Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Miert itelnek el a azert,...

Miert itelnek el a azert, mert szules utan 4 honappal visszamegyek dolgozni?

Figyelt kérdés

2 honapos a kislanyom, imadjuk, elso gyerek a csaladban. Mar a terhessegem alatt rendszeres csaladi vitak voltak a szuleimmel es az anyosomekkal a testemrol (tul vekony voltam es szerintuk nem ettem eleget), a magandokirol, arrol, hogy hasznalt babaruhakat vettem a gyereknek, meg hogy nem csereltuk le a par eves kombinkat mindjart egy terepjarora stb.. A lenyeg, hogy szeretnek visszamenni a munkahelyemre, mert egyreszt imadom a munkamat, masreszt felelossegteljes beosztasom van, most indulna egy uj projekt amit en szeretnek megnyerni, de ehhez ket honapon belul vissza is kene mennem. A gyerekre nem egyedul vagyok most sem, hal istennek nem viselt meg a szules, a baba is szepen alszik. Nem birok egy helyben ulni, szoptatni nem tudok, mert tejem nincs. A lenyeg, hogy megbeszeltem a vezetovel, majus 2-vel kezdek. Amikor a csaladdal kozoltem, a parom kicvetelevel mind kiakadt, hogy milyen egy mocskos karrierista no vagyok, meg hogy otthon lennr a helyem, babazni meg haztartast vezetni.. A barati korom sem tud megerteni, mert hat a tipikus magyar szokas szerint 3 evig munkahely fele sem kene nezni..


A dontesem vegleges, a kicsi felugyelete meg lesz oldva, en meg boldogan jovok haza a munkabol es toltom vele egyutt a rovidebb, de mimosegibb idot. Csak azert irtam ki a kerdest, mert remelem, hogy vannak itt rajtam kivul masok is akik nem rekedtek meg ezen a regi magyaros 3 evig otthon semmit nem csinalunk felfogasnal.


25/L


2018. márc. 29. 21:14
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
82%

Borzalmas, amit leírtál, de persze még mindig jobb mint putriban vagy gyerekotthonban felnőni.

Értelmes ember pedig gyerekvállalás előtt utánajár a témának, és nem a gyk-n.

2018. márc. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
70%

Miért nem tudsz màsfél-2 évet vele tölteni?Akkor miért kellett a gyerek?Nem értem.

Az időt sosem lehet visszatekerni.

2018. márc. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
85%

Azért, mert fejlődéslélektani szempontból fontos, hogy az anya a gyerek mellett legyen az érzékeny időszakban, ami az első 1 év minimum, de inkább 3; és sajnos pont leszarja, hogy mennyi pénzt teszel neki félre.


Amúgy amiatt, hogy karrierista vagy, nem ítéllek el, mert én is az vagyok. De én pontosan ezért nem vállaltam 24 évesen gyereket. Pedig akartam és vágytam rá a férjemmel együtt - csakhogy volt bennem annyi empátia, hogy a saját akaromságomnak nem vetek alá egy csecsemőt.


A csodás és dicső nyugati országokkal nem érdemes példálózni - attól, hogy jó a GDP, annak egy jelentős része pszichológusra meg önismereti tanfolyamokra megy el, mert a fiatalok többsége zavart és kapcsolódásra képtelen.

2018. márc. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
57%
Feltennék egy kérdést a sok lepontozónak: az apa nem ugyanolyan teljesértékű szülő, mint az anya???
2018. márc. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
81%

34.

Itt konkrétan apa se lenne vele, hanem aki épp ráér.

2018. márc. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
60%

Apuka tud gyermeket kihordani és gyermeket szülni? Tud szoptatni? Ja, hogy itt nem tud anyuka szoptatni, tehát akkor mindegy is a gyereknek, h ki van vele egésznap? Anya, nagyszülő vagy apuka? Egy frászkarikát.

9 hónapig az anya hasában van, optimális esetnen az első pár hónapja java részét is az anyjával tölti. Ami nem azt jelent, h apa nem teljes értékű szülő, csupán azt, h elsősorban az anyjára van szüksége egy kisbabának, és igen tetszik vagy sem az apa szerepe ebben a korban csak másodlagos.

2018. márc. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy aranyos,ahogy egyesek benyaljàk,hogy pótolhatatlanok a melóban.Bruttó 4 perc alatt dobjàk szét a feladataikat vagy vesznek fel màst a pozíciódra.3 hét múlva a nevedre sem emlékszik senki.A home office meg csuda jó dolog,főleg így külföldiül,majd beleér a bilibe a kezed,ha megtapasztalod.
2018. márc. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 A kérdező kommentje:

Az elso 4-5 evembol kb semmire nem emlekszem, hiaba volt velem anya otthon masfel evet. Es ugyanugy szeretem es kotodom hozza, mintha 4 honapot vagy 3 evet lett volna otthon.


Koszonom a velemenyeket, mar egyszer meghallgattam, milyen szornyu egy ember vagyok, csak mert surgossegi csaszarral szultem es igy nem ereztem at az igazi fajdalmat, nem szultem igazan... Elmeny volt ezeket a szabakozo hulyesegeket hallgatni.


Azert lett most a gyerek, mert inkabb ennyi idosen, mintha 35 evesen, amikor mar remelhetoleg komoly vallalkozasom legyen, kezdjunk csaladot alapitani. Es hogy oszonte legyek, a korosom mar 1 honappal szules utan kormozott, most akkor o is egy szornyeteg?!

2018. márc. 30. 09:58
 39/63 anonim ***** válasza:
73%
Ha nincsenek 4-5 éves korodból szép emlékeid az elég szomorú. Ne keverd ide a császárt, szoptatást stb., mert az nem a te döntésed volt és az nem befolyásolja az anyaság minőségét. Viszont, hogy a gyerekeddel mennyi időt töltesz és, hogy vele vagy e, amikor neki konkrétan rád van szüksége, az a te döntésed. Nem kell mártírkodnod, a te döntésed volt, hogy fiatalon szülj, feláldozva a gyerekeddel töltött időt a karriered érdekében. Ezt az időt már nem fogod visszakapni.
2018. márc. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
81%

A döntésed végleges (ezt írod)...Akkor miért kérsz itt megerősítést? Én -a szavaiddal élve, a te kategorizálásod szerint- azok táborát gyarapítom, akik megrekedtek "ezen a regi magyaros 3 evig otthon semmit nem csinalunk felfogasnal". S bár te elítéled az én felfogásomat (szavaidból nagyon úgy tűnik) én nem ítéllek el téged.

DE a gyerekedet nagyon sajnálom...

2018. márc. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!