Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem akaszt ez ki, hogy...

Csak engem akaszt ez ki, hogy gyereket vállal valaki aztán meg ha kiteszik őket az albérletből sajnáltatják magukat?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyen család van a környezetemben, hogy gyereket vállal a semmire aztán ha el kell menni az albérletből és nincs hova menni meg sajnáltatják magukat. Miért nem lehet először egy önerőre összegyűjteni és csak utána gyereket csinálni?

#Albérlet, gyerekvállalás,
2020. nov. 24. 12:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/137 anonim ***** válasza:
56%
Miért nem a saját házad tájékán söprögetsz?? Mert hát ugye van. Gratulálunk hozzá. Valakinek így jön össze az élet, valakinek úgy. Ez is egy saját döntés hogy ki hogy és mire vállal gyereket.🤷‍♀️ Mondom úgy hogy mi is csak az után vállaltunk, hogy lett saját házunk. De ettől nem kezdek el okoskodni annak akinek nincs még. Empátia..
2020. nov. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/137 anonim ***** válasza:
39%

jajjjj, oviban dolgozol?

Te vagy a tetvesek a gyerekek, nem érdekli naz óvónőt, stb ovis trollkérdések szülőanyja...

2020. nov. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/137 anonim ***** válasza:
78%

"Mi 7 millióért vettünk egy vidéki házat önerőből."


Egészségedre! Itt egy kutyaólat se kapni ennyiért.

Ha meg oda mennénk, ahol kapni valami értelmeset, munkánk nem lenne, mert az megyeszékhelyhez köt.

Nálunk egy felújítandó kádárkocka (ami nem is elég nagy, mert nettó 80 m² körüli) 35 millió Forintnál kezdődik.

2020. nov. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/137 anonim ***** válasza:
81%
Mi külföldön élünk, béreljük a házat. 2 gyerekünk van és 1 kutyánk. Ezen senki sem csodálkozik, mert teljesen normális. Az ingatlanok piszok drágák, rengetegen laknak bérelt ingatlanban.
2020. nov. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/137 anonim ***** válasza:
72%

Gratulálok ügyes vagy, de ismered Budapestet? Tudod az egy 2 milliós főváros, ahol sok embernek nincs lakása hanem albiban él. Itt egy olyan albi, ahol elfér 1-2 gyerek, 140 ezer Ft kb, megnézném hogy a te vidéki fizudból hogy teszel félre házra ilyen albérlet árak mellett.


Mi vállaltunk gyereket albérletbe, tud róla a tulaj, semmi baja vele, sőt, most a jarvanyhelyzetre való tekintettel csökkentette is a bérleti díjat, meg kb addig maradhatunk, ameddig akarunk. Sőt, ha mégse, a szüleinkhez is mehetünk ideiglenesen, amíg nem tálalunk másik helyet. (De 60 nap a felmondási időnk, addig tálalunk úgyis valamit.)


És inkább lettem fiatalon anya, minthogy 40 évesen egy 30 nm-es saját lakásba vállaltam volna gyereket. Vagy csak merr neked ez nem tetszik, költözzek el a kedvedért vidékre, ahol olcsobvan kapok házat? Kösz de jó nekem itt, és nem értem hogy hogy jossz ahhoz hogy másokat lenézz csak mert te per pillanat jól élsz.

2020. nov. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/137 anonim ***** válasza:
85%
Mi is albérletben lakunk a ferjemmel, most megyünk nagyobba, féléves a kislányunk. Nem nyomorgunk, van tartalék is. Lehet 1-2 éven belül lesz saját, de lehet hogy nem. Ugyanis megfontolandó h évtizedekre eladósítjuk e magunkat, mert ahol mi élünk és a környéken sincs 30 millió alatt élhető ház. Inkább mobilisak maradunk, ha úgy hozza a sors költözünk, akár külföldre is. Ki tudja. Nagyon sokan élnek így. A kislányunkat meg arra fogjuk nevelni, hogy ne előítéletes, hanem kedves és toleráns legyen másokkal szemben.
2020. nov. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/137 anonim ***** válasza:
100%

Engem attól függ.

Van, aki albérletbe vállal gyereket, de ha valamilyen oknál fogva költözni kell, szépen keres egy új lakást és beköltözik, tudja, hogy ez bármikor benne van a pakliban. Fel van erre készülve anyagilag is.

Aztán vannak azok, akik kifognak albérletet nagyon jó áron és ha onnan menni kell, akkor azt hiszi, ugyanolyan áron simán kapni fog, lehetőleg jó gyorsan. Főleg mindenezt mondjuk úgy, hogy az előző albérletbe úgy született bele 1,2 vagy akárhány gyerek, ide meg már úgy menne... Nagyon nem ugyanaz. Egyik ismerősöm csinálta ezt, beköltözött itt Sopronban egyedül egy kis albérletbe, baromi jó áron ki is fogta, a tulajdonos egy idős bácsi volt, nem nagyon akart rajta nyerészkedni. A bácsinak idő közben felnőttek az unokái, el akarta adni a lakást, hogy legyen nekik mit odaadni indító pénznek. Ismerősöm közben behozott a házba egy férjet, egy kutyát és két gyereket, aztán csodálkozott és a főbérlőt szidta, amiért ő nem talál pikk-pakk ilyen lakást, ennyi áron, bár hátrányosan megváltozott feltételekkel az ő részéről - gyerekek, kutya. Na az ilyen röhej. Aztán ment a kidobnak gyerekkel brühühü...

2020. nov. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/137 anonim ***** válasza:
78%
Akkor most elárulom neked, kérdező, hogy te is simán kiköthetsz 2-3 gyerekkel albérletben, hiába most saját házad van. Többek között például ha válás esetén el kell hagynod a közös házat, és nem tudsz helyette másikat venni külön, így marad az albérlet. Egyedülálló szülőként, esetlegesen több gyerekkel. Ne ítélkezz, sose tudhatod, ki hogyan jutott odáig, hogy albérletet keres gyerekekkel.
2020. nov. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/137 anonim ***** válasza:
76%
Ööö azért azt tegyük hozzá, hogy az albérlet addig csudi jó, amíg két kereset van. Vagy egy jó kereset, plusz gyes és mindenki egészséges. Ha a jobban kereső fél hónapokra kiesik a munkából ld. betegség, baleset vagy meghal, akkor nagyon hamar el lehet indulni a lejtőn. Nyilván válásnál is kerülhet valaki albérletbe, de ha előtte volt vagyon, akkor legalább lesz egy kis pénze az ingatlanból.
2020. nov. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/137 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem alapjában véve nincs azzal gond, hogy albérletbe vállalnak gyereket, bár tény, hogy Magyarországon nem egy életbiztosítás. Én szegény családból származom, ezért külföldre mentem dolgozni, hogy tudjak saját ingatlant venni.

Vettem is egy lakást Budapesten, azt kiadtam egy párnak, hozzáteszem piaci ár alatt jóval, pedig újépítésű lakóparki lakásról volt szó, ahol 3 év múlva jött a gyerek. Nem örültem, mert direkt nem gyerekes párnak adtam ki a lakást, és tanulván tesóm példájából, ahol a bérleményben újra kellett tapétázni, mert a gyerek szépen kipingálta, megemeltem a lakbért. Hozzátenném, még bőven piaci ár alatt volt mindig, de teljesen fel voltak háborodva, hogy hogy merészelem. Mondtam, hogy én két embernek adtam ki ezt a lakást, gyerek nélkül, most gyerek születik a lakásba, plusz egy fő, kisgyerek, nagyobb amortizáció és szerintem így is bőven jól járnak, ha nem tetszik, el lehet menni, mert két nap alatt találok más bérlőt. Végül maradtak.

Aztán rá 2 évre úgy alakultak a körülményeim, hogy be kellett költöznöm a lakásba, szóltam nekik, hogy szükségem van a lakásra most, de 2 hónapot kapnak, hogy kiköltözzenek. Na, azt a zsarolást, amit lerendeztek, irogattak, hívogattak, fenyegetőztek, ordítottak velem, hogy egy szívtelen gyerekgyűlölő kapitalista r.banc vagyok, mindennek elmondtak. Szóval, ott a lakásom, de én menjek a híd alá, mert ők nem akarnak másik lakást keresni. Persze, a gyereket használták, mondván, úgysem tehetem ki őket, főleg nem télen stb.

Na, akkor fogadtam meg, hogy soha többé gyerekes pár ki nem veszi ezt a lakást. Annyira elegem lett belőlük, hogy végül 1 hónapot kaptak. Minden fehéren ment, szóval hiába is fenyegetőztek nekem NAV-val. Nagy nehezen kiköltöztek, de azért még ott hagytak nekem némi szaros pelenkát. :D

2020. nov. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!