Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Miert itelnek el a azert,...

Miert itelnek el a azert, mert szules utan 4 honappal visszamegyek dolgozni?

Figyelt kérdés

2 honapos a kislanyom, imadjuk, elso gyerek a csaladban. Mar a terhessegem alatt rendszeres csaladi vitak voltak a szuleimmel es az anyosomekkal a testemrol (tul vekony voltam es szerintuk nem ettem eleget), a magandokirol, arrol, hogy hasznalt babaruhakat vettem a gyereknek, meg hogy nem csereltuk le a par eves kombinkat mindjart egy terepjarora stb.. A lenyeg, hogy szeretnek visszamenni a munkahelyemre, mert egyreszt imadom a munkamat, masreszt felelossegteljes beosztasom van, most indulna egy uj projekt amit en szeretnek megnyerni, de ehhez ket honapon belul vissza is kene mennem. A gyerekre nem egyedul vagyok most sem, hal istennek nem viselt meg a szules, a baba is szepen alszik. Nem birok egy helyben ulni, szoptatni nem tudok, mert tejem nincs. A lenyeg, hogy megbeszeltem a vezetovel, majus 2-vel kezdek. Amikor a csaladdal kozoltem, a parom kicvetelevel mind kiakadt, hogy milyen egy mocskos karrierista no vagyok, meg hogy otthon lennr a helyem, babazni meg haztartast vezetni.. A barati korom sem tud megerteni, mert hat a tipikus magyar szokas szerint 3 evig munkahely fele sem kene nezni..


A dontesem vegleges, a kicsi felugyelete meg lesz oldva, en meg boldogan jovok haza a munkabol es toltom vele egyutt a rovidebb, de mimosegibb idot. Csak azert irtam ki a kerdest, mert remelem, hogy vannak itt rajtam kivul masok is akik nem rekedtek meg ezen a regi magyaros 3 evig otthon semmit nem csinalunk felfogasnal.


25/L


2018. márc. 29. 21:14
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
78%

Látom nem érted meg,hogy nem az emlék a fontos,hanem,hogy kialakuljon a kötődés!

Érdemes lenne utána olvasnod,hogy hogyan hat ki a felnőttkorra!

Ja,de hiába is mondom... A projekted fontosabb....

2018. márc. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
93%
"A munka meg fog várni, amíg megmutatod a szivárványt a gyereknek, de a szivárvány nem vár addig, amíg végzel a munkával." Patricia Clafford
2018. márc. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
28%

Jajj ne izgulj már!

Rajtad kívül százan vannak így, csak azok nem írják ki gyakorira, hogy szapulják őket az otthon pic$átfonnyasztó anyák.


Mondok példákat, lehet megnyugtat, vagy ötletet ad.

Unokatesóm kb annyi időt volt otthon, amíg a a terhességből felépült. Utána már ment is dolgozni. Az irodályában kialakítottak egy baba sarkot, és vitta magával a kislányát. Ha tárgyalásos nap volt akkor nagymama vagy sitter vigyázott rá azt csőőőőőő.


Testvérem hasonlóan egy project miatt ment vissza dolgozni 6 hét után. Ott az unokaöcsémnek dadusa van, de mivel napi 2-3x kell csak terepre mennie a nővéremnek azért csak akkor van a dadus a gyerekkel. Amúgy ő is cipeli magával/vagy a férje.

2018. márc. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
84%

43-as,gondolom neked még nincs gyereked,ha ilyen szavakkal illetsz egy anyát,aki otthon mer maradni a pici gyerekével. Hm...

Aki úgy ír,hogy "irodályában" annak egy forintot nem adnék a szavára.

2018. márc. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
75%

18as vagyok

Akkor miért írtad ki a kérdést, ha nem tetszik a véleményünk?

Mondom ezt úgy, hogy

kisgyermeknevelő vagyok. Tudod hány gyerek hívott már anyának?! Olyanok akik fél éves koruktól bölcsisek! Mikor Anya meg jön értük sírnak, hogy nem akarnak menni. Nekem meg ég a képem! Pedig igazából logikus, hogy az ilyen pici gyerek ahhoz kötődik aki mellette van. Majd ne lepődj meg és ne ìrd ide ki, hogy szar Anyósod van, mert a gyereked anyának szólítja! Én sem szoptattam a fiamat, ennek ellenére a kötődés kialakulásához szükséges az első év együttlét. Velem sem volt Anyukám otthon sokáig, szeretem, de az az igazság, hogy nem kötődök igazán hozzá. Ez egyébként a párkapcsolataimra is hatással volt, képtelen voltam a bizalomra. A férjemnek sokat, sőt éveket kellett küzdeni mire megbíztam benne. Az egyetemen a tanulmányaim miatt kapcsolatban voltam néhány pszichológussal. Mind azt mondták, hogy az anya-gyermek kapcsolat kihatással van a párkapcsolatra. Semmi közünk hozzá, úgyis te fogod meginni a levét, de ne tegyél fel kérdést, ha baj, hogy nem olyan válaszokat kapsz ami tetszik. És hogy? Úgy, hogy ha vállalsz még egy gyereket, akivel lehetőséged lesz otthon maradni, (aki nagy eséllyel jobban fog kötődni hozzád, mint az elsőszülött) a másikkal meg nem, akkor nem fog utálni, hogy őt meg lepasszoltad? Vagy nem fogja utálni a testverét? Mert a kisebbik kell neked, igényt tartasz rá, a nagy száját meg befogod a bankkártyával! De remélem nem kerül rá sor! Annyian szenvednek, hogy nem lehet gyerekük, az ilyen, mint te meg ellököd magadtól. Mondhatsz akármit! Fél 4-5től az övé vagy! Ahha, 19kor alszik egy ilyen kicsi!

2018. márc. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
85%

Irodalyaban ??


Tavaszi szunet ...

2018. márc. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
71%

Hiába kaparsz, kérdező, nagyon sötét vagy sajnos, és csak a hozzád hasonló sötét emberektől számíthatsz támogatásra mint például az előző valamelyik hozzászóló :D

Továbbra is fenntartom, hogy szerintem egyébként kamu a kérdés, ha mégsem, akkor a fiatalsága és tapasztalatlansága magyarázza a tudatlanságát, amitől még persze szegény gyereknek nem lesz jobb.

2018. márc. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
83%
Vitáid vannak anyóssal, mert nem ért veled egyet, de ő fogja felnevelni a pici babádat?
2018. márc. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
90%

Tényleg van ember a földön akinek magyarázni kell azt, hogy attol, higy nincsenek emlékeink 3-4 éves korunkig, egy fejlődéspszichologiailag érzékeny időszak...? Soha de soha de soha nem olvastál el egyetlen pszichológiai cikket sem? Mert akkor ideje lenne, ugyanis jó volna ha a döntésedben figyelembe vennéd ezeket a tényezőket is, amik, ezek szerint, teljesen kimaradtak nálad. Pontosan AZÉRT volt anyukáddal az "emlékeztető" korszakodból sok szép és szeretetteljes emléked, mert veled volt csecsemőkorodban.


A csecsemők anyai kötődését először, azt hiszen, egy angliai árvaházban fedezték fel. A dolog lényege az volt, a nagyon magas volt a csecsemő halandóság és senki nem értette miért, hiszen enni kaptak, meleg és biztonság megvolt. Az egyik ápoló elkezdte magához venni és dédelgetni a kisbabákat, amire a halálozási ráta zuhanni kezdett. Tudtommal ez az első leírása annak, hogy a kisbabáknak meg konkrétan fizikailag is szükségük van a szerető közelségre - és nyilván nem mindegy kitől kapják a törődést, de az már egy második lépcsőfok.


Feltételezem, ha ilyen magas pozíciód van, beszélsz angolul, úgyhogy itt egy minősített szakcikk a témában amiknek olvasd el minimum az abstract részét: [link]


"In this paper, the authors consider the evidence for this claim across several disciplines and conclude that the support of babies and their parents in the first two years of life to be a crucial aim of public health groups in the community."

2018. márc. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
92%

[link]


Ha nem olvasod el az előző kommentem: itt egy tudományos cikk, ami arról szól, hogy bizonyított, hogy azok a csecsemők akikkel nem voltak ott a szüleik az első két évben, sokkal jobban ki vannak téve a különféle mentális problémáknak.

2018. márc. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!