Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Miert itelnek el a azert,...

Miert itelnek el a azert, mert szules utan 4 honappal visszamegyek dolgozni?

Figyelt kérdés

2 honapos a kislanyom, imadjuk, elso gyerek a csaladban. Mar a terhessegem alatt rendszeres csaladi vitak voltak a szuleimmel es az anyosomekkal a testemrol (tul vekony voltam es szerintuk nem ettem eleget), a magandokirol, arrol, hogy hasznalt babaruhakat vettem a gyereknek, meg hogy nem csereltuk le a par eves kombinkat mindjart egy terepjarora stb.. A lenyeg, hogy szeretnek visszamenni a munkahelyemre, mert egyreszt imadom a munkamat, masreszt felelossegteljes beosztasom van, most indulna egy uj projekt amit en szeretnek megnyerni, de ehhez ket honapon belul vissza is kene mennem. A gyerekre nem egyedul vagyok most sem, hal istennek nem viselt meg a szules, a baba is szepen alszik. Nem birok egy helyben ulni, szoptatni nem tudok, mert tejem nincs. A lenyeg, hogy megbeszeltem a vezetovel, majus 2-vel kezdek. Amikor a csaladdal kozoltem, a parom kicvetelevel mind kiakadt, hogy milyen egy mocskos karrierista no vagyok, meg hogy otthon lennr a helyem, babazni meg haztartast vezetni.. A barati korom sem tud megerteni, mert hat a tipikus magyar szokas szerint 3 evig munkahely fele sem kene nezni..


A dontesem vegleges, a kicsi felugyelete meg lesz oldva, en meg boldogan jovok haza a munkabol es toltom vele egyutt a rovidebb, de mimosegibb idot. Csak azert irtam ki a kerdest, mert remelem, hogy vannak itt rajtam kivul masok is akik nem rekedtek meg ezen a regi magyaros 3 evig otthon semmit nem csinalunk felfogasnal.


25/L


2018. márc. 29. 21:14
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
23%

2, ilyen nincs.... gondolod az oep értesíti a gyámügyet? vagy mégis, hogy képzelted el???


kérdező, teljesen megértelek

2018. márc. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
87%
Azért ítélnek el,mert sokaknak nem lenne szíve otthon hagyni egy 4 hónapos babát.
2018. márc. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
26%

30-40 éve is ennyi idősen már bölcsoben voltak sokan, nyugston most is.

Párom 4 hósan került bölcsibe. Csodás kapcsolata volt és van is az anyukájával.

2018. márc. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
46%
mert gyerekszülés után BÁRMIT csinálsz, elítélnek, ez ilyen
2018. márc. 30. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
80%

Azt kéred,hogy ne ítéljenek el azért,hogy visszamennél dolgozni. De te úgy fogalmazol,hogy "akik nem rekedtek meg ezen a regi magyaros 3 evig otthon semmit nem csinalunk felfogasnal. " .


Tehát te is ítélkezel.


Ja,mert legjobb védekezés a támadás,gyorsan lehordom a másikat,hátha akkor kisebbnek tűnik a hibám.

Olvasd el az írásodat és gondold át,hogy valójában te is tudod,hogy ez nem legjobb megoldás,hiszem végig csak védekezel benne.


Mindenkinek saját dolga,hogy mit csinálde valóbN igazuk van ez előttem szólóknak. Az első év nagyon fontos. Pontosabban az első 3,ezt nem véletlenül találták ki így.


De nyugodtan magyarázd megadnak így,aztán majd csatlakozz azon nők táborához akik értetlenkedve nézik,hogy amikor a kisgyereknek baja van akkor miért nem anyához szalad,hanem Apához vagy a Nagyihoz. ;-)

2018. márc. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
66%

Ja és még valami. Azt írtad,hiszen olyan jól alszik a gyerek. Szerinted ennyiből áll az egész,hogy hogyan alszik?

Nem fog 5 éves koráig egész nap aludni. A másik meg,hogy várd csak ki mikor majd megindul a foga,első betegségek (sajnos olyan is van,tudod?).

Undorító viselkedésnek tartom. A gyerek nem kérte,hogy megszülessen,ha még a projecteden akártál dolgozni akkor miért nem vártál mielőtt gyereket vállaltál?

2018. márc. 30. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 Tubarózsa ***** válasza:
95%

Azért, mert 4honaposan még nagyon pici. Én is minél előbb vissza akartam(akarok) menni mert hianyzik a munkám, de nem 4honapos mellől. 7hónapos lesz a fiam áprilisba eredetileg most akartam menni, de ahogy látom cseperedni nincs szívem. Nem ér annyit a munka. Most nyár/ősz van becélozva majd meglátom, hogy "enged" a gyerek :) (4-6orásba csak). Igaza van annak aki irta még dolgozhatsz eleget. A 4hónap és 3év között van különbség. Ha pl 1éves korában mész vissza akkor se maradsz le semmiröl és talán nem is itélnek el annyira akkor. Azt hozzáteszem semmi "komoly" munkám nincs. Buszsofor vagyok. (Ahogy a férjem mondaná vezető beosztásban dolgozok a kormánynál :) )

27N

2018. márc. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
86%
Erre mondta doktor Keresztes Zoltán hogy az ilyen gyerekeknek jó sok pénzt kell gyűjteni, mert drága és hosszú kezeléseknek néz elébe fiatal felnőttként. Nem tudom mit értesz minőségi időn, de szerintem aki 2 évet otthon van a gyerekével ( számomra egyébként ez is egyfajta hivatás) és minőségi időt tölt el vele, az nem csak otthon ül. Klubokba, foglalkozásokra járunk, előadásokat látogatok és próbálok minnél többet megtudni a helyes gyereknevelésről. Ha úgy nézem számomra ez is egy projekt, méghozzá életem legizgalmasabb, legtöbb kihívással telibb projektje. Talán azt érdemes végiggondolni, hogy mindenki pótolható, de egy anya soha ( apa se 😊).
2018. márc. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
88%

10es vagyok.

Nagyon az anyagiakra fekteted a hangsúlyt.A babának fogalma sincs róla, hogy a számláján gyűlik a pénz.Ergó nem boldogítja.

Jól alszik....meddig?Pár havonta változik.

Még ennek a pucinek sem adtad meg érzelmileg amire szüksége van de már tervezed a következőt.

2018. márc. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
81%
Még épphogy megszületett, de te lepasszolod a nap nagy részére. Lehet fog szeretetet, törődést kapni, csak nem tőled. Külfölddel nem kell pedálozni, mert fejlett országok közül is sok helyen otthon maradnak, apuka dolgozik. Miért nem azután vállaltatok gyereket miután megteremtettétek a feltételeket, ház stb. Szerintem így nagyon gáz, hogy a gyerekekért dolgoztok és konkrétan passzolgatjátok arra, aki épp ráér vele foglalkozni. Egy gyerekvállalást kicsit komolyabban át kell gondolni, a fejlett országokban, amire utalsz, talán ezért nem szülnek nyakra főre, mert átgondolják.
2018. márc. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!