Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a férjemmel,...

Hogy értessem meg a férjemmel, hogy én túl önző vagyok az anyuka szerephez?

Figyelt kérdés

Ő most kitalálta, hogy gyereket szeretne. Pedig én már a házasságunk előtt mondtam, hogy én nem vágyom kisbabára, nem érzem úgy, hogy kifutnék az időből, gyerek nélkül is teljes az életem. Ő is ezt vallotta és tényleg sosem voltunk egy itthon ülő pár, rengeteget megyünk külföldre, több hobbink van és a munkánkat is szeretjük. Ismerősöknél több baba is született a nyár, ősz folyamán és azóta téma ez, hogy legyen gyerekünk.


De nekem egy porcikám sem vágyik rá. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy én régen, gyerekként, kamaszként nem voltam túl szép lány. Nem arról van szó, hogy plusz testrészeim lettek volna, vagy bármi ilyen, de nem voltam az a tipikus szépség és a súlyommal is problémám volt mindig... Ennek 17-18 éves koromban lett vége. Fogytam 25 kg-ot, másfél évig fogszabályzót hordtam, megműttettem a szemem és "átalakultam". Később ehhez még jött néhány kisebb orvosi beavatkozás, de összességében a saját akaratomból és erőmből nézek úgy ki és tartok ott, ahol.

A mai napig heti 5-ször edzek, minden étkezésnél méricskélek számolok, figyelek arra, hogy mit viszek be a szervezetembe. A külsőmre is igényes vagyok, ciki, nem ciki, nekem kell a heti két fodrász, 10 naponta a manikűr és havonta egy arc- és testkezelés. Nekem ezek fontos dolgok, bármennyire is felszínesnek tűnök tőlük.

Úgy érzem, hogy egy kisbaba mellett lepukkannék és azt venném észre, hogy ugyanott tartok, mint anno gimnazistaként...

31 és 42 évesek vagyunk, 8 éve házasodtunk össze. Tehát nem egy hirtelen, légből kapott kapcsolat a miénk, ahol ez ne lett volna korábban megbeszélve.



2020. dec. 15. 21:37
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
39%

31

Miért önző a férfi?Mert az őt foglalkoztató dolgot megbeszéli a feleségével? Az volna a dolga ezek szerint hogy a szomszéd Bozsivel beszélje meg?Vagy csak kussoljon és semmiképpen se változhat a véleménye?😁Ne vicceskedj már

2020. dec. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
42%
Már megint nem erted amit írok szoval hagyjuk
2020. dec. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
0%
Béranyaság lehet megoldás erre, ha csak a külső miatt. Az meg más ennek megvalósitása vagy gyermek felnevelése. Ez jutott eszembe meg a örökbefogatás. Vannak ilyen kompromisszummok is, ha a külső egyetlen probléma.
2020. dec. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
50%
Az itt csak kifogás.
2020. dec. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
86%
Szimplán csak mondd el neki. Ha ilyen régóta együtt vagytok, akkor ismer annyira, hogy megértse. Utána neki kell mérlegelni, hogy így is veled marad-e vagy keres egy másik nőt, aki hajlandó gyereket szülni neki. Ha komolyan gondolja, hogy gyereket szeretne, akkor lépnie kell, mert már nem ugyanabba az irányba halad a kapcsolatotok.
2020. dec. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
63%

Egyébként lepontozhatjátok a 31-est, de teljesen igaza van.

Elképzelem mi lenne itt egy fordított kérdésnél... Ha a kérdező mint nő gondolta volna meg magát, és akarna gyereket úgy, hogy le volt tisztázva az elején, hogy egyikőjük sem akar... Kapna egy-két "váljatok el, mást akartok" választ, de zömében meg azt, hogy ne csodálkozz, mit képzelsz, nem árult zsákbamacskát, most mit vársz, mit csodálkozol???

De most bezzeg önző, mert ugyanebben a helyzetben a férfi gondolta meg magát :D Az tök rendben van, hogy elvette a kérdezőt úgy, hogy tisztában volt vele, nem akar gyereket, most elkezdte nem korrekt módon rágni a fülét, és ki a hibás? A kérdező. Hogyne.


Egyébként 36-nál is ott a pont, mást nem tehetsz, kérdező. Ha ő nem marad melletted, annyira szeretne gyereket, azt is el kell fogadnod.

2020. dec. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
47%

37 a kérdező maga mondta, hogy önzőség miatt nem akar gyereket, így kar itt ezen hepciaskodnod...

önző. Pont. Bevallotta.

A férfi meg hadd tartsa már fent a jogot, hogy meggondolja magat.

Amúgy ugyanezt mondanám nőnek és férfinak is. Senkit nem lehet gyerekre vagy gyerek nélküliségre kényszeríteni. El kell valni és kész. Ezt nem lehet megoldani, mert ahol ez a probléma, az a kapcsolat már el van ásva. Itt nincs kompromisszum.

2020. dec. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
57%

Miért, akik sokan nem akarnak gyereket, zömében miért nem akarnak? önzőségből. Max nem nevezik nevén. Kár a szón magán lovagolni, a kérdés le volt tisztázva, egyetértettek, összeházasodtak, erre az egyik fél meggondolja magát. Ha ez a nő lett volna, a férfi is önzőnek számítana. Ti meg itt szapuljátok, mert nem akar gyereket. Könyörgöm, soha nem akart, mi közötök van hozzá?

Egyébként meg ne temesd annyira a kapcsolatukat, lehet a férfinél is csak egy fellángolás ez, és szereti annyira a kérdezőt, hogy ha tőle nem lehet, akkor mástól sem kell. Sosem tudhatod, mi zajlik le egyes emberek fejében, és mit hoz az élet számukra.

2020. dec. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
53%
Nem igazán lett szapulva a kérdező. És en nem azért tartom önző el mert nem akar gyereket, hanem mert maga mondta hogy önző 🤷🏼‍♀️ Nem mindenkinek való gyerek. Ha a kérdező gondolja meg magat és a pasi nem akar továbbra se gyereket neki is azt mondanám, lépjen le. Ennyi. Olyan meg csak a tündérmesében van hogy jajjjj en annyira szeretlek hogy az felülírja a fajfenntartsi ösztönömet. Mert, hogy ez az. Belénk van kódolva. Valakiben lehet hogy nincs, de akiben fellángolt az nem hóbort.
2020. dec. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
19%

Bocsánat, de felháborító, a kérdező mennyire a kulsősegekre ad, amit egy gyermek után is szinte maximálisan folytatni tud.

Szereted te a ferjed?! Jezusom, ki ez a nő?! Isten ments az ilyenektől! A férj is szép madár lehet!


Na mindegy. Mégegyszer bocs!

2020. dec. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!