Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a férjemmel,...

Hogy értessem meg a férjemmel, hogy én túl önző vagyok az anyuka szerephez?

Figyelt kérdés

Ő most kitalálta, hogy gyereket szeretne. Pedig én már a házasságunk előtt mondtam, hogy én nem vágyom kisbabára, nem érzem úgy, hogy kifutnék az időből, gyerek nélkül is teljes az életem. Ő is ezt vallotta és tényleg sosem voltunk egy itthon ülő pár, rengeteget megyünk külföldre, több hobbink van és a munkánkat is szeretjük. Ismerősöknél több baba is született a nyár, ősz folyamán és azóta téma ez, hogy legyen gyerekünk.


De nekem egy porcikám sem vágyik rá. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy én régen, gyerekként, kamaszként nem voltam túl szép lány. Nem arról van szó, hogy plusz testrészeim lettek volna, vagy bármi ilyen, de nem voltam az a tipikus szépség és a súlyommal is problémám volt mindig... Ennek 17-18 éves koromban lett vége. Fogytam 25 kg-ot, másfél évig fogszabályzót hordtam, megműttettem a szemem és "átalakultam". Később ehhez még jött néhány kisebb orvosi beavatkozás, de összességében a saját akaratomból és erőmből nézek úgy ki és tartok ott, ahol.

A mai napig heti 5-ször edzek, minden étkezésnél méricskélek számolok, figyelek arra, hogy mit viszek be a szervezetembe. A külsőmre is igényes vagyok, ciki, nem ciki, nekem kell a heti két fodrász, 10 naponta a manikűr és havonta egy arc- és testkezelés. Nekem ezek fontos dolgok, bármennyire is felszínesnek tűnök tőlük.

Úgy érzem, hogy egy kisbaba mellett lepukkannék és azt venném észre, hogy ugyanott tartok, mint anno gimnazistaként...

31 és 42 évesek vagyunk, 8 éve házasodtunk össze. Tehát nem egy hirtelen, légből kapott kapcsolat a miénk, ahol ez ne lett volna korábban megbeszélve.



2020. dec. 15. 21:37
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
66%

Mégis mi a búbánat felháborító van abban, hogy valaki ad a külsőségekre?! Ki jobban, ki kevésbé, de semmi “felháborító” nincs ebben. És a “szinte maximálisan folytatni tud” az bőven túlzás, egy csecsemő mellett nem lehet heti 5x edző terembe menni, sem heti 2x fodrászhoz! Max ha lepasszolod folyamatosan, de aki újszülött mellől mindennap órákra lelép, az nem tudom miért szült.

Amúgy miért ne szeretné a férjét?! Mire fel a kérdező van szidva? Első perctől nyílt lapokkal indítottak, a kérdező nem titkolta egy percig sem, hogy nem akar kölköt, akkor meg?? A pasi is ezt állította, neki is megfelelt így évekig, most meg hogy meggondolta magát, a kérdező a gonosz, aki biztos nem szereti a férjét.

Szerintem meg isten ments az ilyen előítéletes, rosszindulatú emberektől. Attól, hogy neked nem kéne ilyen nő, hidd el, másnak még kelleni fog. :)

2020. dec. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim válasza:
72%

Én teljesen megértelek, ugyanígy gondolkodom és nagyon hasonló életet éltünk a barátommal.

Annyi volt a különbség, hogy nálunk az elejétől fogva mondta, hogy akar majd gyereket, ez kB 2 hónap múlva már világos volt. Akkor meg is mondtam neki, hogy szakítsunk, mert a legalapvetőbb dologban nem értünk egyet, nem vagyunk egymáshoz valóak. Ő nem akart szakítani, mondván szeretjük egymást, élvezzük az együtt töltött időt, erre majd találunk megoldást (magyarul úgyis meggondolom majd magam) Vele maradtam, mert szerettem és valóban gyönyörű 4 évet töltöttünk együtt, de nekem már a második hónaptól világos volt, hogy nem ő lesz az életem társa és így is álltam a kapcsolatunkhoz. Mint egy elnyújtott nyári románc olyan volt az a 4 év. Aztán elkezdtek a környezetünkben születni a gyerekek és a végén már csak azt hallgattam milyen boldogok, hogy megszületett a gyerek, a nő imádja az anyaságot, a család most teljesedett csak ki igazán, blablabla. Végül én szakítottam vele, szerencsére nem volt nehéz, mert tudatosan készültem erre az elmúlt 4 évben. A mai napig jóban vagyunk, ő talált egy nőt aki szül neki én pedig egyelőre keresem a srácot, aki számára nem a méhem a nőiességem megtestesítője. Ebben a témában nincs kompromisszum és bár mi megengedtük magunknak, hogy 4 évet "elpazaroljunk" az életünkből, de mi mindketten 30 alatt vagyunk így nem is zavart minket. 40 felé azért már más a helyzet.

2020. dec. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
90%

Hát szerintem annál rosszabb nincs mikor házasságban két ember igazán szereti egymást és egy ilyen ( nem kis dolog ) külön viheti őket. Itt nincs jó döntés csak beletörődés akárki enged. De azzal utána egy életen át együtt kell élni.

Kérdező, remélem, hogy megtudjátok ezt oldani.

2020. dec. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
0%
Felháborító ez az egész!
2020. dec. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim ***** válasza:
23%

Egyértelmű, hogy nem szereti a férfit, önmagát annál inkább.

Kidobnam egy lakatlan szigetre, hadd bájologjon magának! :D


Lehet rosszul lenni, és kiêlni a leszavazasi vagyaitokat, de ez akkor is így van.


43-as! Téged rendesen felpofoznâlak! :D

Bocs a helyesírási hibákért. :D

2020. dec. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
48%
Elfogadás? Hm, rémlik a szó? Vagy fejezzem ki máshogy? "Nem vagyok egy ítélkező kis pöts, meg különben is semmi közöm hozzá? Nem én vagyok az, aki meg fogja mi a normális"? Így esetleg? Valami? Nem? Kár, mondjuk nem lep meg, tipikus proletár magyar mentalitás ez, amit egyesektől itt olvasni :)
2020. dec. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
63%

Nem értem mégis miből sikerült leszűrni azt, hogy a kérdező nem szereti a férjét... Ja, biztos viccből van vele évek óta.

Adott egy nő, aki az átlagnál nagyobb hangsúlyt fektet a külsejére (az, hogy ez túlzás-e szubjektív, van akinek nem, van akinek igen) és egy férfi, akik évek óta házasok és akik a kapcsolat elején tisztázták, hogy egyikük sem akar gyereket. Erre most hogy a férj meggondolta magát, a kérdező pedig tartja magát ahhoz, amit megbeszéltek a házasság elején, hirtelen ő lett a szar, aki nem is szereti a férjét..... Ez aztán a logika.

2020. dec. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:
21%

Ha szeretné a férjét, akkor 8 év után illene figyelembe vennie azt, amit a szerelme szeretne. Jelen esetben, a kérdező fél a régi alkatától, hogy nem utazgathat, depresszióssá válik emiatt... stb.

Az önzetlen, teljes szerelem, azt gondolom felülmúlja az egyéb kulsoleges dolgokat. Mivel ebben az esetben ez szóba se jöhet, így nyilvánvaló, a kérdező sokkal jobban szereti önmagát, mint a férjét. Ezen mit nem lehet megérteni??

És fogadni mernek, ha a férj ragaszkodik a gyermekáldashoz, a kérdező dobbantani fog, mindenféle szívfájdalom nélkül. Kb ennyi :)

2020. dec. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
64%
És igaza is lesz, mivel megállapodtak valamiben, amihez a férj nem tartotta magát. Nem értem, nektek ez a "mellékes" információ miért nem lényeges... Erőltesse magára a gyereket úgy, hogy nem akarja, csak hogy bizonyítsa a szerelmét? Ez a szerelem szerintetek? Aztán meg a torkán mentek amikor kiírja hogy két hónapos a gyerek és vissza akar menni dolgozni kérdést.
2020. dec. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
80%

De nem kell mindenkinek gyermeket szülnie ám....

Van akinek nincs türelme hozzá, van akit más tesz boldoggá, nem a szoptatás, meg mittomén .

Legyen már joga mindenkinek eldöntenie, hogy akarja folytatni az életét.... Azt is ha gyereket szeretne, meg azt is ha nem, meg lehet és meg is kell érteni. Márcsak azért is, mert rohadtul senkinek nincs hozzá semmi köze, hogy te vagy én vagy ő hogy dönt!

Viszont bizonyos kérdésekben, mint ebben, nincs arany középút.

Ez nem önzőség, vagy önimádat vagy bármi. Mellesleg még mindig ez a legjobb opció szemben pl azzal, hogy megszüli és lesz.rja ... mert ő ezt nem is akarta soha!


Nem kell megértetni a férjeddel ezt, külön utakon kell folytatni,pont .

2020. dec. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!