Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rettegek, hogy csúnya babám...

Rettegek, hogy csúnya babám fog születni, más is volt így?

Figyelt kérdés
1 hónapom van hátra a szülésig és nagyon félek, hogy előnytelen külsővel fog a világra jönni. Rengeteg babás képet látok fb-n, hát mit ne mondjak... Kisgyerekből is kevés az igazán szép, rengeteg a kifejezetten csúnya. Állítólag nem vagyok csúnya, a szüleim is szépek, magasak és vékonyak, párom és szülei sem vészesek annyira, mégis teljesen kétségbe vagyok esve. Tudom hogy az egészség a legfontosabb, de szerintem álszent az, aki azt mondja hogy nem számít a külső, mert igenis számít. (Sokszor éri bántás is az embert irigységből, tapasztaltam, de inkább irigyek legyenek mint szánakozók.) Hogyan küzdjem le a félelmem?

#csúnya #koraszülött #csúnyababa #alkoholszindróma
2020. máj. 17. 10:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
93%

Azta ....!

Nem semmi vagy. A gyereked nem lennék mindenesetre. Ha bármi miatt nem lesz tökéletes, rettenetes élete lesz melletettek. Hiába lesz gyönyörű ruhatára, presztízsszakmát végzett apukája. Lelkileg roncs lesz.

2020. máj. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
88%

Nem olvastam el a válaszokat, mert annyira bántó számomra a koraszülöttekről alkotott véleményed, hogy azonnal írni akartam.

Koraszülött a fiam, és bármilyen hihetetlen de bizony veled is megeshet ám! Ne gondold hogy a koraszülés miatt az anya okolható. (persze néha előfordul, de nem ez a jellemző) Szóval még neked is lehet korababád...


Egyébként a csont és bőr, méhen belül hetekkel lemaradt fiamnál sosem láttam szebbet a világon a születése utáni pillanatan. Erre valóak ugyanis a hormonok, az emberi szervezet kiválóan felépített, a hormonok teszik amit kell, akkor is ő lesz számodra a legszebb ha két feje lesz. Persze tudtam objektíven is nézni, láttam hogy hosszúkásabb a feje mint egy átlagos újszülöttnek de ennek ellenére nekem ő volt a legszebb a világon. És most hogy másfél éves, most is így van. Nem kell hogy más is szépnek tartsa az amúgy egészséges fiam, de senki ne is merjen negatívan beszélni róla. Miért érzi magát bárki felhatalmazva, hogy ha koraszülött egy gyerek akkor már lehessen beszélni a külsejéről? Míg az időre született Marikáról mindenki csak magában jegyzi meg hogy hú de fura kinézetű kislány...

2020. máj. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 A kérdező kommentje:

"Szóval még neked is lehet korababád..." A szomszéd tehene, ugye? :)


Hidd el, szemtől szemben senkinek sem szólom meg a (kora)gyerekét, de magamban igenis megjegyzem, esetleg a családomban megbeszéljük. Nem vagyunk álszentek, szakmánkból adódóan sok mindent látunk, megtárgyaljuk a hiányosságokat. Látjuk, hogy Ödönke 3 múlt és nem beszél egy kukkot sem, a szülőkkel bólogatunk bőszen, hogy igen, biztosan később érő, aztán otthon nyugtázzuk, hogy gond van.

Így működik általában, kivéve parasztéknál, akik meg is mondják. Így nem lehet boldogulni az életben, ahogy te próbálsz.

2020. máj. 17. 13:24
 34/73 A kérdező kommentje:

A családomban is van példa extrém koraszülöttre, mindenki el volt ájulva, hogy milyen szép és okos, hát egyik sem volt, sőt. Ahogy nőtt, úgy jöttek ki a problémák, szóval mondani bármit lehet arról, hogy egészséges, én is hallgattam 11 évig, hogy "szerencsére utolérte a többit".

Minden jót kívánok neked ettől függetlenül.

2020. máj. 17. 13:27
 35/73 anonim ***** válasza:
91%

Hát kérdező, lehet, hogy doktorandusz vagy, de rettenetesen szűklátókörű és előítéletes is.

Gondolom, az a típus vagy, aki szívesen tesz megjegyzéseket mások külsejére és ő maga is többre tartja a szerinte előnyös külsővel rendelkező embereket. Ez nem vall nagy intelligenciára, bocs. Rengetegen vannak átlagos vagy épp kevésbé előnyös külsővel, akik sikeresek és boldogok, persze őket nagyrészt nyitott gondolkodású emberek veszik körül, akik nem a kinézet alapján alkotnak véleményt valakiről. A külsőnél vannak ezerszer fontosabb dolgok is, pl. emberség, nyitottság, elfogadás, tolerancia stb. Próbálj ilyen irányban is gondolkodni.

2020. máj. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 A kérdező kommentje:
Nem tagadom, előítéletes vagyok és elég konzervatív is. Nem intelligencia függvénye, én ebben nőttem fel. Klasszikus családmodell, anyagi biztonság, szép külső. Fontos, hogy mit mutatok magamból a belbecs MELLETT.
2020. máj. 17. 13:37
 37/73 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Nagykorúként vállaltam gyereket.
2020. máj. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:
95%

Ha egeszseges, annyira csunya nem lehet, a kisbabakor csak egy eletszakasz majd az eleteben, ha akarsz, felreteszel neki felnott korara h plasztikaztasson ha vmi nagyon zavarja, millioszor fontosabb h szellemileg, fizikai ép legyen, en ezek miatt izgultam (nem rettegtem), a tobbi annyira mellekes.

Plusz nem erdemes majd belejuk parát nevelni, lehet h a gyereked siman elfogadja azt amit te rajta nem tudsz. En gatlasos kislany voltam a ket elso metszofogam kozotti 2mm-es res miatt, 32evesen osszezarattam, ugy lett kerek az enkepem. Kicsilanyom telipofaval vigyorog a vilagra uilyen fogsorral es egyaltalan nem zavarja, sosem fogom forszirozni h csinaltassa meg, hisz o igy boldog es nekem ez a fontos.

2020. máj. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
92%
Ez csak egy idióta troll.
2020. máj. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
97%

Szórakoztató a kommenteket olvasni.

A kérdező egy szmob, aki az életben kudarcot fog vallani előbb vagy utóbb. Nem kell vele foglalkozni.

Nem lehet olyan gyönyörű se, főleg, ha dicsekszik is vele. Az igazi szépségek belülről is szépek, de ez a nő nem az. Még a német tanárom mondta ezt az egyik osztálytársamnak: "XY lehet, hogy külsőleg szép vagy, de belülről rohadsz."

2020. máj. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!