Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalást egzisztenciáho...

Gyerekvállalást egzisztenciához kötni törvényileg miért ördögtől való agyrém?

Figyelt kérdés

Megszületendő gyerekek millióit lehetne töméntelen szenvedéstől megszabadítani.


Vagy ez egy nagyon soktényezős dolog?



2021. júl. 11. 19:08
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ez egyszerűen nem lenne fair. Aki alulra született és peche volt, mert a testi lelki bántalmazó szülők mellett 8 általánost tud csak felmutatni az is megszívná, pedig nem tehet róla.. Inkább pszichológiai tesztet végeztetni, nevelési tanfolyamon átesni(ne üsd és ne alázd a gyereket), és akik átmennek, azoknak állami szinten segíteni a gyermeknevelését pénzzel és lakhatással, mert az egészséges munkaerőutánpótlás az állam érdeke! Feltalálni a férfi fogamzásgátló bogyót, tájékoztatni mindenkit a szexről, ingyenessé tenni a fogamzásgátlást.. ÉS a minimum legyen a saját szociális lakás meg a havi kajára ruhára való jövedelem. Nem hiszem, hogy a gyereknek okostelefon, márkásrucik csilivili gyerekszoba és xbox létszükséglet, etetni a legtöbben tudják a gyereket(jó kövérek a mélyszegénységben élők)..


Szerintem a gyermeknevelési program lenne a legfontosabb, pszichológusok úgysem szűrnek ki semmit, amit kellene.

2021. júl. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
49%

#20: Nem abortálni kell, hanem meg sem csinálni.

Ilyen témában oda nem jutnak el valahogy soha az emberek, hogy nem utólag kell kezelni a problémát (abortusz, segély, állami gondozás stb.) Itt jönne képbe az emberek értelmi szintje


#17

2021. júl. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
52%

#22 ez oké, de aki hülye ahhoz h nem kellene gyereket csinálnia, azt hogy veszed rá h ne csináljon? Állami szinten a következmény kezelése lehetséges, nem ülhetnek egyenruhások az ágy szélén szex közben :D

Amúgy én voltam aki javasolta, hogy minden gyereknél ingyenesen és kötelezően foglamzásgátló módszert kellene alkalmazni, megelőzésnek ezt lehetne.

Gyerekként, mondjuk 13 évesen nagyon nem lehet megmondani biztosan milyen lesz az egzisztenciája 26 évesen, ezért kellene mindenkire kiterjedően kötelezővé tenni a fogamzásgátlást.

(amúgy ezzel a sok nem kívánt terhességet és abortuszt is meg lehetne előzni).

2021. júl. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
54%

#23: Nem mondtam, hogy most van rá megoldás azonnal.

Tudatosítani kellene az emberekben a védekezés fontosságát, alapvető pénzügyi ismereteket tanítani, elrettenteni a rossz példákkal őket. És bármennyire fájó, nem asszisztálni az alja réteg újratermelődéséhez. Ami jelenleg negatív beavatkozásokkal járna. Nem akarnék messzire menni, de az egész szociális háló újragondolásával, hogy a mennyiségi helyett a minőségi gyerekvállalást támogassa.

2021. júl. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
100%

#24

Azzal egyetértek, hogy az iskolai és a szociális rendszert is jó lenne megreformálni.

De társadalmi különbségek mindig lesznek és a szegényebb rétegeket nem fogod tudni meggyőzni, hogy ne vállaljanak gyereket. Esetleg büntetheted ha sokat szülnek.

Akikkel tényleg nagy a gond, azokat taníthatjuk ahogy akarjuk, az értelmesebb szegények viszont a gyerekeiket is értelmesen nevelik szankciók nélkül is (jó nem a karib tengerre mennek hanem a Balatonra és nem ps 4-ük van hanem pc)

2021. júl. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
100%

#25: Meg kell találni melyik rétegre mi hat. Akár a nevelés, akár a büntetés.

De azt hiszem nem ugyanarra gondolunk szegénység alatt, aki el tud menni családostul a Balatonra egy hétre az már nem is olyan szegény. Nem ezzel a réteggel van alapvetően gond, hanem ami ez alatt van.

2021. júl. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
100%

#26

akkor a mélyszegénységre gondolsz.

5 évig tanultam őket egyetemen... biztosan mondhatom, hogy 1000x próbáltak velük már mit kezdeni a létező minden módon 😵 Pedig tényleg igyekeztek már normálisan oktatással meg mindennel. Arra is rájöttek, hogy nem szabad csak úgy odaadni nekik a magokat meg kiscsibéket, hanem meg kell tanítani, mit hogyan. Azért nem haladtak tovább a kísérletek, mert túl nagy forrást igényeltek túl kicsi eredménnyel.

Nagyon szomorú de nem csak itthon van ilyen réteg, hanem konkrétan minden társadalomban. Egyenlőre senki nem jött még rá mit lehetne velük kezdeni (emberséges módon legalábbis)

2021. júl. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem aki úgy gyárt gyereket, hogy nem kellene, annak a nyakára kell küldeni a családsegítőt heti rendszerességgel, hogy ellenőrizzen mindent, a ház állapotát(a tisztaságot is, rend nem számít) a gyerekkel hogy bánnak, van e épp részeg vagy drogos a házban és mérni anyuka véralkohololszintjét! és minden héten random kellene mennie és kötelező beengedni, különben a gyermek veszélyeztetése(amiben él azzal, hogy nem teljesül a pszichológiai feltétel) átlép egy határt és mittudomén 30 napra nevelőszülőkhöz kerül, onnan meg örökbefogadókhoz kerülhet akkor is, ha a szülő látogatja, hisz nem csak akkor teszi valaki tönkre a gyereke életét, ha nem látogatja, hanem akkor is, ha bántja szavakkal, tettekkel, a környezetben, ahol hagyják.


És ide értem a fenékre, arcra pofont is, nem csak a félholtra verést, illetve a durva szidalmakat"mi a gci van má hallgassá má el a k anyádat" meg a "buta, rossz gyerek vagy, minek születtél meget" is..


Szerintem ha kutyákat képesek idomítani, akkor a mélyszegénységben élő emberekkel sokkal könnyebben kellene mennie, csak el kell őket különíteni egymástól, hogy be tudjanak illeszkedni a társadalomba. Amíg két család tud bandázni egy környéken, addig nem lesz muszáj beilleszkedniük. Az integrálás akkor megy, ha több átlagos, és egy más van egy közösségben!

2021. júl. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
52%

#27: Mert nem elég drasztikusak a megtett lépések. Máshol párszor már leírtam részletesen. De sokkal komolyabban, szigorúbban kellene fellépni. Csak hát már túltoltuk a libsi nézeteket, úgyhogy kaptam is a fejemre érte, így ma már ez elképzelhetetlen sajnos. Na meg ugye valójában nem is feltétlenül érdeke a döntéshozóknak ezt a réteget felszámolni. De legalább nem újrateremteni.


#26

2021. júl. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
92%

#28 A családsegítő kb így működik csak nem minden héten mennek ki. De amúgy elveszik a gyerekeket, csakhogy nem lesz jobb nekik az intézetben. Az állambácsinak több forrást kellene biztosítania ahhoz, hogy ne csak megőrző legyen egy intézmény, hanem előrébb jussanak a gyerekek az életben. A cigány babákat nem egyszerű örökbe adni (egyszer megnőnek sajnos) és minél nagyobbak, annál kisebb az esély arra h családba kerülnek. Erre is kellene megoldás, pl. magasfokú támogatás az örökbefogadó szülőknek. És teljes anonimitás h a bakcigány ne akarja keresni a porontyát :D

A libsik azért nem szeretnének durva módszereket, mert csak el kell kezdeni és újra a hitleri világban találjuk magunkat vagy Észak Koreában. Ha elkezdjük akkor legitimizáljuk a más csoportokkal való erőszakot is. Ha nekimegyünk a mélyszegényeknek, cigányoknak, akkor nehéz utána leállítani h ne a zsidók meg a melegek következzenek. (Én nem tudom h így lenne-e).

Az integrációval is próbálkoztak mindenhogy és könnyű azt mondani h ültessük szét őket, de ha nem hozunk létre erős rendőrállamot, akkor nehéz elérni, hogy ne költözzenek a családok újra egymás mellé. + ki szeretné ha az a réteg a lépcsőházába lenne költöztetve.. nem csak a cigányokat kellene megerőszakolni, hanem a magyarokat is.


Summázva: bármilyen drasztikus intézkedéshez egyszerűen az kell, hogy egy olyan erős diktatúrát és rendőrállamot hozzunk létre, amit az emberek nagyrésze azért nem szeretne, mert vissza fog ütni.

Az kivitelezhetetlen, hogy félig meddig legyen diktatúra és csak a mélyszegényekkel erősködjünk, mások éljenek úgy ahogy eddig. Vagy egyenlő jogok vannak vagy nem, nem igazán lehet felosztani társadalmi csoportokra (elméletben, szimulációban talán, de a valóságban ez nem működik).

Amerikában jobban durvulhatnak a rendőrök, mégsem tudnak rendet tartani.

2021. júl. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!