Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Miert itelnek el a azert,...

Miert itelnek el a azert, mert szules utan 4 honappal visszamegyek dolgozni?

Figyelt kérdés

2 honapos a kislanyom, imadjuk, elso gyerek a csaladban. Mar a terhessegem alatt rendszeres csaladi vitak voltak a szuleimmel es az anyosomekkal a testemrol (tul vekony voltam es szerintuk nem ettem eleget), a magandokirol, arrol, hogy hasznalt babaruhakat vettem a gyereknek, meg hogy nem csereltuk le a par eves kombinkat mindjart egy terepjarora stb.. A lenyeg, hogy szeretnek visszamenni a munkahelyemre, mert egyreszt imadom a munkamat, masreszt felelossegteljes beosztasom van, most indulna egy uj projekt amit en szeretnek megnyerni, de ehhez ket honapon belul vissza is kene mennem. A gyerekre nem egyedul vagyok most sem, hal istennek nem viselt meg a szules, a baba is szepen alszik. Nem birok egy helyben ulni, szoptatni nem tudok, mert tejem nincs. A lenyeg, hogy megbeszeltem a vezetovel, majus 2-vel kezdek. Amikor a csaladdal kozoltem, a parom kicvetelevel mind kiakadt, hogy milyen egy mocskos karrierista no vagyok, meg hogy otthon lennr a helyem, babazni meg haztartast vezetni.. A barati korom sem tud megerteni, mert hat a tipikus magyar szokas szerint 3 evig munkahely fele sem kene nezni..


A dontesem vegleges, a kicsi felugyelete meg lesz oldva, en meg boldogan jovok haza a munkabol es toltom vele egyutt a rovidebb, de mimosegibb idot. Csak azert irtam ki a kerdest, mert remelem, hogy vannak itt rajtam kivul masok is akik nem rekedtek meg ezen a regi magyaros 3 evig otthon semmit nem csinalunk felfogasnal.


25/L


2018. márc. 29. 21:14
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 A kérdező kommentje:

Parom munkaideje rugalmas, kora reggel kell bemennie par orara, 9-10re mar itthon van, es csak delutan vagy este kell visszamennie, ez valtozo. Az en munkaidom 9-3ig lenne, a terv hogy reggelente jon anyos, besegit, utana parom hazaer, akkor egy ideig meg ott van, aztan megy el, mire en kb fel4-4 kozott hazaerek,es csak a babanak meg a ferjemnek szentelhetem az idomet. Es nagyon akartuk ezt a babat, mert fiatalom szerettunk volna gyereket, kistestvert is tervezunk par ev mulva.


Koszonom, akik szerint rossz anya vagyok, a legtobb fejlettebb orszagban 6-15 het a szulesi szabadsag/gyes, es a gyerekek megis felnonek, szereto csaladban, es boldogak lesznek. Es a kislanyom mindent megkap, es meg is fog kapni, amire szuksege lesz, szeretetet es torodest is.

2018. márc. 29. 22:36
 12/63 A kérdező kommentje:
A munkarol meg: egyreszt a fizetesem joval tobb mint most a gyes, masreszt ez a projekt kell referencianak, hogy a kovetkezo gyerekem szuletesekor mar mint vallalkozo tevekenykedhessek, home office munkaval. A kicsi nevere mar nyitottunk szamlat, ahova szepen folyositunk kisebb nagyobb osszegeket, es majd megkapja, ha felno. Viszont, ha jon a testver, es hamar szeretnenk, ahhoz nagyobb lakasba kell koltozni, es hitel nelkul szeretnenk meglepni, dolgozni kell.
2018. márc. 29. 22:43
 13/63 anonim ***** válasza:
91%

Nekem nincs gyerekem, még igazából nem tudom eldönteni, hogy szeretnék e. Én is olyan poziban dolgozom, hogy számítanak rám a főnökeim, ha elmegyek 2 hét szabira, kb megáll az élet, stb. Szerintem érted, mire gondolok, imádom a munkámat, az írásodnak azt a részét akár én is írhattam volna.

De - és pont ez szól a gyerek ellen - ez nem összeegyeztethető a gyerekkel. Legalábbis nem ilyen szinten, ahogy te írod. Mikor én legutóbb egy ilyen szuperfontos projektben kulcsszerepet kaptam, akkor hónapokig reggel 8kor mentem el itthonról, és este 9 után értem haza, sokszor napközben semmit nem ettem a stressztől. Most ráadásul otthonról dolgozok, csak nagyon ritkán kell bemennem az irodába, szóval praktikus lenne, de még sem tudom elképzelni, hogy hogy tudnék munka mellett foglalkozni egy kisbabával. Beszélgettünk erről a párommal, legalább a 6 hónapot biztos megvárnám, és utána is kizárólag home office. Sőt az is szóba került, hogy a párom igényelné a gyedet, és ő is otthon maradna, így mikor nekem épp egy rögtönzött megbeszélésre kell mennem, ami eltart 3 órát, akkor is lenne valaki a gyerekkel.


(egyébként ha most 2 hónapos a gyerek, akkor mikor egy hónap múlva visszamész dolgozni, még nem lesz 4...)

2018. márc. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
84%

Angliába fel ev utan mennek vissza a nok melozni.Azt gondoltam az az orszag fejlett:-)

Ha majd a gyerek felno,oda adod neki a kotvenyt o biztos nem fogja hianyolni az elso honapok

2018. márc. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
82%

"legtobb fejlettebb orszagban 6-15 het a szulesi szabadsag/gyes"


Mármint ahol léteznek gyerekbarát munkahelyek is emellé? Ami persze messze nem ugyanaz, mint számottevő szorongás nélkül tölteni legalább az első évet. Meg ahol jut baby sitterre? Ami persze ismét nagyon messze van a jó megoldástól. Gyakorlatilag átnevelik egy alkalmazotthoz, ritkán szereti a vér szerinti anyját hasonlóan, mint a baby sittert, mármint ha sikerült szerethető bébicsőszt találni. Vagy arra gondolsz, amikor telik rá, hogy segélyek nélkül otthon legyen az anya három évnél is többet úgy, hogy az apa is csak pár órát dolgozik naponta?


A pénzügyi fejtegetésed meg elmegy a gyerekvállalás előtörténetének. Ha becsúszott, akkor célszerű lenne vele foglalkozni, legalább a legelején. Kisiklani nem fog tőle semmi. Ha annyit ér a munkád, amennyire értékesnek sejted, akkor nem ezen az egy lehetőségen fog múlni a dolog. Sőt, a gyakorlatban inkább a korai munkába állásod mellett is szivatni fognak ahol érnek, csak mert gyereket vállaltál. Tényleg minek három év viszonylagos biztonság...

2018. márc. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
70%

Sorry:-D

Szoval tuti egyszer elmulik az elso evek hiányérzete is egyszer, mert szerinted a penz mindent megold.Oreg korodba meg majd sasolsz ki az oregek otthanak ablakan nem ertve miert csinálja veled ezt a gyereked:-)Te most cserbehagyod.Jo munkat.

2018. márc. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
96%

Elozo, Angliaban elek.

9 honap fizetett szulesi szabadsag van, majd 3 honap fizetetlen.

Tehat minimum 9 honapig vannak otthon, de inkabb kivarjak

az egy evet.

Utana is a legtobben ovodaig maradnak, es az ovoda is napi 3 ora.

2018. márc. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
72%
Sokan leírták amit gondolok! Hogy lehetsz ennyire szívtelen?! Megszakadt volna a szívem, ha el kellett volna válnom tőle ilyen pici korában. Másfél évesen is rettentő nehéz volt. Nem fog folyton rajta járni az eszed? Miért akarsz még egyet szülni?! Azzal törődj, aki már van!
2018. márc. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
74%
Nem olvastam el a válaszokat, de sokat elárul rólad, hogy 25 éves anyaként te lánynak definiálod magad
2018. márc. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
16%

17-es

Akiket ismerek azok fel ev után mentek vissza a penz miatt, merthogy az nagyon keves.Nem voltam tisztaban a hivatalos formulaval,koszi a javítást.

2018. márc. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!