Férjem nem engedi, hogy megvegyem a kiságyat, igaza van?

Figyelt kérdés
31 hetes terhes vagyok, már kinéztem a kiságyat, meg akartam rendelni. Férjem azt mondta, még ráér bőven 2 hónapot, addig ne álljon itt.
2022. jan. 14. 08:16
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%

Én se várnék, főleg hogy még az Ikea készletei is megvannak csappanva, és ők se tudják legtöbbször mikor lesz legközelebb. Brutálisan sokat kell várni mostanában egy-egy dologra, olyan lassú a kiszállítás. Én például ruhát rendeltem novemberbe, most január elsején született meg a kisfiam, és csak most kaptam értesítést, hogy végre megérkezett a készlet hozzájuk küldik.

Nekem ő a 3. gyerekem és a 32. hétre már berendeztem a szobáját, és mindent a helyére raktam. Számomra megnyugtató volt. Illetve el se tudtam volna képzelni, hogy a férjem elrohan bútort venni, majd megpróbálja behajtogatni a gyerek ruháit. Így én rendeztem be kényelmesen, és mindent tudtam, hogy hol találok.

2022. jan. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
87%

Nyilván, egy kiegyensúlyozott kapcsolatban ez PÁRBESZÉD keretében történik.

Ha apukád másához mész hozzá, akkor viszont el kell fogadnod, hogy apuci parancsol és te szót fogadsz, legfeljebb a gyakorin panaszkodsz miatta, hogy apuci túl szigorú veled és ugye, hogy nincs igaza.


Mennyire kevés elég ahhoz, hogy nyilvánvaló legyen egy beteg párkapcsolati mechanizmus.. félelmetes.

2022. jan. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha új és rendelni kell, akkor érdemes már most. Főleg mert én is azt olvasom a legtöbb helyen azoknál a kiságyaknál, amik tetszenek, hogy 5-6 hét a beszállítási idő. Szóval akármit is mond a férjem, én legkésőbb a 30. hét körül megrendelem a kinézett ágyat, max még pár hétig lapraszerelten a dobozában porosodik. Ha nagyon korán érkezne a tulajdonosa, az összeszerelést még megtudja oldani, vásárolni ne kezdjen el egyedül. :)

Először megfogni is alig merem majd, nemhogy még köztünk aludjon a nagy ágyban. Szerintem a saját ágyában lesz a legnagyobb biztonságban. :)

Egyébként a babakocsinkat már 18 hetes terhesen megvettük, mert jelentősen le volt akciózva. Azóta anyuéknál porosodik a dobozában vidéken, 200 km-re tőlünk, de a legkevésbé sem zavar senkit. Mi elég pici lakásban lakunk, de a babaszoba, ami régen dolgozó volt már most úgy néz ki, mint ahol bombát robbantottak (ki és bepakolási fázis között járunk most valahol félúton). Nem oszt, nem szoroz, hogy be van-e támasztva a kiságy a sarokba lapokban.

2022. jan. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
15%
Én nem azt mondom, hogy ne vedd meg, mert én is megvenném. De azért az brutál amennyire itt tuldimenzionálják egy babaágy beszerzését. Mondjuk ha nem rendeled, hanem megveszed, akkor rögtön hazahozhatod és kb. 10 perc összeszerelni, szerintem akinek ez ekkora gondot okoz, talán jobb ha nem is vállal gyereket, mert ennél csak nagyobb problémák lesznek, mint beszerezni egy kiságyat 2 hónap (!) alatt.
2022. jan. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
33%
Mi használtan szereztünk be bölcsőt, itt ugye nem várhat az ember. A kiságy ráért, de nekem kellett egy bölcső amit közvetlen az ágy mellé rakhattam. Sosem aludt köztünk.
2022. jan. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem vásároltunk be “túl korán” (bár 31 hét nem is számít korainak), de az ágynak 6 hét elkészítési ideje volt, így azt muszáj volt időben megrendelni.
2022. jan. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%
"nem engedi"??? :DDDDDDDDDDDDDD Édes Istenem! Ez is egy szuper kapcsolat lehet.
2022. jan. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
85%
Na álljunk már meg, hogy valaki azon akad ki mennyi idő megvárni egy bababútor megérkezését. Ha én kinézek egy olyan bútort, ami megy az egész lakás stílusához, de nincs készleten vegyem meg inkább azt, ami nem tetszik? Meg inkább ne vállaljak gyereket, mert lehet kapni készleten babaágyat, amit rögtön el tudok hozni? Normális vagy 24-es? Ez nem túldimenzionálás. Nekem megtetszett egy bababútor család, nem fogok másmilyet választani csak azért, mert várni kell rá.
2022. jan. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%
Ja ez a nem engedi egy vicc.. Ki vagy kötve láncra?
2022. jan. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a férjedet. Most el tudnátok intézni. Minek akkor kapkodjatok, amikor már itt lesz a kisbaba?

Mondd meg, hogy nem értesz vele egyet, idegesít az elintézetlen tennivaló és meg fogod rendelni.

Remélem, a "nem engedi" kifejezést nem szó szerint értetted!

2022. jan. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!