Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Nagyon...

Mi a véleményetek? Nagyon őrlődöm.... (Gyerekvállalás)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy gyönyörű 10 hónapos kislányunk. (Számumkra) idilli életet teremtettünk magunknak. De mindig is két gyermeket szerettünk volna a férjemmel, kis korkülönbséggel. A nagy korkülönbség szóba sem jöhet személyes okok miatt.


Egyetlen dolog ami gátol minket ebben, az az anyagi helyzetünk. Így hármunknak tökéletesen elég a havi betevő. Fel fogjuk tudni újítani a lakást, a jövőben tudnánk nagyobb autót venni, tudnánk kirándulni, illetve amit csak megkíván a gyerek, bármit meg tudnánk neki adni, illetve magunknak is.


Két gyerekkel ez nem lenne lehetséges. Olyan gyerekkora lenne a gyermekeinknek mint anno nekünk, semmi kirándulás, a világból nem látnának semmit, öregebb lakás (helyhiány mondjuk nem lenne, 90nm-en lakunk), nélkülözés, semmi hobbi stb. Ezen kívül a férjemmel sem törődhetnénk magunkkal. Tudniillik, egész eddigi életünkben dolgoztunk, az országunk határán kívül még sosem jutottunk. Kezdünk helyrerázódni,megvalósítani az álmainkat, de egy második gyerekkel nagyon nehéz anyagi helyzetünk lenne, és félek, megkeseredett öregemberek lennénk, mint a szüleink, akik egész életükben a gyereknevelésen kívül semmit nem csináltak vagy értek el, és fáj a lelkük, hogy semerre nem jártak a világban. Egyetlenegy örömük az unokák, ezérz az összes gyereket szekálják, hogy szüljetek, szüljetek, szaporodjatok.


Viszont bánt, hogy nem lesz testvére, és félek nem lesz e magányos.


Volt valaki hasonló helyzetben? Hogy döntöttetek? Csak kíváncsi vagyok. Köszönöm.


Akinek nincs kedve kifejteni, annak raktam egy szavazást.



2021. ápr. 19. 12:18
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam, hogy egy gyereket is problema lesz megoldanj nyaron peldaul...nem hogy ketto. Igazad van, koszonom :)
2021. ápr. 20. 10:26
 52/68 anonim ***** válasza:
85%

#49-es vagyok, még amit nem írtam, az egykeségről. Én 36 éves vagyok, 11 éves a gyerek.

Az én gyerekkoromban általános iskolában senki nem volt egyke, sőt, többen voltak 3 gyerekes családból, mint 2 gyerekesek.

Középiskolában 1 fő egyke volt.


Ma már egész más a szitu, az osztály, ahová a gyerekem jár, 17 fős. 8 gyerek egyke, 7 gyereknek van 1 testvére, 2 gyereknek van 2 testvére.


Az én gyermekemnek minden korszakában voltak kis barátai. Nem hinném, hogy bármi hátrány érné amiatt, mert nincs testvére. Egy rövid időszak volt, amikor kérdezgette.


Az élet már csak ilyen, de gyereket vállalni csak megfontoltan, felelősségteljesen.

2021. ápr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 A kérdező kommentje:

Koszonom :)


Van elképzelésem róla, milyen az egykeség, ugyanis 10 éves koromban született a testvérem, tehát mondhatni funkcionális egyke voltam, és én sem emlékszem, hogy rosszul éltem volna meg. ha nem lett volna olyan későn testvérem, akkor is úgy érzem, ellettem vo

Mégis elbizonytalanodtam egy kicsit, a szülők és a környezet nyomására, hogy márpedig testvér az kell...


De helyre raktam ezt magamban teljesen, sokat beszélgettem a férjemmel tegnap erről megint. Igen, olyan világot élünk, hogy sajnos sokszor inkább az észre kell hallgatni. Nekünk ez most egy ilyen helyzet.


Koszonom hogy ezt meg elmeselted :)

2021. ápr. 20. 11:51
 54/68 anonim ***** válasza:
89%

#42 vagyok

Nem kell testvér. Ha van még egy gyerek, az azért kell, mert mi szeretnénk két gyereket. Nem pedig egy testvért a meglévőnek. Ez annyira igazságtalan a kisebbel szemben. Egyáltalán nem elfogadható indok.

Amúgy meg nekem van egy bátyám, akire nem számíthatnék, ha bajban lennék, hiába van testvérem.

2021. ápr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 A kérdező kommentje:
Nem arrol van szo, hogy nem szeretnenk...mindegy is, azert koszonom, igaz amit irtal, de nem erzem ugy, hogy ez irna le a mi helyzetunket.
2021. ápr. 20. 21:00
 56/68 anonim ***** válasza:
42%
Én egyke vagyok, a szüleim ugyancsak az anyagi helyzet miatt nem akartak testvért. Nagyon megbánták! (Én is sokszor voltam magányos.) Sokkal jobb, ha van egy testvér!
2021. ápr. 21. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 A kérdező kommentje:

Ezt most vagy elhiszem vagy nem. Kétlem, hogy egy szülő kimond ilyet a gyerekének. Ezzel én ugy gondolnam, hogy megbantom a gyerekem, hogy o egyedulikent nem volt eleg nekunk. Az meg, hogy maganyos voltal, nem egy testvertol fugg, hanem a szuleidtol es toled. Erre nem lehet fogni.

Azert hamis kommentektol kimeljetek.


Dontottunk, koszonom a valaszokat.

2021. ápr. 21. 07:25
 58/68 anonim ***** válasza:
88%
En sokkal jobban tisztelem es becsulom az olyan tipusu embereket mint te kerdezo. Felelossegteljes vagy. A mai vilagban sajnos nem ezt latni, sorra vallaljak 2.,3.,4. gyeremeket a csok es tarsai miatt, teljesen eladosodva, majdcsak lesz valahogy elven.
2021. ápr. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:
29%
Jó, anyagi okok miatt ne vállalj. Viszont miért hamis komment, hogy az egyke gyerekek magányosak sokszor. Rengeteg ismeröstől, akiknek egy gyerekük van, mást sem hallottam az elmúlt évben, hogy mennyire rossz volt a gyereknek egyedül. Nekem 2 fiam van és a lezárások alatt nagyon jól elvoltak, tényleg ott voltak egymásnak gyerektársaságnak, amit egy felnőtt nem tud pótolni.
2021. ápr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
86%
En egyke vagyok, de ertelemszeruen mar felnottem. Es nem, sosem voltam maganyos. Ha valaki maganyos arrol a szulei es o sajat maga tehet. Meg a karanten ideje alatt is lehet online jatszani, beszelgetni, sot szabad levegon maszkban meg talalkozni is.
2021. ápr. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!