Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a férjemmel,...

Hogy értessem meg a férjemmel, hogy én túl önző vagyok az anyuka szerephez?

Figyelt kérdés

Ő most kitalálta, hogy gyereket szeretne. Pedig én már a házasságunk előtt mondtam, hogy én nem vágyom kisbabára, nem érzem úgy, hogy kifutnék az időből, gyerek nélkül is teljes az életem. Ő is ezt vallotta és tényleg sosem voltunk egy itthon ülő pár, rengeteget megyünk külföldre, több hobbink van és a munkánkat is szeretjük. Ismerősöknél több baba is született a nyár, ősz folyamán és azóta téma ez, hogy legyen gyerekünk.


De nekem egy porcikám sem vágyik rá. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy én régen, gyerekként, kamaszként nem voltam túl szép lány. Nem arról van szó, hogy plusz testrészeim lettek volna, vagy bármi ilyen, de nem voltam az a tipikus szépség és a súlyommal is problémám volt mindig... Ennek 17-18 éves koromban lett vége. Fogytam 25 kg-ot, másfél évig fogszabályzót hordtam, megműttettem a szemem és "átalakultam". Később ehhez még jött néhány kisebb orvosi beavatkozás, de összességében a saját akaratomból és erőmből nézek úgy ki és tartok ott, ahol.

A mai napig heti 5-ször edzek, minden étkezésnél méricskélek számolok, figyelek arra, hogy mit viszek be a szervezetembe. A külsőmre is igényes vagyok, ciki, nem ciki, nekem kell a heti két fodrász, 10 naponta a manikűr és havonta egy arc- és testkezelés. Nekem ezek fontos dolgok, bármennyire is felszínesnek tűnök tőlük.

Úgy érzem, hogy egy kisbaba mellett lepukkannék és azt venném észre, hogy ugyanott tartok, mint anno gimnazistaként...

31 és 42 évesek vagyunk, 8 éve házasodtunk össze. Tehát nem egy hirtelen, légből kapott kapcsolat a miénk, ahol ez ne lett volna korábban megbeszélve.



2020. dec. 15. 21:37
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
88%
Ha ez így lenne, akkor nem mondaná, hogy szeretne. Ha tényleg akar, akkor az neki ugyanolyan rossz, ha nem lesz, mint neked, ha szülnél, miközben nem akarsz. Sajnos ez tényleg egy olyan dolog, ami ok egy válásra.
2020. dec. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező ugye tudod, hogy amit csinálsz, az is egyfajta étkezési zavar? A túlzott kajára figyelés, sok edzés is egy evészavaros pszichikai betegség...

Semmi gond nincs azzal, hogy nem akarsz gyereket, de ha ilyen alapvető dolgokban nem értesz egyet a férjeddel, nem árt újragondolnotok a házasságotokat. Ha valaki enged akkor nagyon boldogtalan lesz.

2020. dec. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
62%

Értettük, hogy neked nem kell gyerek.Ez a te dolgod.

A párod viszont szeretne.

Azt próbálják neked elmondani, hogy a kapcsolatod nak lőttek.

A párod tiszteletben tartja, hogy nem akarsz babát.

Ha ő szeretne akkor majd máshol alapít családot.

Te egy nagyon önző nő vagy.

2020. dec. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
85%
Pedig ha ennyire más a nézőponttal rendelkeztek, lehet, mégsem illeték össze. Eddig lehet elvolt gyerek nélkül, de gondolom, rájött, már nem olyan fiatal és több ismerősnek is lett időközben gyereke. Rájött, hogy ő is szeretne apa lenni. Vkinek engedni kell. Vagy ő mond le az apaságról vagy te vállalod az anyaságot. Ha egyikőtök sem hajlandó engedni, akkor sajnos ez a kapcsolat eddig tartott.
2020. dec. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
66%

“Miért válnék el olyan valakitől, akit a világon a legjobban szeretek és amúgy jól működik a házasságunk?”


Most még igen de így ki tudja meddig. Azt tudod gondolom hogy a férfiakban ösztönösen megvan az utódnemzési ösztön hogy a génjeit és a nevét tovább vigye az utódja. Önző dolog itt csak magadat nézned te ezt akarod te így akarod, te ugy akarod, de azzal mi van hogy ő mit szeretne lezárod annyival hogy nem lesz és kész mert te nem akarsz?

Elbírja a házasságod ezt?

2020. dec. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
80%

Ez egyike azon feloldhatatlan ellentéteknek, ha te semmikepp nem akarsz ő pedig mindenképp, akkor a megoldás: válás.

Azt nem tanacsolnam, hogy szülj, ha magaddal ennyire nem vagy rendben isten ne adja, hogy lányod legyen.

2020. dec. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
78%

“Miért válnék el olyan valakitől, akit a világon a legjobban szeretek és amúgy jól működik a házasságunk?”


Azért, hogy ő boldog lehessen mással. Aki meg tudja neki adni azt amit szeretne merthogy ugyanazt akarják. Ez a hosszú házasság egyik titka. Fordított esetben egy nőnek is ezt tanácsolná bárki, keressen mást, lemondani egy gyerekről ha igazán akar rettentő nagy áldozat amit szinte biztos meg is fog bánni. És akkor majd még hibáztatni is fog érte.

2020. dec. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
57%

“Miért válnék el olyan valakitől, akit a világon a legjobban szeretek és amúgy jól működik a házasságunk?”



Ez nem igaz! Te, magadat szereted a világon a legjobban... - és ez önzőségre vall, mert az is. Huuu de jó, hogy nem az én feleségem vagy! :) Bocs

2020. dec. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
65%
Férjemnek volt egy felesége előttem,de csak volt...Nem akart gyereket, pedig tudta, hogy a férjem szeretne. 6 évig voltak házasok. A gyerek kérdés miatt lett vége. 40 éves volt akkor és apa szeretett volna lenni,de ezt a nő nem adta meg neki, mert hasonlóan önző volt. Megunta a várakozást és elvált. Rá kb. fél évvel megismert engem, aztán hamarosan jött a lányunk,majd a fiunk. Boldog család vagyunk és azt mondta, hogy élete legjobb döntését hozta meg. Tudom, hogy szerette a volt feleségét és elmondása szerint nagyon is passzoltak egymáshoz,de ez egy olyan dolog volt,amihez nem volt elég egy jó kapcsolat. Egy idő után önkéntelenül elkezdett haragudni a nőre és mielőtt teljesen megutálta volna inkább elvált tőle. Engem és a gyerekeket is nagyon imádja. Egyébként furcsa,de én is azért szakítottam a vőlegényemmel,mert ő sem szeretett volna gyereket.
2020. dec. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
57%

“Miért válnék el olyan valakitől, akit a világon a legjobban szeretek és amúgy jól működik a házasságunk?”

Akit a világon a legjobban szeretek, annak azt kívánom, hogy boldog legyen. Ha ő boldog lenne egy gyerekkel, de én ezt nem tudom/nem akarom neki megadni, akkor elengedem akkor is, ha belegebedek, mert az ő boldogsága nekem fontos, és kiderült , hogy én nem tudom őt boldoggá tenni. Ahogy a #19 írta: te nem őt, hanem magadat szereted a világon a legjobban, CSAK a te saját boldogságod a fontos a számodra. Előbb-utóbb erre a férjed is rá fog jönni és ő fog kilépni. Az sokkal rosszabb lesz neked, erre számíthatsz.

2020. dec. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!