportolni/nyelvorara, ahol “muszaj” lenne neki besegiteni. Nalunk a munka ilyen volt, igazi feludules volt nekem.

2018. szept. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
96%
Jelenleg nincs munkám. A férjem mégis rengeteg hazimunkat megcsinál helyettem vagy velem kozosen. Ez mindig is így volt. 22 éve élünk együtt. Három gyerekünk van, és jelenleg beteg rokont ápolunk, látogatunk napi szinten.
2018. szept. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
84%
Egy családapának már nem iszogatni kéne járni a haverokkal. A gond itt kezdődik...
2018. szept. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
13%

"A gyerek 0-24-es elfoglaltsag, nincs pihenes."


Hát nem tudom, az én gyerekem például aludni is szokott, nem kell napi 24 órában vele foglalkozni.

2018. szept. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
92%
Nem mondhat ilyet egy apa! Ez a dolga egy apanak hogy legyen meloja minimum es ha vegzett igenis otthon a helye az anyaval es a babaval foleg amig ilyen pici. Nem azt mondom egy ketszer bele fer a lazitas amit egyebkent nem feltetlen tartok fontosnak. De az hogy soha semmit sem es hogy a gyereket bunteti . Mi rosszat tudna tenni egy 10 honapos? Ez az ember egy elme beteg!!!!! Nagyon surgosen beszelj vele mert ez igy nem nehet tovabb! Nem csak a tied a baba es a haztatrtasban is nagy szerepe van o is ott lakik es te "kismama" vagy meg igenyled a segitseget. Egy ilyen kisgyerek melett nem lehet konnyu!
2018. szept. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
13%

Én is egyedül vittem mindig a háztartást. A férjem sosem főzött, nem igen takarít, nálunk és a családban ez nem divat. Bár nyolc órát dolgozik, de sokszor eljár hétvégén is maszekolni, akkor most hisztizzek be hogy ő sose főz helyettem?

Kissé én is úgy látom, hogy különleges lény lett manapság az, aki otthon van a gyerekkel, és rendbe tudja tartani egymaga a házat, pedig ez nem akkora különlegesség kéne hogy legyen.

Az más dolog, hogy a gyerekkel nem igazán foglalkozik, mi több, egy tíz hónapos sarokba is állít? Ezen agyalnék, nem azon, hogy nem ragad porszívót!

2018. szept. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%

26


Nos, igen ... egy anyának meg akkor nem kell aludni meg ügyeletben lenni, hogy mikor sír fel ... igazad van. Nem is tudom, az ügyelet miért számít munkának pl. az egészségügyben ...



Facepalm.

2018. szept. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
82%

28

Azt ugye tudod, hogy a gyerekkel otthon levés az nem a gyerekkel otthon levés ÉS takarítónő ÉS szakácsnőt jelent, hanem csak gyerekkel otthon levést, amúgy?


Te könnyen beszélsz: te háztartásbeli vagy, így a férjed azért nem csinál semmit otthon (bár nekem ez még így is furcsa egy felnőttől, hogy soha, de mindegy). A kérdező nem háztartásbeli, hanem a gyerekével van otthon.


És nem, a porszívózás meg Életképtelen Tohonya Apura főzés NEM gyermekgondozás.

2018. szept. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!