Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Nagyon...

Mi a véleményetek? Nagyon őrlődöm.... (Gyerekvállalás)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy gyönyörű 10 hónapos kislányunk. (Számumkra) idilli életet teremtettünk magunknak. De mindig is két gyermeket szerettünk volna a férjemmel, kis korkülönbséggel. A nagy korkülönbség szóba sem jöhet személyes okok miatt.


Egyetlen dolog ami gátol minket ebben, az az anyagi helyzetünk. Így hármunknak tökéletesen elég a havi betevő. Fel fogjuk tudni újítani a lakást, a jövőben tudnánk nagyobb autót venni, tudnánk kirándulni, illetve amit csak megkíván a gyerek, bármit meg tudnánk neki adni, illetve magunknak is.


Két gyerekkel ez nem lenne lehetséges. Olyan gyerekkora lenne a gyermekeinknek mint anno nekünk, semmi kirándulás, a világból nem látnának semmit, öregebb lakás (helyhiány mondjuk nem lenne, 90nm-en lakunk), nélkülözés, semmi hobbi stb. Ezen kívül a férjemmel sem törődhetnénk magunkkal. Tudniillik, egész eddigi életünkben dolgoztunk, az országunk határán kívül még sosem jutottunk. Kezdünk helyrerázódni,megvalósítani az álmainkat, de egy második gyerekkel nagyon nehéz anyagi helyzetünk lenne, és félek, megkeseredett öregemberek lennénk, mint a szüleink, akik egész életükben a gyereknevelésen kívül semmit nem csináltak vagy értek el, és fáj a lelkük, hogy semerre nem jártak a világban. Egyetlenegy örömük az unokák, ezérz az összes gyereket szekálják, hogy szüljetek, szüljetek, szaporodjatok.


Viszont bánt, hogy nem lesz testvére, és félek nem lesz e magányos.


Volt valaki hasonló helyzetben? Hogy döntöttetek? Csak kíváncsi vagyok. Köszönöm.


Akinek nincs kedve kifejteni, annak raktam egy szavazást.



2021. ápr. 19. 12:18
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:
82%

Én nem vagyok egyke, van egy tesóm, de mindig magányosnak éreztem magam. Nem nagy a korkülönbség (2 és fél év), de valahogy sose jöttünk ki jól, sose játszottunk együtt. Úgyhogy nekem testvéremmel nem volt "gyerektársaságunk". Mindig más gyerekekkel játszottam együtt, és így nem voltam magányos.


1.Nem törvényszerű, hogy a testvérek majd jól kijönnek egymással meg együtt fognak játszani.

2.Nem a gyereknek kell kistesót csinálni, hanem a szülőknek kell gyereket csinálni.

2021. ápr. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 A kérdező kommentje:

Sokan ugy ertelmezitek, hogy csak tesot akarunk "csinalni". Nem, ahogy mar irtam, mindig is ket gyermeket szerettunk volna. Csak anyagiak miatt, ugy erezzuk, nem birnank. De elbizonytalanitott ez a gondolat, hogy a lanyunknak is jo lenne egy testver... Emellett nagyon szeretnenk is meg egy gyereket...de nem magyarazkodom. Aki hasonlo helyzetben van, az megerti.


Koszonom az utolso valaszokat is.

2021. ápr. 22. 19:20
 63/68 anonim ***** válasza:
És hogy döntöttetek?
2021. ápr. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 A kérdező kommentje:
Ugy, hogy bármennyire is szeretnénk nagyobb családot, maradunk az egy gyermeknél.
2021. ápr. 23. 07:20
 65/68 anonim ***** válasza:
100%

"Egy életre "társat" adtok a gyereketeknek" - nagyon naiv vagy. Húgommal évente ötször beszélünk, azt is csak azért, mert én kezdeményezem, amúgy olyan magasról leszar, pedig annyit segítettem neki mindenben. Férjem és a nővére meg évente kétszer találkoznak és beszélnek családi összejövetelek alkalmával.

Tudod mennyi sok ilyen példát tudnék még sorolni csak a közvetlen környezetemből?

2021. ápr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 A kérdező kommentje:

65os, ezt konnyu mondani. Nem tudok elvonatkoztatni a gyerekkoromtol, amikor nem kaptam karacsonyi ajandekot, mert nem volt ra, vagy nem voltak iskolaban szines ceruzaim, vagy zsebpenz nelkul mentem osztalykirandulasra...vagy amikor mar jobban alltak a szuleim, mar nem mertem kerni, mert lelkiismertfurdalasom volt, ha kertem, es egesz gyerekkoromban idegbetegek voltak a szuleim, mert allandoan guriztek, penz meg nem jott annyi, mint kellett volna. Emiatt szorongok, ragom a kormeim, csikorgatok meg felnott letemre is. Es nem a kommunizmusban volt, meg csak 26 eves vagyok. Csak hasamra csaptam ami hirtelen eszembe jutott, remelem mar elfogadja mindenki, ha valaki mas eletet szeretne a gyerekenek. Es igen, inkabb egy gyermekem lesz, de annak legyen nyugodt gyerekkora.


Reszemrol lezarva, koszonom a valaszokat, visszabillentettek a helyes utra.

2021. ápr. 23. 16:27
 67/68 A kérdező kommentje:

Mielott meg jonnenek a bolcs gondolatok, hogy fiatal vagy meg, lehet kesobb is gyermeket vallani. Nem, mint mondtam, van egy 10 evvel fiatalabb testverem, akivrl nagyon jo a kapcsolatom, de ennel rosszabb, es onzobb huzast szulotol en meg nem ertem, mint hogy 10 ev mulva a szulok ugy dontenek elkezdenek ujra babazni, es hiaba igyekeznek, a nagyobbat elhanyagoljak. Nem, nem lesz nagy korkulonbseggel gyermekem, es nem gyoz meg senki, hogy ez nem torvenyszeru, hogy ki van tolva az egyik testverrel. De elmondom, szabalyszeru, csak a beke kedveert valamelyil fel mindig inkabb hallgat. Regenyeket tudnek irni rola, miert nem jo a nagy korkulonbseg, nem fogok. Megtartom magamnak, errol hatarozott velemenyem van.


Na most van lezarva :) koszonom a valaszokat, tobbe nem irok, sem nezem a valaszokat, mert ugy erzem egy mas vonalat kezd venni ez a tema, mint amit inditottam.


Sziasztok :)

2021. ápr. 23. 16:35
 68/68 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen te nem szeretnél még egy gyereket csak gondoltad keresel néhány megerősítő választ.


Ha nem akartok ti dolgotok, de anyagiakra fogni butaság. Legalábbis így, hogy két gyerek nyomorgas, egynek meg bármit meg tudsz adni.

2021. júl. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!