Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Nagyon...

Mi a véleményetek? Nagyon őrlődöm.... (Gyerekvállalás)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy gyönyörű 10 hónapos kislányunk. (Számumkra) idilli életet teremtettünk magunknak. De mindig is két gyermeket szerettünk volna a férjemmel, kis korkülönbséggel. A nagy korkülönbség szóba sem jöhet személyes okok miatt.


Egyetlen dolog ami gátol minket ebben, az az anyagi helyzetünk. Így hármunknak tökéletesen elég a havi betevő. Fel fogjuk tudni újítani a lakást, a jövőben tudnánk nagyobb autót venni, tudnánk kirándulni, illetve amit csak megkíván a gyerek, bármit meg tudnánk neki adni, illetve magunknak is.


Két gyerekkel ez nem lenne lehetséges. Olyan gyerekkora lenne a gyermekeinknek mint anno nekünk, semmi kirándulás, a világból nem látnának semmit, öregebb lakás (helyhiány mondjuk nem lenne, 90nm-en lakunk), nélkülözés, semmi hobbi stb. Ezen kívül a férjemmel sem törődhetnénk magunkkal. Tudniillik, egész eddigi életünkben dolgoztunk, az országunk határán kívül még sosem jutottunk. Kezdünk helyrerázódni,megvalósítani az álmainkat, de egy második gyerekkel nagyon nehéz anyagi helyzetünk lenne, és félek, megkeseredett öregemberek lennénk, mint a szüleink, akik egész életükben a gyereknevelésen kívül semmit nem csináltak vagy értek el, és fáj a lelkük, hogy semerre nem jártak a világban. Egyetlenegy örömük az unokák, ezérz az összes gyereket szekálják, hogy szüljetek, szüljetek, szaporodjatok.


Viszont bánt, hogy nem lesz testvére, és félek nem lesz e magányos.


Volt valaki hasonló helyzetben? Hogy döntöttetek? Csak kíváncsi vagyok. Köszönöm.


Akinek nincs kedve kifejteni, annak raktam egy szavazást.



2021. ápr. 19. 12:18
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ki pontozgat fel le, én még senkit nem pontoztam, mielőtt mondanátok.
2021. ápr. 19. 12:56
 12/68 A kérdező kommentje:
Koszi 9es a valaszt
2021. ápr. 19. 12:57
 13/68 anonim ***** válasza:
81%

Én megértelek. A babával együtt nőnek a kiadások is, ezt is bele kell kalkulálni, tehát a kislányod is többe kerül majd pár év múlva.

Nekem a 2. gyereket tápszerezni kellett, illetve lány lett, tehát új ruhákat, cuccokat kellett neki venni. 2,5 éves most, nemsokára megtudjuk hogy kell e járnunk TSMT-re, ez is egy váratlan nagy kiadás...

2021. ápr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
65%

Még meg sem született a második, és azon gondolkodsz, miből fogod egyetemre járatni?

Teljesen abszurd felfogásod van. Azt se tudod, 20 év múlva mit, hol és mennyiért fogsz dolgozni.


Egyébként mindegyiknek tudunk új holmikat venni. Miért ne tudnánk?


Tengerhez tudnánk vinni őket, ha nem is minden évben, csak még kicsik. De azt gondolom, akkor se lennének lelki sérültek, ha 20 éves korukban látnák először a tengert. Egyszerűen nem ez a boldog gyerekkor ismérve.


De nem akarlak győzködni, mert annyira más az értékrended és gondolkodásod, mint nekem, hogy teljesen mindegy, hogy én mit gondolok erről.

2021. ápr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
77%

Ez teljesen úgy hangzik, mintha aközött kellene döntened, hogy felnevelsz egy elkényeztetett, mindent a segge alá tolsz gyereket, vagy két normál körülmények közti gyereket. Hidd el nem azzal adsz meg mindent egy gyereknek, hogy nyekkenik egyet és rohansz mindent megvenni neki,mert megteheted. Ezzel pont nem az életre neveled. Valóban nincs akkora különbség 1 vagy 2 gyerek között, te valami gyermekkori traumádat nem tudtál feldolgozni, ami ebben nyilvánul meg.

Hidd el egy gyereknek nem az újabb ház és nagyobb kocsi ad emlékeket és szép gyerekkort, sőt még csak nem is a tengerparti nyaralás. Sokkal inkább a szeretteljes családi légkör, a közös élmények a tesóval, akár egy kalandokkal teli belföldi nyaralás.

Úgy gondolom szerény körülmények közül jutottatok feljebb és azt gondoljátok a pénz a boldogság. Pedig ez nem jó értékrend.

2021. ápr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Tudnék kommentelgetni, de nem érzem fontosnak.


A megerősítésem már most megkaptam, köszi mindenkinek az idejét.

2021. ápr. 19. 13:09
 17/68 anonim ***** válasza:
76%
Bocs, de leírtál két végletet. Ha 1 gyerek van, akkor habzsi-dőzsi, ha 2, akkor meg éhhalál mindenkire... A másik meg, hogy engem például soha nem vittek a szüleim a tengerhez, felnőtt koromban jutottam el fél órára a horvát tengerpartra, de kösszépen, jól vagyunk a nővéreimmel, nem cserélném el őket egy tengerparti nyaralásra sem. Fogalmad nincs, mire van szüksége egy gyereknek. Nem vadiúj ruhákra meg arra, hogy mindent megkapjon, amiért elfingja magát.
2021. ápr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
40%
Goldmundra valóban nem érdemes hallgatni, nem igazán megy neki az előre gondolkodás... Nekem egy esküvős kérdésnél szólt be, hogy minek tervezgetem még amikor most nem lehet esküvőt tartani. Szegény azt hitte, hogy az esküvő előtt 1 héttel elég elkezdeni szervezni az esküvőt...
2021. ápr. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 A kérdező kommentje:

15 itt nem csak a gyerek életminőségéről van szó.


De azért köszi.

2021. ápr. 19. 13:11
 20/68 anonim ***** válasza:
69%

Ne csak az anyagiaktól tedd függővé a második gyerek vállalását. Nekünk kettő van, iskolások már. Amikor a kicsi is iskolás lett váltottam munkahelyet, nyelvet tanulnak, sportolnak, megélűnk normálisan. Vírus előtti időszakban utaztunk sokat külföldön és belföldön is. Lehet hogy nem kap mind a kettő lakást érettségire (biztos), de messze értelmes, nyitott felnőttek lesznek reményeink szerint.

Jelenlegi anyagi helyzettől szerintem nem szabad függővé tenni a gyerekvállalást. Inkább azt kellene eldönteni, hogy vágysz e második gyerekre.

2021. ápr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!