Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rettegek, hogy csúnya babám...

Rettegek, hogy csúnya babám fog születni, más is volt így?

Figyelt kérdés
1 hónapom van hátra a szülésig és nagyon félek, hogy előnytelen külsővel fog a világra jönni. Rengeteg babás képet látok fb-n, hát mit ne mondjak... Kisgyerekből is kevés az igazán szép, rengeteg a kifejezetten csúnya. Állítólag nem vagyok csúnya, a szüleim is szépek, magasak és vékonyak, párom és szülei sem vészesek annyira, mégis teljesen kétségbe vagyok esve. Tudom hogy az egészség a legfontosabb, de szerintem álszent az, aki azt mondja hogy nem számít a külső, mert igenis számít. (Sokszor éri bántás is az embert irigységből, tapasztaltam, de inkább irigyek legyenek mint szánakozók.) Hogyan küzdjem le a félelmem?

#csúnya #koraszülött #csúnyababa #alkoholszindróma
2020. máj. 17. 10:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező szörnye buta előítéletes vagy.

1:szépség tág fogalom és relatív hogy kinek mi szép.

2:szépség mulandó dolog.

3:a csecsemök arca feje szülés után is változik sokat lehet hogy nem szép mikor megszületik de 1-2 nap elmúltával megszépül.


Nekem a nagy fiam ùjszülötnek csùcs feje volt pedig időre született mára felnött lett és egy jó képü fiatalember lett aki okos .

Második fiam mikor megszületett olyan ráncos volt mint egy öregember ,de napokkal késöbb ki simult az arca keze stb őt tulhordtam ezért nézett ki úgy.

Ma már lassan felnö nekem ő is szép gyerek és okos is hatalmas őnérzetel,

Lányom kis súllyal született ,mára egy szép kis lány lett belöle .

2020. máj. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:
80%
Remélem gyönyörű lesz a babád és sík buta.
2020. máj. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:
17%

miért sznob valaki azért, mert bevallja, hogy igenis fontos a külső? A végzettséget gondolom azért írta, hogy ne azzal essetek neki, hogy valami IQ0, akinek az az össz érdeme egész életében, hogy szép.

Nekem is fontos, az is volt, hogy szép legyen a gyerekem. Elsőre ő is kis béka volt, de pár naposan már igazi szép baba, mai napig gyönyörű arca van, fotogén kislány. Miért baj ez, ha bevalljuk, hogy fontos? Csinos ruhát is azért veszünk a gyereknek, hogy szép legyen. A szomszéd gyereket is azzal dicsérjük, hogy szép... ha az elvárás, hogy szeretnénk, ha a menyasszonyi ruhánk szép legyen, miért gáz beismerni, hogy ha szeretnénk, hogy a gyerekünk is szép legyen? Hiába tagadni, az álszentség sem szép dolog...

2020. máj. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim ***** válasza:
89%
A legszomorúbb az az egészben, hogy a kérdezőnek a férje is “nem vészes” kategória. A gyermekvállalás ott kezdődik, hogy én, aki rendben vagyok önmagammal és az ember, akit a világon a legjobban szeretek és a legszebbnek tartok kívül-belül, szeretnénk létrehozni egy új embert, magunkból. Innentől kezdve bármelyikünkre is hasonlítanak a gyermekeink, gyönyörűek, hiszen vagy magunkra, vagy a szeretett társra hasonlítanak. És innentől nem számít sem a vastag vádli, sem a görbe orr, vagy a ritkás haj, csak az, hogy belőlünk lettek és ők a mi kis csodáink.
2020. máj. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy az 54-es írta 🙂

Ennyi

2020. máj. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 anonim ***** válasza:
89%
Vicces, hogy a válaszaid alapján te vagy allergiás az ostoba emberekre...🤣🤣🤣
2020. máj. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/73 anonim ***** válasza:
22%

54, te komolyan úgy gondolod, hogy mindenkinek a párja a leggyönyörűbb? Ez komoly?! Nyilván tetszik, számodra szép, de azért azt hagyjuk már, hogy a legszebb... Belül biztosan, hisz azért szeretem és mentem hozzá.

Amúgy azért van ebben egy kis ellentmondás nem gondolod? Nem fontos a szépség és milyen sekélyes a kérdező, hogy neki az, közben meg mindenkinek a saját párja természetesen a legszebb...

2020. máj. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 anonim ***** válasza:
14%

#54 Nem, itt nem a gyermekvállalás kezdődik, hanem valami egészen más... Leginkább egyfajta önbecsapás, csak ilyen magasztos szövegbe csomagolva.

Igenis számítanak az előnytelen adottságok, vonások! #5 voltam, az, hogy beismerem, ronda vagyok, nem jelenti, hogy ne lennék "rendben önmagammal", és az sem, ha ebből kifolyólag nagyon nem örültem volna neki, ha a gyerek rám hasonlít, mert bizony akkor nem lett volna gyönyörű. Még számomra sem, mert az, hogy valakit szeretek, nem egyenlő azzal, hogy vakká válok rá nézve... Mondjuk én nem vagyok hajlamos a valóság ilyen-olyan módon való "megszépítésére", el bírom viselni nyersen.

2020. máj. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/73 anonim ***** válasza:
62%

Kedves kérdező!

Nem kell rettegned, mivel 99,999%, hogy csúnya babád fog születni. Lehet, hogy a hormonok miatt te szebbnek fogod látni, de a születés a gyerekeknek sem egy kellemes élmény, és általában ráncosan, furcsa színnel, ordítva, bedagadt fejjel jönnek a világra, akármit is szépítünk ezen. De fel a fejjel, később ennél csak szebbek lehetnek.

2020. máj. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 anonim ***** válasza:
97%

Utálom a gyk új felületét, de nem szólnék egy szót sem ha legalább azzal a hasznos funkcióval bővült volna hogy lehessen a kérdést és a kérdező válaszait is értékelni.

Ez jutott elsőnek az eszembe ezt végigolvasva 😂


Egyébként a kérdező csak egy troll. Látszik az egyre provokatívabb válaszain amiket idehány. Arra élvez hogy kiakaszt mindenkit.

Ilyen agyhalott biztos nem doktorandusz.

2020. máj. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!