Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi ez a mai világban majdnem...

Mi ez a mai világban majdnem minden gyerek bölcsis?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek,akinek nem inge ne vegye magára!!!!! Annyi barátságot olvasók mostanában,régen a dolgozó anyák adtak be,manapság otthon van sok anyuka nagyon jó anyagi körülmények közt (több ismeros van)és q gyerek bölcsibe 1;5 évesen,azzal a címszóval ,hogy I kevés neki....😐😐😐😐2 gyereket neveltem fel,nem tettem őket bölcsibe,okos értelmes emberek lettek,egyetemet végzett mindkettő.Sose unatkoztak pláne nem 1;5 évesen.....Nem értem ezt.....Kell a szocializálódás duma,meg társaság .....kevés vagyok neki blbablablabla....Mi mindig mentünk sétálni,játszótérre a gyerekeimmel egyáltalán nem unatkoztak,korán beszélt mindkettő,ovodaba is beszoktak minden probléma nélkül.Sajnos én azt látom,hogy sokan így akarnak az anyaság alol szabadulni ,és könnyebb a kifogás ,hogy kevés vagyok neki....Aki anyagiak miatt teszi be ,tényleg minden tiszteletem ,de szerintem sokkal több gyerek van indokolatlanul mint ahány kellene a munka miatt..Az ismert emberekről már ne is beszéljünk,hogy alig megszűnik már a gyerek bölcsibe.
2021. márc. 24. 16:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim ***** válasza:
46%

Ja, nagyon sok mindenkinek van, akinek nincs nagymama hogy menjen. Annak lehet opció esetleg egy családi bölcsi, van egy barátnőm aki heti 3 nap viszi napi 6 órára a gyereket, azóta kicsit több a szabadideje neki is, még nem dolgozik, de megtehetik anyagilag hogy fizessék a magánbölcsit.

Neki sincs nagyi.. Örülj neki hogy a te gyerekeidnek van segítség, de millió olyan nő van, akinek 5 percre nincs, akire hagyja a gyereket.

2021. márc. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 A kérdező kommentje:
Utolsó leirtam, hogy nekem sem volt. Valaki leirta, hogy én nem figyelem a válaszokat, nos ő nem figyelt, hiszen én azokról írtam akik úgy adják be, hogy otthon logatjak a lábukat. Nem azokról akik dolgoznak!!!!!!!!! Értő olvasás!!!!!!! Hiába próbálják megmagyarazni sokan, hogy a gyerekek mind azért járnak mert anyuka dolgozik mert ez nem igaz! Olvassátok nyugodtan anyuka oldalakat, ott szépen leirjak, hogy nem bírta idegileg, neki kell enido, a kisebbik miatt adta be de akkor minek kettő+!?! És így tovább,
2021. márc. 24. 21:25
 33/79 anonim ***** válasza:
54%
Nem leszek népszerű, de én nem adtam bölcsibe, nincs se mama se bébiszitter. Én úgy nottem fel, nekem ez a minta, hogy anyukám velem volt. Amasik dolog, igen nekem is van ismerősöm aki nem dolgozik és a lánya bölcsibe jár. A férje barátja intézett munkáltatóit. Ő nem érti, hogy nehogy bírom idegileg, hogy lassan 3 éve a gyerekkel vagyok, ő segítség mellett sem volt hsjlanfo 20 hónap után Otthon maradni. Nincs ezzel baj, jobb a bölcsi mint olyan anya aki nem akar otthon lenni a gyerekkel.
2021. márc. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 anonim ***** válasza:
70%
Mindenki nevelje úgy a gyerekét ahogy akarja szerintem...
2021. márc. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 anonim ***** válasza:
0%

De mi az hogy olyan anya aki nem akar otthon lenni a gyerekkel?

Aki napi pl 6 órára beadja a gyerekét az a többi 18-ban, hétvégén, ünnepnap stb nem a gyerekével van?

Havi 740 órából 120-at tölt a bölcsiben, 620-at meg a szülővel...

Mi a kénköves fenétől lesz csak az alapján valaki jobb szülő hogy havi 740 órát tölt a gyerekévem nem 620-at?

Mert szerintem ez semmit nem jelent.

Ismerek olyan nőt aki óvodába se vinné ha nem lenne kötelező, mert legyen otthon a gyerek, de más sincs náluk mint tablet tv telefon, lókukit nem foglalkozik a gyerekkel, csak punnyadnak bent a kanapén, ennyi a nagy együttlét, és olyan is van akinek bölcsis a gyereke de bölcsi után sétálni viszi meg kirándulni meg foglalkozik vele igazán.

2021. márc. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/79 anonim ***** válasza:
50%

Talán lassan kihal a fajtád, és végre befejeződik a mártírkodás és ítélkezés. A negyvenéves férjem is bölcsis volt még az átkosban. Ahogy szaporodnak a bölcsik, úgy lesz egyre kevésbé ciki nem a saját s....günkbe dugni 0-24h évekig a gyerekeket. Hála az égnek.


A gyerekem nyolc hónapos, szerencsére van lelkes nagymama, és rendszeresen viszi pár órára. Amióta ez így van, megszépült az élet, kiegyensúlyozott vagyok és a gyerek is. Ha nem lenne mama, akkor bizony 1-1,5 éves korában menne szépen bölcsibe, én meg részmunkaidőbe. Nem a pénzért, mert szépen élünk. A lelki egészségemért, hogy embernek és nőnek érezzem magam. Üljön otthon évekig, akit kielégít a szennyes mosása, a mondókázás meg a babakocsis séta újra meg újra ugyanazokon az útvonalakon, minden egyes kib....zott nap. Engem nem. És azt sem szeretném, hogy a lányom ezt a mártír mintát vigye magával, igenis merjen önmaga is lenni.

2021. márc. 25. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/79 anonim ***** válasza:
84%

"Aki napi pl 6 órára beadja a gyerekét az a többi 18-ban, hétvégén, ünnepnap stb nem a gyerekével van?"


Azért ez a számítás elég vicces, hogy az alvásidőt is a hasznos időbe számolod. ;)

Aki napi 4-6 órára beadja, az pont 4-6 órányi aktív időről mond le, majd hazaviszi, hogy lássa délután aludni, utána 1-2 órája marad rá, hogy érdemben foglalkozzon vele...

2021. márc. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 anonim ***** válasza:
26%

37: erősen lefelé kerekítesz. A nem egész egy éves gyerekem öt óta rendületlenül játszik vagy nyíg a 20 perces kajálást leszámítva. Már most túl vagyok az 1-2 óra "érdemi foglalkozáson", és kb fél órája lenne bölcsiben, ha beadnám. Délután ugyanez.


Nem értem hogy mit aggódtok folyamatosan más gyerekéért, a bölcsiben is aktívan játszanak és épülnek a gyerekek, nemcsak a háztartásbeli anyja tud vele "érdemben foglalkozni".

2021. márc. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 anonim ***** válasza:
74%

"nemcsak a háztartásbeli anyja tud vele "érdemben foglalkozni"."


Ez a rossz felfogás. Mitől lenne háztartásbeli egy 3 éves kor alatti gyereket ellátó anya, amikor a gyerek a feladata nem a háztartás? Ezért kap juttatást, akkor is ha kevés.

És továbbra se a munka miatt bölcsibe adott gyerekekről van szó, hanem a másik gyerek miatt lepasszoltakról vagy az "én kevés vagyok neki" indoklásról.

2021. márc. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/79 anonim ***** válasza:
100%

"a bölcsiben is aktívan játszanak és épülnek a gyerekek"

Egy egyéves a bölcsiben is csak a gondozóval játszik, pont ugyanúgy ahogy az anyjával tenné, ha volna rá ideje, ugyanis ennyi idősen még a gyerekek egymás mellett játszanak csak, nem egymással.

2021. márc. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!