Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Miert itelnek el a azert,...

Miert itelnek el a azert, mert szules utan 4 honappal visszamegyek dolgozni?

Figyelt kérdés

2 honapos a kislanyom, imadjuk, elso gyerek a csaladban. Mar a terhessegem alatt rendszeres csaladi vitak voltak a szuleimmel es az anyosomekkal a testemrol (tul vekony voltam es szerintuk nem ettem eleget), a magandokirol, arrol, hogy hasznalt babaruhakat vettem a gyereknek, meg hogy nem csereltuk le a par eves kombinkat mindjart egy terepjarora stb.. A lenyeg, hogy szeretnek visszamenni a munkahelyemre, mert egyreszt imadom a munkamat, masreszt felelossegteljes beosztasom van, most indulna egy uj projekt amit en szeretnek megnyerni, de ehhez ket honapon belul vissza is kene mennem. A gyerekre nem egyedul vagyok most sem, hal istennek nem viselt meg a szules, a baba is szepen alszik. Nem birok egy helyben ulni, szoptatni nem tudok, mert tejem nincs. A lenyeg, hogy megbeszeltem a vezetovel, majus 2-vel kezdek. Amikor a csaladdal kozoltem, a parom kicvetelevel mind kiakadt, hogy milyen egy mocskos karrierista no vagyok, meg hogy otthon lennr a helyem, babazni meg haztartast vezetni.. A barati korom sem tud megerteni, mert hat a tipikus magyar szokas szerint 3 evig munkahely fele sem kene nezni..


A dontesem vegleges, a kicsi felugyelete meg lesz oldva, en meg boldogan jovok haza a munkabol es toltom vele egyutt a rovidebb, de mimosegibb idot. Csak azert irtam ki a kerdest, mert remelem, hogy vannak itt rajtam kivul masok is akik nem rekedtek meg ezen a regi magyaros 3 evig otthon semmit nem csinalunk felfogasnal.


25/L


2018. márc. 29. 21:14
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
28%
Én 1,5et voltam, de nehezen bírtam már a végét, vágytam értelmes munkára, hogy valami produktívat csináljak. Én szoptattam 7 hónapig, így addig nem tudtam volna menni, aztán meg vártam, hogy mgnyíljon a magánbölcsi, mert félévet csúsztak.
2018. márc. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
68%

Mondjuk ha Magyarországon élsz akkor azért számíthatsz egy látogatásra a gyámügytől. A baba fél éves koráig csak az anya veheti igénybe a csedet/gyedet/gyest. (Kivéve ha akadályozva van) E mellett nem lehet keresőtevékenységet folytatni. Vagyis le kell mondjad az ellátást ezt pedig a gyámügy nem nézi túl jó szemmel.


Egyébként szerintem a ti dolgotok pároddal. Bár fél éves koráig várhatnál a munkával. Dolgozhatsz eleget az életben.

2018. márc. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
38%
6 hónapot tervezek itthon maradni. Nálunk is mindenki csodálkozik, de szerencsére nem oktatnak ki. Mondjuk nem is érdekelne :D
2018. márc. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
69%
Én pont fordítva vagyok. Most kaptam egy jó állásajánlatot, nem tudom kihagyni. Nekem a kicsi 2 a nagy 4,5 éves. Én nem lelkesen megyek dolgozni. Nekem rossz, hogy már vége ennek a korszaknak, hogy velük legyek itthon és vezessem a háztartást.Rossz,hogy már nem picikék, hogy mellettem legyenek egész nap. Nem vagyunk egyformák. Ha te most nem mennél vissza, valószínűleg a kicsi is úgymond megsínylené, mert lehet ingerlékenyebb lennél stb. Így pedig lehet tényleg boldogan mész haza és egy boldog anyával lehet a nap második felében.
2018. márc. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
82%
Minek kellett a gyerek? Nem kötekedés - én le voltam passzolva kis koromban nagyszülőkre, csak hétvégén látogattak. Rányomta a bélyegét az egész gyerekkoromra, most hogy nekem is van kisgyerekem, még rosszabb érzés, hogy nem kellettem annyira, hogy foglalkozzanak velem a szüleim. Önzőek voltak, csak a saját maguk dolgaival fogĺalkoztak. Állítólag már óvodásként is megmondtam, hogy nem kellett volna nekik gyerek. A minőségi egy-két óra nem tudom mennyit fog számítani. Ki fog neki megtanítani dolgokat, ki látja az első lépéseit, ki hallja az első szavait. Ne haragudj, hogy ez jut eszembe, szegény gyerek. Nem tudok ezzel minimálisan se azonosulni, még ha ételre kellene és muszáj lenne dolgozni, akkor is sajnálnám a gyerkőcöt.
2018. márc. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem egy projekt se ér annyit, hogy hátat fordíts egy csecsemőnek. Sőt, igazából ez egyike azoknak a dolgoknak, amit a magyarok csinálnak értelmesen. Az ember élete első három éve kritikus már a kötődési minták kialakulása szempontjából is. Izgalmas szeparációs szorongásokra számíthatsz, ha négyhónaposan el is kezded a kiképzését. Persze te ebből valószínűleg túl sokat nem látsz majd. Ez tipikusan olyan helyzet, amikor mindenki hülye, csak te vagy helikopter. A saját szemszögedből persze igazad van, ott az a pótolhatatlan projekted, meg a cseppet sem lelki eredetű tejapadás... Ha nagyon marad az álláspontod, igen bölcs dolog lenne elmorfondírozni azon, hogy lemondtok róla. Úgy olyanok nevelhetnék fel, akik akarják, de nagyon, és képzik magukat arra, hogy jó szülei lehessenek, felvértezhessék mindennel, ami csak kellhet egy fiatalnak, felnőttnek ahhoz, hogy emberhez méltó élete legyen (aminek nem része a munkamánia és egyéb drogok).


Attól, hogy régi egy alapelv, messze nem biztos, hogy ne az vált volna be a legjobban.

2018. márc. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
52%
Kamu!!! De jó, majdnem beugrottam.
2018. márc. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
95%
Mitől lesz minőségibb, hogy sokkal kevesebb időt töltesz vele? Ezt soha nem értettem.Azért az ilyen munkák általában nem napi 4 órára korlátozódik, így megértem, hogy kiakadnak. Ilyen pici gyereknek nem a melledre van szüksége, mert ezzel érveltél, hogy úgyse tudsz szoptatni, hanem rád, a közelségedre. Ennyivel fontosabb a munkád, akkor miért vállaltad. Az első évben alakul ki a kötődés a gyerek és az anyja között, nagyon meghatározza a kapcsolatukat. Saját tapasztalat, de jó pár példa van a környezetemben is. Ebbe nem lehet beleszólni, a te dolgod, csak ezzel a gagyi minőségibb idővel ne pedálozzatok már, mikor fáradtan, az agyadban millió megoldandó feladattal hazamész és ott sír egy fogzó gyerek, biztos minőségibb lesz.
2018. márc. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
93%
Én is azt szeretném írni, amit az utolsó. Anyukámnak muszáj volt dolgoznia, ugyan nem 4 hónapos koromban, de nagyon hamar vissza kellett mennie a munkába. Én is mindig nagyszülőkkel voltam, és haragudtam anyukámra, amiért nincs velem, mindig “büntettem” amikor hazaért és az óvodában én is panaszkodtam róla, bár nem azt, hogy nem kellett volna neki gyerek, hanem azt, hogy szerintem valahol van egy másik gyereke és azzal van helyettem. Mostanra rendeződött a kapcsolatunk (25 vagyok) nagyon szeretem őt és megértem de körülbelül harmadik osztályos koromig az emlékeim róla annyik, hogy kihajt az autójával a nagykapun, én meg szomorúan nézem az ablakból, pedig biztosan eltöltött velem naponta, ahogy Te fogalmazol, rövidebb minőségi időt.
2018. márc. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
92%

Én nem tudnám otthagyni 4 hónaposan.Annyira pici még annyira az anyára van szüksége.

Nem fogod sajnálni, hogy nem látod ahogy fejlődik?

Ha ennyire fontos a munka várhattál volna a babával hiszen olyan fiatal vagy még.

Az első 3 év nagyon meghatározó....dolgozni utána is fogsz tudni még 40 évig.

Nem ítéllek el csak szerintem nem vagy még megérve az anyaságra.

2018. márc. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!