Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Nagyon...

Mi a véleményetek? Nagyon őrlődöm.... (Gyerekvállalás)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy gyönyörű 10 hónapos kislányunk. (Számumkra) idilli életet teremtettünk magunknak. De mindig is két gyermeket szerettünk volna a férjemmel, kis korkülönbséggel. A nagy korkülönbség szóba sem jöhet személyes okok miatt.


Egyetlen dolog ami gátol minket ebben, az az anyagi helyzetünk. Így hármunknak tökéletesen elég a havi betevő. Fel fogjuk tudni újítani a lakást, a jövőben tudnánk nagyobb autót venni, tudnánk kirándulni, illetve amit csak megkíván a gyerek, bármit meg tudnánk neki adni, illetve magunknak is.


Két gyerekkel ez nem lenne lehetséges. Olyan gyerekkora lenne a gyermekeinknek mint anno nekünk, semmi kirándulás, a világból nem látnának semmit, öregebb lakás (helyhiány mondjuk nem lenne, 90nm-en lakunk), nélkülözés, semmi hobbi stb. Ezen kívül a férjemmel sem törődhetnénk magunkkal. Tudniillik, egész eddigi életünkben dolgoztunk, az országunk határán kívül még sosem jutottunk. Kezdünk helyrerázódni,megvalósítani az álmainkat, de egy második gyerekkel nagyon nehéz anyagi helyzetünk lenne, és félek, megkeseredett öregemberek lennénk, mint a szüleink, akik egész életükben a gyereknevelésen kívül semmit nem csináltak vagy értek el, és fáj a lelkük, hogy semerre nem jártak a világban. Egyetlenegy örömük az unokák, ezérz az összes gyereket szekálják, hogy szüljetek, szüljetek, szaporodjatok.


Viszont bánt, hogy nem lesz testvére, és félek nem lesz e magányos.


Volt valaki hasonló helyzetben? Hogy döntöttetek? Csak kíváncsi vagyok. Köszönöm.


Akinek nincs kedve kifejteni, annak raktam egy szavazást.



2021. ápr. 19. 12:18
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 A kérdező kommentje:

Koszonom 29es, hogy elmesélted. Engem ugyanezek a gondolatok nyomasztottak, mint téged.


Igen igazatok van, nem lehet ennyire eloregondolni. Mi megis eloregondolunk, mert ilyen tipusok vagyunk, mindent igy csinalunk, ezt nem tudjuk kiolni magunkbol, az eletem eddigi minden momentumanal pro kontraztam, es legtobbszor racionalisan dontottem.


Csak most ez komoly kerdes, ezert kivancsi, ki hogy eli ezt meg.


Koszonom

2021. ápr. 19. 14:25
 32/68 anonim ***** válasza:
58%

Mint ahogy arra számítottam, le is lettem pontozva, mert leírtam, hogy szeretetből és bekességből sajnos nem nő fel egy gyermek, aki meg leírta, hogy nem kell mindent megadni meg ellesz nyaralás nélkül is, az meg fel lett pontozva.


Akik nem éltek olyan családban, azok sose fogják átérezni, milyen az, amikor szeptember elején fogalmazást kell írni a nyárról, mindenki sorolja, hogy hol volt, te meg a nyíregyházi állatkertbe nem jutottál el, nemhogy külföldre. Vagy amikor kinéznek, kinevetnek, kicsúfolnak azért, mert tudjátok befizetni az osztálykirándulásra a pénzt. Vagy amikor nem kapsz karácsonyi ajándékot, mert nem tudtátok befizetni az osztálypénzt és az osztály előtt téged cs.szeget a tanár, hogy fizessétek be. Vagy amikor a tamponon meg betéten kell spórolni.


Persze, hogy mindenki jobbat akar a gyerekének, mint amit saját maga kapott gyerekként.

Nem hiszem, hogy attól elkényeztetett lenne egy gyerek, hogy új ruhába jár, megvehetik a drágább éjszakai betétet, elmehet kirándulásra, nyaralásra, osztálykirándulásra a gyerek és mindene be van fizetve az iskolában.

Ezért is le leszek pontozva, de nem érdekel: inkább legyen egy gyerek elkényeztetett, mint nélkülöző.


Igenis fontosak az anyagi dolgok a gyerekvállalásban es nem szabad úgy második gyereket vállalni, hogy "de még fordulhat a kocka, lehettek még jobb anyagi helyzetben is, mint most vagytok".

2021. ápr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
63%
29 vagyok. A lepontozónak köszipacsi. Nyugi én nem fogok kérdést kitenni, hogy a családi mikor lesz a számlán. Nekem ez többet ér, mint, hogy ahol egynek jut kettőnek is. Persze sajnálom nagyon, hogy nem lesz testvére. De ez a helyes döntés esetünkben, nem pedig a társadalom elvárása. Addig nyújtózkodok, amíg a takaróm ér. Jöhet a lepontozás.
2021. ápr. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
75%

De igenis, előre kell gondolkodni, csak sokan nem szeretnek. Ha gyerek nélkül szarul él valaki, miből gondolja, hogy majd gyerek mellett, ami kb. az egyik leghátráltatóbb tényező a karrierben és a gyarapodásban, mert egy egyre bővülő költségforrás, akkor egy vagy kettő gyerek mellett mégis mitől lenne jobb a helyzete?

Talál egy jobban fizető állást, és? El is viszi a gyerek, ugyanott van.


Legyen inkább az embernek egy gyereke, de neki legyen meg mindene, és mellette a szülőknek is legyen megtakarítása a nyugdíjas évekre is. Ez sokkal fontosabb, mint az ideologizált szegény, de boldog gyerekkor.

2021. ápr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 A kérdező kommentje:

Koszonom 32es. Megnyugtato, hogy nem vagyok egyedul, aki igy gondolkodik. Kezdtem ugy erezni, gond van az ertekrendemmel. En sem elkenyeztetesrol beszelek, hanem hasonlo dolgokrol, amiket te illetve 29es irt.


Itt sokan ugy ertelmeztek az irasom, hogy most habzsi dozsi van. Nem, jelenleg jol elvagyunk. Nem keresunk milliokat. En egyetemet vegeztem, es nem a szakmamban helyezkedtem el, hanem mashol a jobb fizetes miatt, tehat torekszunk a jobb fizetesre, ugy ahogy egyikotok irja. De azert vezerigazgato nem leszek, nem kergetek illuziokat...


Csakhogy sok kisgyermekes szulo van korulottunk, es latom, hiaba a szep szavak, hogy regen a szuleink is felneveltek valahogy minket...mas vilag van, mas igenyek, mas kiadasok az iskolaban, ovodaban, mindenhol.


Koszonom a valaszokat.

2021. ápr. 19. 14:44
 36/68 anonim ***** válasza:
56%

#32


Ezen az oldalon nem az számít, hogy jót mondtál vagy hülyeséget, hanem az, hogy melyik tábor van többen. Most a "szülj még egy gyereket, majd meg lesztek valahogy, a gyereknek meg nem kell megadni mindent, csak az alap dolgokat [fűtés, melegvíz, kaja], akinek ennél több van, az elkényeztetett pulya lesz" tábor az erősebb, ők vannak többen, ezért pontozzák le azokat, akik azt mondják, hogy úgy ne vállaljon gyereket senki, ha nem biztosak az anyagi dolgok. De most majd engem is le fognak pontozni ezért.

2021. ápr. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 A kérdező kommentje:
Nem szeretnek vitat inditani, hogy egy vagy tobb gyerek e a jobb. Mindenki a sajat eletkorulmenyeihez kepest tudja, mi a jo neki. En csak a sajat helyzetunkre kertem egy velemenyt, koszonom a valaszokat mindenkinek. Sokat segitett a pro es kontra is, hogy rendezodjenek az erzeseim.
2021. ápr. 19. 14:49
 38/68 anonim ***** válasza:
63%

Nagy többség pénzügyi és nevelési kultúrája:

- nem baj, ha most nem éltek jól, legyen még egy gyerek, mert majd később lehet jobban fogtok élni

- ha megadsz mindent a gyerekednek, ami a testi-lelki fejlődéséhez kell, elkényezteted

- nem kell a gyereknek világot látni, minek az, felnő anélkül is, te is csak 30 éves korodban láttad a tengert egyszer

- nem kell a gyereknek autó, lakás, önerő, de még csak egy csicska megtakarítási számla sem, csak felnő, aztán majd boldogul, ahogy akar. Ja, és legyen hálás, mert felnevelted és nem éhezett

- a gyereknek fontosabb, hogy legyen testvére, mint anyagi biztonságban, nyugodt szülők mellett felnőni

- nem baj az sem, ha egy szobába teszel több gyereket, minek a privátszféra, régen is felnőttek így és lám, nem lett semmi bajuk az ég világon


Ugyanezek az emberek:

- mikor jön a családi pótlék?

- mit csináljak, ha megromlott a kapcsolatom, de nem tudok elválni, mert alacsony a jövedelmem, nincs megtakarításom, magas a hitel stb. stb.

- mit csináljak, ha nem jövünk ki egy fizetésből, de még otthon vagyok a gyerekkel és nem veszik be bölcsődébe?

- tényleg olyan nagy gond két tinédzserkorú gyermeket egy szobába rakni? Sajnos 50 nm-en élünk hárman


Ezek példák az itt olvasottakból, és akkor még nem írtam, hogy az ilyen családban felnövő gyerekek miket szoktak ide kiírni...

2021. ápr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 A kérdező kommentje:
Koszonom a terjedelmes valaszt.
2021. ápr. 19. 14:57
 40/68 anonim ***** válasza:
63%
En egyke vagyok. Sosem ereztem ennek hatranyat, sot elkenyeztetett vagy onzo sem lettem. A szuleim okosan csinaltak a nyaralasokra mindig vittunk baratot, baratnot. Igy sosem ereztem magam egyedul, maganyosan. Nem kaptam sosem extra dolgokat, de voltunk nem egy europai nagyvararosban ill. minden evben a tengerparton nyaraltunk. Kaptam lakast, kocsit, fizettek a szuleim az egyetemet. Tehat mindent megkaptam, amire itt a tobbseg fujjol. El tudtak inditani az eletben, amiert a mai napig halas vagyok. Mi is szorgos, dolgos emberek vagyunk, de az tuti biztos, h nelkulok nem itt tartanank.
2021. ápr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!