Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Nagyon...

Mi a véleményetek? Nagyon őrlődöm.... (Gyerekvállalás)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy gyönyörű 10 hónapos kislányunk. (Számumkra) idilli életet teremtettünk magunknak. De mindig is két gyermeket szerettünk volna a férjemmel, kis korkülönbséggel. A nagy korkülönbség szóba sem jöhet személyes okok miatt.


Egyetlen dolog ami gátol minket ebben, az az anyagi helyzetünk. Így hármunknak tökéletesen elég a havi betevő. Fel fogjuk tudni újítani a lakást, a jövőben tudnánk nagyobb autót venni, tudnánk kirándulni, illetve amit csak megkíván a gyerek, bármit meg tudnánk neki adni, illetve magunknak is.


Két gyerekkel ez nem lenne lehetséges. Olyan gyerekkora lenne a gyermekeinknek mint anno nekünk, semmi kirándulás, a világból nem látnának semmit, öregebb lakás (helyhiány mondjuk nem lenne, 90nm-en lakunk), nélkülözés, semmi hobbi stb. Ezen kívül a férjemmel sem törődhetnénk magunkkal. Tudniillik, egész eddigi életünkben dolgoztunk, az országunk határán kívül még sosem jutottunk. Kezdünk helyrerázódni,megvalósítani az álmainkat, de egy második gyerekkel nagyon nehéz anyagi helyzetünk lenne, és félek, megkeseredett öregemberek lennénk, mint a szüleink, akik egész életükben a gyereknevelésen kívül semmit nem csináltak vagy értek el, és fáj a lelkük, hogy semerre nem jártak a világban. Egyetlenegy örömük az unokák, ezérz az összes gyereket szekálják, hogy szüljetek, szüljetek, szaporodjatok.


Viszont bánt, hogy nem lesz testvére, és félek nem lesz e magányos.


Volt valaki hasonló helyzetben? Hogy döntöttetek? Csak kíváncsi vagyok. Köszönöm.


Akinek nincs kedve kifejteni, annak raktam egy szavazást.



2021. ápr. 19. 12:18
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod 40es.
2021. ápr. 19. 15:17
 42/68 anonim ***** válasza:
71%
Nehéz kérdés, ugyanezen agyalunk mi is, szóval megértelek. 3,5 éves a kislányunk, egyre inkább arra dől a mérleg, hogy egyedül marad. Részben a pénz miatt, és aki azt mondja, hogy ahol egy gyereknek van, ott kettőnek is, annak egyszerűen nincs igaza. Én aránylag szegény családból jövök, az én szüleim is úgy élnek, mint a tieid, és én sem akarok úgy élni, mint ők. Akkor inkább lemondok a másodikról.
2021. ápr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
84%
Arra is gondolni kell, amit már írt is valaki, hogy mi van ha fejlesztésekre kell majd vinni a gyereket vagy akár csak speciális étrendre lesz szüksége... ez önmagában is jelentős kiadás egy hónapban.
2021. ápr. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
61%

Én teljesen megértelek kérdező, de itt kár magyarázkodni, mert ha le mered írni hogy biztos alapokat meg élmènyeket akarsz a gyerekednek, meg elindítani az èletben akkor megkapod, hogy elkènyezteted. Itt minden egyke elkènyeztetett goldigger, akiknek meg tesójuk van mind olyan kva jó emberek akiknek persze határtalanul boldog gyerekkoruk volt nélkülözve is.

Multkor irta egy anyuka egy kovid karanténos cikk alá, hogy nekik legalább azért jo ami most megy mert végre egy husvét ami után a gyerekeiknek nem azt kell hallgatni ki melyik hotelban pihent a családjával. Meg szeptrmberben nem kellett meséket kitalálni ök hol voltak...

2021. ápr. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen a válaszaitokat.
2021. ápr. 19. 16:10
 46/68 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
75%

Ezt neked kell erezni. Nem hiaba alakult ki ez a gondolatmenet. A biztos jot nem akarod elcserelni. Valahol ertem. Mi is egesz mashogy nottunk volna fel ha nem ketten vagyunk. Igaz nalunk inkabb tesóm betegsege tett be, mert 2 egeszseges gyerekkel is sokkal jobb lett volna a helyzet. nem cserelnem el semmire a tesomat, felre ne ertse senki, nagyon szeretem.de tenyleg nem olyan nagy elmeny ha a balatoni nyaralasra mindenki eljutott, csak kb en nem az osztalybol. Igazabol nem is az mergezte a helyzetet hogy nem telik rá, hanem az allando gorcsot erztem a szuleimen az anyagiak miatt. Szabalyosan atvettem annyira hogy nem aludtam rendesen, stb. Ezt en sem kivannam a gyerekemnek. Kb feltem szolni hogy kell valami mert buntudatom volt.

Ennek ellenere azt gondolom a multat nem szabad kivetiteni a jovore. Annyit megtanultam hogy eszszeru dontest kell hozni de rettegni sem szabad. Te tudod hogy nehezen viselnetek ha jobban ossze kene huzni magatokat. En is igy erzem magamon. Valaki biztos ugy all hozza mint paran itt hogy nem ezen mulik, megoldhato, nekik az az eszszeru hogy lesz tesó. De ti nem. Es ettol nem vagytok rosszabbak. A ti eletetek. Ha igy erzitek jegeljetek a temat. Lehet kesobb meggondoljatok magatokat es megis lesz kistesó. Ha meg nem akkor nem. Inkabb mint az orokos gorcsoles szerintem.

2021. ápr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 A kérdező kommentje:

Koszonom 47es a valaszt. En is igy gondolom.


Ugy erzem, helyreraktam magamban a sok hozzaszolas segitsegevel ezt a dolgot. Persze, ha valtoznak a dolgok korulottunk, nyitott leszek meg egy gyerekre, de ugy erzem, az eszemre kell hallgatnom.


Koszonom az idotoket amit a valaszra szantatok mindannyian :)

2021. ápr. 19. 21:35
 49/68 anonim ***** válasza:
100%

Én maximálisan megértelek, és többek között ugyanezen okokból nem vállalunk másodikat.

Ezt igazán csak az értheti, aki TÉNYLEG nélkülözött gyerekként. Az nem nélkülözés, hogy kitaníttattak, mint amit írt az egyik hozzászóló.

És azt is sokan elfelejtik, hogy aki szegénységben nőtt fel, annak vélhetően nincs is kire számítania egy esetleges anyagi csőd esetén.


Mint ahogyan nekem sem, ha a férjem vagy én elveszteném az állásomat, vagy leégne a ház, vagy akármi történne, kizárólag magunkra számíthatnék.


Nem beszélve a gyereknevelés körüli nem anyagi természetű segítségről. A többség természetesnek veszi, hogy van egy bármikor ugrasztható időmilliomos nagymama/nagymama/nagynéni.

De a magunkfajtának nincs ilyen, iskolaszezonban (békeidőben) 16 nyomorult hét szünet van egész évben! Hova teszek egy kisiskolás gyereket? Egy felnőtt munkavállaló 5-6 hét szabadsággal rendelkezik egy évben. Nem is fedi, egy vagyont költünk minden nyáron NAPKÖZIS táborokra, legalább 5 hetet így tudunk csak megoldani. Ez darabonként minimum 30 ezer, ezt üzenem Goldmundnak is, aki szerint nem kerül többe két gyerek, mint 1. Képzeld csak el, nyaranta nem 150 ezer forint a táborozás, hanem 300 ezer.

Online oktatásra nemcsak 1 laptop kell, hanem kettő.


És ha valami rendellenessége van a gyereknek, mint nálunk, elég csak egy enyhe figyelemzavar mondjuk, vagy diszkalkulia, egy óra fejlesztés 6000 ft-nál kezdődik.


Megértelek kérdező, helyesen gondolkozol.

2021. ápr. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod.
2021. ápr. 20. 10:24
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!