Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi ez a mai világban majdnem...

Mi ez a mai világban majdnem minden gyerek bölcsis?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek,akinek nem inge ne vegye magára!!!!! Annyi barátságot olvasók mostanában,régen a dolgozó anyák adtak be,manapság otthon van sok anyuka nagyon jó anyagi körülmények közt (több ismeros van)és q gyerek bölcsibe 1;5 évesen,azzal a címszóval ,hogy I kevés neki....😐😐😐😐2 gyereket neveltem fel,nem tettem őket bölcsibe,okos értelmes emberek lettek,egyetemet végzett mindkettő.Sose unatkoztak pláne nem 1;5 évesen.....Nem értem ezt.....Kell a szocializálódás duma,meg társaság .....kevés vagyok neki blbablablabla....Mi mindig mentünk sétálni,játszótérre a gyerekeimmel egyáltalán nem unatkoztak,korán beszélt mindkettő,ovodaba is beszoktak minden probléma nélkül.Sajnos én azt látom,hogy sokan így akarnak az anyaság alol szabadulni ,és könnyebb a kifogás ,hogy kevés vagyok neki....Aki anyagiak miatt teszi be ,tényleg minden tiszteletem ,de szerintem sokkal több gyerek van indokolatlanul mint ahány kellene a munka miatt..Az ismert emberekről már ne is beszéljünk,hogy alig megszűnik már a gyerek bölcsibe.
2021. márc. 24. 16:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:
27%

Amúgy kb az egész világon csak Magyarországon van 3 évig gyes, máshol pár hónap max 1 év, mégis itt a legtöbb hülye mint a kérdező is :D Érdekes, nem?

Hollandiában 2 hónap szülési szabadság van, sok gyerek babaként megy bölcsibe napi pár órára, mégis a holland gyerekek a legboldogabbak legkiegyensúlyozottabbak a világon.

2021. márc. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 anonim ***** válasza:
27%
Nekem van olyan anyuka ismerősöm aki otthon van a 4-2-3 hónapos gyerekkel, egyik sem volt bölcsis, de akármikor ráírok messengeren napközben, 3 mp-en belül válaszol, de komolyan évek óta mindig bármikor. Na azért elgondolkodtató mennyit mondókázhat a gyerekekkel egész nap, szerintem ülnek a kanapén a tv előtt ahogy őt ismerem..
2021. márc. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 anonim ***** válasza:
42%

Amúgy ez a gyereknevelés akkora egy stressz lett az ilyen kretének miatt. Régen anyám idejében senki nem stresszelte őket. 3 gyereket felnevelt, volt teje, szoptatott, nem volt akkor háztól hordott tejet más szoptató anyától ha az se volt akkor tehéntej. Élünk. Óvodában ilyen hogy ebéd utánra a fél óvodát kiürítik?? Ilyen nálunk nem volt, reggel 7kor bevittek mindenkit, délután fél 5-ig ott volt mindenki, az is akinek háztartásbeli anyja volt senkit se vittek el előbb, most meg szégyen ha délre nem mész a gyerekért. Régen ott volt az anyós a szembeszomszéd, anyukád a hátsó szomszéd, a sógornőid 2 utcával lejjebb, mindig volt valaki a gyerekkel, most mindenki távol él a nagyik dolgoznak, nincs 5 perc szabadideje egy nőnek semmire. Régen 6-7-8 éves már maga járt iskolába, sőt én már nagycsoportos ovisan magam jártam haza, most meg 12 éves korig hordja mindenhova, mert el ne engedd, milyen szülő vagy te ha elengeded maga? Nyáron elvitt anyukám 3 hónapra a nagyihoz 40 km-re, mert dolgoztak, le voltunk oda téve, kutya nem kérdezett ez volt. Most ne hagyd a mamára heti 3 órára se, mert akkor már neki szültél, szégyelld magad, meg fizesd be 65 táborba meg maradj vele te otthon egész nyáron.

Ilyen elba*ott elvárásokat....

2021. márc. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 anonim ***** válasza:
25%

Érdekes, ha már a pszichológiát hozzátok fel, szerintem az apa szerepe 100%-ban ugyanannyira fontos mint az anyáé!!!! Teljesen.


"Egyedul neveltem fel őket ,mert a férjem mindig dolgozott"


Na ez a kérdező féle életmodell szerintem borzasztó káros, hogy őt idézzem undorító.


Az apának ugyannyi joga van a gyerekét felnőni látni, és nem este 10kor csak mikor alszik ránézni, hanem rendesen aktívan részt vállalni belőle, és a gyereknek is joga van az apjához.


Mélységesen elítélem az olyan nőket, akik otthon pöffeszkednek a gyerekkel évekig, a férjük meg meggebed. Sajnos ez ma is dívik, sőt azt látom megint egyre jobban. Több olyan ismerősöm van ahol apa külföldre ment pénzt hazalapátolni, vagy elmegy reggel 4-kor és este 6-ig dolgozik, hétvégén maszekol, vagy olyan is van ahol apa reggel 8kor elmegy és sokszor éjfélig dolgozik, ez a közvetlen környezetem. Anya meg persze panaszkodik, hogy majd meghal otthon annyira nehéz a gyerekkel meg a háztartással, ő annyit dolgozik, hétvégén még ha apuka ráér kicsit házimunkázzon is már, mert ő megszakad otthon.


Na hát ez undorító. Szegény gyerek és szegény apa.


Én inkább vittem bölcsibe a gyerekemet 2 évesen mert igenis akartam otthonról szabadulni, menni, dolgozni, pénzt keresni, és így a férjem is megteheti hogy az egész hétvégét szabadon a lányával tölti, mindent délutánt, minden estét stb a lányunk meg rajongásig szereti, nem csak egy ködös figura apa személye kb neki. Mármint nyilván 3asban töltjük nem ő kettesben vele :D

2021. márc. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:
38%
Utolsó, én is pont ezt mondtam, de mindjárt jön a kérdező, és kimagyarazza, hogy ez mégsem így volt, mert az már nem tetszik neki, ha az ő életét kritizálják.
2021. márc. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 anonim ***** válasza:
74%

64, de miért kell azt vízionálni, hogy aki nem adja bölcsibe, ott apuka látástól-vakulásig dolgozik, semmi ideje a családjára?

Nálunk még jobb is a beosztása, mert van lehetősége csúsztatni. Mindig 100 %-os apa volt, kiveszi a részét az elejétől és nem mentünk csődbe a gyeses időszak alatt sem annak ellenére, hogy nem élünk luxusban (előre tartalékoltunk).

2021. márc. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 anonim ***** válasza:
73%

#66 mert gyorsan keresni kell valami rosszat, ettől megnyugszanak.

A férjem rugalmasban dolgozott, covid óta home officeban. Simán lemegy a gyerekekkel 1-2 órát, amíg én felteszem az ebédet vagy fordítva. Mert van, hogy ő megfőz valami egyszerűt (gondoltam jelzem, hogy egyszerűt, mielőtt valaki azt gondolná michelin csillagos menüt dob össze. Itt divat a túlzás.).

2021. márc. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 anonim ***** válasza:
26%

Nem általában mondtam, hogy a férjnek nincs ideje, hanem a kérdező esetében, mivel ő maga írta.

Mint ahogy nem az összes bölcsis anyukája shoppingolni jár abban az időben, úgy azt sem mondtam, hogy az összes nem bölcsis apukája látástól vakulásig dolgozik.

De pont erről szól ez az egész, hogy nem ismerjük a hátteret, csak elítéljük, mert mi gondolunk valamit. Ennek pedig semmi értelme. Én csak ellenpéldáként hoztam, hogy a kérdező elítéli a bölcsibe adást (szégyen meg minek a gyerek), ugyanúgy el lehet ítélni azt is, amit ő csinál (apu sosincs otthon, hogy meg tudjanak élni).

2021. márc. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:
0%

Nem írtam hogy mindenkinél így van, de valljuk be nagyon sok esetben, mint írtam a környezetemben is rengeteg ilyen van.

A kérdező is ezt írta, főleg neki szólt...

2021. márc. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:
73%
#68 de itt a kérdés nem azokról szól, akik dolgoznak stb. Hanem azokról, akik úgy adják bölcsibe, mert ők gyerek nélkül akarnak shoppingolni.
2021. márc. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!