Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a férjemmel,...

Hogy értessem meg a férjemmel, hogy én túl önző vagyok az anyuka szerephez?

Figyelt kérdés

Ő most kitalálta, hogy gyereket szeretne. Pedig én már a házasságunk előtt mondtam, hogy én nem vágyom kisbabára, nem érzem úgy, hogy kifutnék az időből, gyerek nélkül is teljes az életem. Ő is ezt vallotta és tényleg sosem voltunk egy itthon ülő pár, rengeteget megyünk külföldre, több hobbink van és a munkánkat is szeretjük. Ismerősöknél több baba is született a nyár, ősz folyamán és azóta téma ez, hogy legyen gyerekünk.


De nekem egy porcikám sem vágyik rá. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy én régen, gyerekként, kamaszként nem voltam túl szép lány. Nem arról van szó, hogy plusz testrészeim lettek volna, vagy bármi ilyen, de nem voltam az a tipikus szépség és a súlyommal is problémám volt mindig... Ennek 17-18 éves koromban lett vége. Fogytam 25 kg-ot, másfél évig fogszabályzót hordtam, megműttettem a szemem és "átalakultam". Később ehhez még jött néhány kisebb orvosi beavatkozás, de összességében a saját akaratomból és erőmből nézek úgy ki és tartok ott, ahol.

A mai napig heti 5-ször edzek, minden étkezésnél méricskélek számolok, figyelek arra, hogy mit viszek be a szervezetembe. A külsőmre is igényes vagyok, ciki, nem ciki, nekem kell a heti két fodrász, 10 naponta a manikűr és havonta egy arc- és testkezelés. Nekem ezek fontos dolgok, bármennyire is felszínesnek tűnök tőlük.

Úgy érzem, hogy egy kisbaba mellett lepukkannék és azt venném észre, hogy ugyanott tartok, mint anno gimnazistaként...

31 és 42 évesek vagyunk, 8 éve házasodtunk össze. Tehát nem egy hirtelen, légből kapott kapcsolat a miénk, ahol ez ne lett volna korábban megbeszélve.



2020. dec. 15. 21:37
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
84%

Én 10 év után váltam el a volt férjemtől, akinek eszébe jutott, hogy nem akar mégsem gyereket.Nem nagy durranás, elválni attól akivel nem egyeznek az életcélok.Persze az elején rossz érzés, szereted de azt nem adja meg amitől teljesnek éreznéd az életed, ami a te vágyad, hát lépni kell.Szép dolog az, hogy te szereted.De ha ő meg valóban akar gyereket akkor tenni fog azért, hogy legyen.Hátrahagy aztán keres olyat, aki szeretne szülni neki és fog is találni gondolom.

Amúgy ha évek óta tartod a súlyod, akkor már mérni sem kell(kivéve ha beteg vagy) én pld évek óta ránézésre megmondom mennyi g egy-egy adag.Kell kb fél év hogy az ember ráérezzen.Szóval valószínűleg ezt is túlliheged.

Beszéljétek meg, de ne legyenek hiú ábrándjaid.Ha valóban igazi vágya, nem csak pillanatnyi elmezavara, akkor a te mindennél jobban szeretlek a világonod nem fogja melletted tartani.

2020. dec. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos a gyerekvállalásban nincsen kompromisszum. Ha te nem szeretnél, ő pedig igen, akkor előbb utóbb vége lesz a házasságotoknak. Remélhetőleg előbb, hogy még legyen ideje családot alapítani és ne eméssze fel a harag ami idővel kialakul irányodban ha lemarad róla mert túl idős.

Ahogy írták, ez egy feloldhatatlan kérdés.

És persze az sem jó ha te úgy vállalsz gyereket, hogy minden porcikád tiltakozik ellene.

2020. dec. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
54%

Miért kellene kilépni az amúgy szerinted jól működő kapcsolatból? Nos mert őnző vagy..

Semmi baj nincs azzal ha Te nem akarsz gyermeked. Férjed viszont igen. Őnző dolog megtagadni ezt a dolgot tőle. Tehát! Hagyd, hogy olyannal legyen családja aki ezt megadja neki. Hisz ő nem boldog.

2020. dec. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
42%

Azta ez nagyon durva !! Ezek a kommentek nagyon kemények.

Értem hogy ebben nincs kompromisszum de nekem nem úgy tunik hogy ez rögtön valo indok nem mindenkinek az az egyetlen eletcelja hogy szaporodjon hanem képes felrerakni dolgokat mert más fontosabb ez a tipikus “még is gyereket szeretnék” “azért jó lenne egy “ na ezek a “ferfiak” valójában nem is akarnak gyereket mert nem tudjak hogy milyen és amikor belecsoppennek rájönnek hogy nem móka és kacagás az élet gyerekkel úgy hogy lelépnek...jobb lenne az ilyen pasiknak inkább nem szulni és felvilágosítani a gyerekvállalásról ha utána is akar gyereket és biztosan átgondolta akkor tényleg való indok de azért ne hogy már rögtön elásson az ember x évet.....és nem tudom mivan de egyre agresszivabbak a hozzászólások egy-egy kérdésnél itt a gyakorin....

2020. dec. 16. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
71%

25.

Aki gyereket akar vállalni, az nem szaporodásnak fogja fel és nem szeretné félretenni. Látod, te durvának tartod, hogy valaki nem akar lemondani a gyerekröl, de fordítva meg menne a részedről a visítás, hogy miért tenne mást félre a gyerekért. Ha mások a céljaik, akkor igenis válóok, mert ez nem egy kis nézetbeli különbség, hanem konkrétan az egész életükre kiható. Itt valaki nagyon felad valamit az életéből, ha enged. Szóval te is magadba nézhetnél, mert semmivel nem jobb az, aki elvárja, hogy lemondjon valaki miatta gyerekről, mint aki azt várja el, hogy bevállaljon.

2020. dec. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
53%
25: teljesen egyetertek. Megbeszeltek anno hogy nem akarnak erre mindenki leonzozi a kerdezot.
2020. dec. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
44%
Az emberek változnak 8 éve még nem akart gyereket kérdező férje sem vagy inkább nem volt fontos neki ezért mondta hogy nem akkar most meg igen mert környezetébe mindenkinek lett gyereke így rá jött neki még is kellene gyerek.
2020. dec. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
53%

Az emberek elképzelései változhatnak.A tervei és a céljai is.Nyilván nem mindenkinél következik ez be, pld a kérdezőnél nem.A férfiak is x idő után érnek meg igazán a gyereknevelésre a zöme 30 év felett.És nemtől függetlenül nagy százalékban előbb-utóbb átkattan valami ,hogy ő mégis akar, szeretne gyereket.Sokkal kevesebb ember nem akar és azért egy 42 éves pasi már nem fog lelépni csak azért mert a gyerekhez tartozik a caros pelenka, meg mert néha baromi kényelmetlen is tud lenni az élet velük.Sőt nem is olyan tacskó korú már, hogy ne tudná mivel jár,mivel szó szerint felnőtt és megérett agyban is az apa szerepre. A zöme persze, nem a tróger típus.Bár gondolom a kérdező azt csak tudja hogy a férje milyen, mert arról nem ír, hogy fél hogy lelépne a szarospelenka mellől.Csakis önmagáról ír, meg a saját féltett testéről, illetve arról, pesze csak burkoltan, hogy az anyák igénytelenül néznek ki, betörött körömmel, kusza hajjal meg kövéren élik a mindennapjaikat:D:D

Én pld nem bántam meg, hogy elváltam a férjemtől.Nagyon sokat változott a személyiségem onnantól kezdve is hogy mellette voltam és azután is hogy elváltam tőle.Ő meg ugyanaz a suhanc maradt 45évesen is aki volt a megismerkedésünkkor.Ha mondjuk nem derül ki, hogy nem akar gyereket se tudnék már 40 körül úgy élni ahogy ő él a mai napig.Nem akarok már minden hétvégén bulikázni meg haverozni.Kinőttem belőle.Felnőttem.És miközben felnőttem, közben rájöttem, hogy amire én azt gondoltam hú de nagy szerelem, annak valójában marhára nem volt köze a szerelemhez:D

Az emberek változnak, valaki mereven ragaszkodik az előre lefektetett dolgokhoz, más meg nem.És mindkettőnek joga van az érzéseihez, ettől még nem lesz egyikük se rossz.De ha valami megváltozik valamelyikükben ,míg a másikban nem, akkor ilyen komoly téma esetén(hacsak nem egy fellángolás) akkor nem nagyon marad középút, mert olyan gyerek nincs ami van is, meg nincs is.

2020. dec. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
63%

26! Nem erted amit írtam de semmi probléma megprobalom elmagyarazni jobban !

Írtam hogy tény hogy a gyerek-nem gyerek kérdés való ok DE a férfi sem akart gyereket eddig es a kérdező is azt írta hogy egyszer akar egyszer nem tehát elég bizonytalannak tunik ! Én csak annyit írtam hogy rögtön eldobni 10 évet egy ilyen dologért azért erős ! Lehet hogy nektek csak és kizárólag a gyerek az élet értelme de lehet hogy masoknak nem és ha valaki “csak” hobbiból akar gyereket mint ahogy nekem tunik a pasinál annál valószínű hogy megtud egyezni azzal hogy nem lesz mert a párja fontosabb, elhiszem hogy valakinek ez furcsa és valaki szerint nem “normalis” de egy kicsit azért visszavehetnetek. Van akinek fontosabb a párja akivel leélt egy évtizedet mint egy ilyen vagy. Nem tudom mi a nagy probléma abban hogy megpróbálják előbb megbeszelni és átgondolni mint rögtön szaladni a hivatalba elvallni. Ez szerintem nagyon gyerekes lépés lenne és azért ha te tényleg szeretsz valakit nyilván előbb atgondolod a dolgokat nem rögtön elrohansz. Én csak ennyit írtam....

Én a kommentek stílusára és tàmadó jellegére írtam hogy durva nem pedig arra hogy valaki elvalik a gyerek kérdés miatt mert mint már említettem az aláírom hogyha tényleg akar a hapsi gyereket akkor valóok,de te is olyan stílusban írsz egy ismeretlenről hogy eszem megáll....miközben azt sem tudod értelmezni amit írok mert csak az van a fejedben hogy “válás” ....de nem haragszok!:)

2020. dec. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
58%

Egyébként lehet hogy a kérdező “önző” de ezzel nincs semmi baj és szerintem nem célzott arra hogy az anyák igénytelenek de az tény és való hogy ilyen gyakran nem fog tudni eljutni fodraszhoz/kormoshoz vagy edzőterembe és neki ez többet ér most .Edz elért valamit ez fontos neki lehet hogy te neked más a fontos de nem kell rögtön lenézni meg szidni a másikat könyörgöm....az meg hogy mit fog majd szólni ha ilyen olyan lesz a bőre azért ez teljesen más mint a gyerekkel járó testi változások és attól hogy ő nem akarja ezeket még nem lesz rossz ember ! A másik hogy lehet irsmeretlenül bármit írni de ne felejtsétek el hogy ő is egy ember raadasul szerintem nem utalt arra sem hogy az anyák igenytelenek lennenek aki ezt szűrte le annak biztos vannak problémái..

Úgy hogy szerintem kicsit normálisabban is lehetne válaszolni.

A másik fele pedig hogy a férfi itt egyedül az önző, a kérdező a legeslegelején kozolte hogy nem akar, korrekt volt leéltek 10 évet úgy hogy nem lesz gyerek erre egyszer csak látja hogy a szomszédban “milyen cuki” és neki is kell egy...na ez az önzőség a párjával szemben.

2020. dec. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!