Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a férjemmel,...

Hogy értessem meg a férjemmel, hogy én túl önző vagyok az anyuka szerephez?

Figyelt kérdés

Ő most kitalálta, hogy gyereket szeretne. Pedig én már a házasságunk előtt mondtam, hogy én nem vágyom kisbabára, nem érzem úgy, hogy kifutnék az időből, gyerek nélkül is teljes az életem. Ő is ezt vallotta és tényleg sosem voltunk egy itthon ülő pár, rengeteget megyünk külföldre, több hobbink van és a munkánkat is szeretjük. Ismerősöknél több baba is született a nyár, ősz folyamán és azóta téma ez, hogy legyen gyerekünk.


De nekem egy porcikám sem vágyik rá. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy én régen, gyerekként, kamaszként nem voltam túl szép lány. Nem arról van szó, hogy plusz testrészeim lettek volna, vagy bármi ilyen, de nem voltam az a tipikus szépség és a súlyommal is problémám volt mindig... Ennek 17-18 éves koromban lett vége. Fogytam 25 kg-ot, másfél évig fogszabályzót hordtam, megműttettem a szemem és "átalakultam". Később ehhez még jött néhány kisebb orvosi beavatkozás, de összességében a saját akaratomból és erőmből nézek úgy ki és tartok ott, ahol.

A mai napig heti 5-ször edzek, minden étkezésnél méricskélek számolok, figyelek arra, hogy mit viszek be a szervezetembe. A külsőmre is igényes vagyok, ciki, nem ciki, nekem kell a heti két fodrász, 10 naponta a manikűr és havonta egy arc- és testkezelés. Nekem ezek fontos dolgok, bármennyire is felszínesnek tűnök tőlük.

Úgy érzem, hogy egy kisbaba mellett lepukkannék és azt venném észre, hogy ugyanott tartok, mint anno gimnazistaként...

31 és 42 évesek vagyunk, 8 éve házasodtunk össze. Tehát nem egy hirtelen, légből kapott kapcsolat a miénk, ahol ez ne lett volna korábban megbeszélve.



2020. dec. 15. 21:37
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
71%

Tökéletesen leírta az 59-esen, ennél jobban nem is lehetne. Nekem is pontosan ez jutott eszembe, hogy egy dolog hogy a kérdező önzőnek titulálja magát, mert szerintem nem az. Az emberek sokszor tévesen ítélik meg magukat, itt is ilyesmi történhetett. Vagy ha már mindenáron rá akarjuk húzni az önző jelzőt, akkor a férje pontosan ugyanolyan önző, ha nem jobban! Hisz miért akar gyereket? A saját önös érdekei miatt, mert Ő akar, mert Ő vágyik rá, Ő akar vele játszani, Ő akarja tutujgatni stb stb. Ez is önzőség, ráadásul a kérdező férje az, aki borítana 8 év házasságot a saját önzősége miatt, szóval itt nem a kérdező a ludas, egyáltalán nem! Tisztázták a kapcsolat elején, megbeszélték, hogy nekik nem kell gyerek, erre a férj kitalálja, hogy jaj de cuki, legyen már mégis. Ha a feleség ehhez nem tapsikol, akkor önző és nem is szereti a párját. Azért na...

Itt nem a kérdezőnek kell elengednie a férjét, épp fordítva, a férj kell eldöntse hogy kidob-e 8 évet a kukába, mert rájött az öt perc (hisz simán lehet, hogy nem is gondolja komolyan, csak most ideiglenesen rátört a pánik) vagy marad a egyébként jól működő házasságában. Ha marad a gyerek iránti vagy ellenére, az a saját hülyesége lesz és nem a kérdező önzősége, basszus felnőtt ember 42 éves, tudja már eldönteni mit akar!

2020. dec. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
11%

Minden negatív komment ellenére gondolkodjatok kompromisszumokban például adoptáljatok, ez a testednek nem lesz "megterhelő" esetleg egy idősebb gyermek míg iskolás ovis stb nem veszi el az időd azon részét amit magadra szánsz stb nem kell azonnal a válást fontolgatni ahogyan a többiek mondták mint te is mondtad egy jól működő házasságban mindent meg lehet oldani aminek az alapja a kompromisszum :)

Sok sikert neked, és az a lényeg az életben hogy nem vagyunk egyformák ez a legjobb :)

2021. jan. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
83%

Inkább te mit képzelsz utolsó, hogy vadidegen embereket számoltatsz el egy anonim oldalon?!

Miféle összefüggés van a kérdező anyjának ÖNSZÁNTÚ gyerekvállalása és a kérdező ÖNSZÁNTÚ gyerek nem vállalása között?? Attól, hogy az anyja úgy döntött vállal gyereket, a kérdezőnek még szíve-joga nem vállalni, mert hát tudod az az ő anyja és a férje magánügyi döntése volt, teljesen logikátlan és értelmetlen is hasonlítgatni ezt a kérdező döntéséhez. Felnőtt ember, majd ő eldönti. Ha az anyja anno úgy dönt nem szül, akkor a kérdező nem lenne itt, ami nem fájna neki, hisz nem létezne és nem tudna róla....

Iszonyú fájdalmas ez az agyhalott “bezzeg, ha anyád nem szül meg” duma.

2021. jan. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
77%
Ja és ha már önzőség, ne felejtsük el megemlíteni, hogy a gyerekszülés az egyik legönzőbb dolog, de a nem vállalásnál mindenképp önzőbb, ugyanis minden ember a saját önös érdekéből vállal gyereket, mert Ő gyereket akar, mert Ő vágyik rá, mert Ő babázni akar, mert Ő tovább akarja örökíteni a génjeit stb stb. Úgyhogy hagyjuk ezt az önzőség dumát..
2021. jan. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
86%

Köszönjük az értelmes és tartalmas hozzászólást “asszony”. 🤦🏻‍♀️

Attól még nagyon is igaz, amit írtam.

2021. jan. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
16%

Biztos, hogy nincs. Ráadásul torolteted a valaszaimat? Szóval így állunk? :D

Akkor beszelgess magaddal!


Azért abba gondoljatok már bele, ha minden ilyen csodás nő, (mint a kérdező) hasonlóan vélekedne. Kihalna az emberiség, csupán a jelenlegi kényelme, és alakja miatt! Ez mennyire fair dolog az életbe? Ő megszületett, élvezi az életet, de mástól elvonja az élet adta oromoket, onzosege miatt. Remélem mihamarabb akkora lesz, mint egy leghajó! :D

2021. jan. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
86%

A moderátor törli a válaszaidat, nyilván nem véletlenül. :)

Ez az egyik. A másik: még mindig le sem tojom, hogy anonim fotelharcos mit hisz, én tudom hogy amit leírtam az igaz, a világon SEMMI közöd hozzá, hogy ki szül és ki nem, a saját meheddel foglalkozz szépen, máséhoz semmi közöd. Akinek ezt magyarázni kell, az annyit is ér.


Azt fogjad már fel, hogy nem arról kell beszélni, hogy MI LENNE HA, hanem arról, ami VAN!! Márpedig az emberek többsége mai napig akar gyereket, a gyereket nem akarók még mindig a kisebbség, ez az egyik, a másik hadd ne kelljen már anonim embereknek magyarázkodni a saját magánügyeimet érintő döntéseimet, ugyanis senkinek semmi köze hozzá. Nem neked kell kihordani, megszülni, 0-24-ben ellátni, etetni, pelenkázni, kelni hozzá éjszaka 10x és még sorolhatnám.

Mi a franc alapon van neked merszed ezzel kapcsolatban elszámoltatni a másikat?! Pofám leszakad.


Hogy mennyire fair? Maximálisan! Miért az mennyire fair, hogy más élete felett te akarsz dönteni?? Te akarod helyette olyan döntést meghozni, ami az Ő hátralevő egész életet vágná tönkre. Na ez a nem fair, nem az hogy nem kényszeríthetsz másikat szülésre.

Döbbent hogy valaki ezzel próbál “érvelni”, hogy bezzeg ő élvezi az életet, de nem szül. És akkor mi van ha élvezi? Az, hogy ő megszületett és élvezheti az életet, rajta kívülálló döntés volt, ő maga nem szólhatott bele abba, hogy meg akar-e születnie, a szülei úgy döntöttek, hogy meg fog, ennyi. Innentől nevetséges ezt rajta számon kérni.

SENKITŐL nem vonja el az életet, ugyanis ő különálló ember, saját döntéssel, akarattal és vágyakkal, nem pedig két lábon járó tenyészkanca, akinek csak azért mert önhibáján kívül puncival a lába között született, kötelessége másnak alarendelnie egész hátralevő életét.

Azért kiváncsi lennék mennyire vernyákolnál, ha azt mondaná neked a kérdező, hogy te meg ne szüljél, mert így is túlnépesedés van, baromira nem kell több ember a földre! Te lennel a legjobb felháborodva, mert hogy képzeli hogy beleszól a magánéletedbe, bezzeg te nyakig turkálsz máséban.... Szánalmas.

2021. jan. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
0%

Pár sort olvastam el...

Szóval, a moderátor - igen, de valaki jelentesere okostojás. Gondolod vegigolvassak az összes hsz-t? Ne viccelj! :D


A másik! - ő kérdezett :)

Szándékosan kis ő.

2021. jan. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
78%

Még mindig nem érdekel mit nyekeregsz, érvelni nem tudsz, minden szánalmas mondatod meg lett cáfolva, amire szintén lófingot sem tudtál/tudsz érdemben reagálni...:D nagyon hiteles vagy ám, azonkívül hogy mindenkire a saját beteges kis nézeteidet szeretnéd ráerőszakolni, sok egyebet nem sikerült kinyomni magadból.

Fegyvertelennel meg kár harcolni.. 🙂

2021. jan. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, azóta hogy áll a dolog?
2021. febr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!