Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalást egzisztenciáho...

Gyerekvállalást egzisztenciához kötni törvényileg miért ördögtől való agyrém?

Figyelt kérdés

Megszületendő gyerekek millióit lehetne töméntelen szenvedéstől megszabadítani.


Vagy ez egy nagyon soktényezős dolog?



2021. júl. 11. 19:08
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
60%

És akkor mi lesz azokkal akik jól éltek de elszegényedtek? Ezt a problémát ilyen módon nem lehet megoldani.

De egyébként a most vaskalapos hulyeknek nevezett őseink erkolcsei valami ilyesmit voltak hivatottak elérni: ezért szólt bele a közösség a fiatalok parvalasztasaba, ezért tiltották a házasságon kívüli nemi életet stb.

Szerintem embersegesebb volt ez a fajta szigor (persze lehet könnyen mondom ezt hiszen nem ismertem én sem), de most valamiért pont az ellenkezőjét harsogjak ("minden vágyat ki kell élni, mert az elfojtasuk okozza az összes agressziot").

2021. júl. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
17%

#30: Pont ez a gondolatmenet a halála az egész világnak. Igenis tudjunk fellépni azokkal szemben/azokért, akik leszakadnának. Szerintem nem olyan bonyolult ez. Csak nem bírom ki, hogy ne írjam le, amikre korábban utaltam: Semmi gyerekhez köthető támogatás nem fizethető ki pénzeszközben, csak valóban a gyerekre fordítható anyagi javak alkalmazása a családtámogatásban.

Nem tudod ellátni a gyereked, viszik, bukod a segélyt, adómentességet, csok-ot, miegymást azonnali hatállyal és azonnal elkezdhetik a behajtást.

Meg lehet határozni egyértelműen a peremfeltételeket.

Ugyanez a büntetésvégrehajtással, sokkal szigorúbban szankcionálni azokat a dolgokat, amik elindítják a lejtőn az embereket. Kisebb lopások, garázdaság, gyerekkel szembeni erőszak stb. stb. Nem gengszterneveldét és pedofilközpontot csinálni a börtönökből és javítóintézetekből.

Nyilván egy réteg végérvényesen leszakad. De legalább nem termelődik újra. És sajnos ez része a világnak, evolúciónak ha úgy tetszik


Szerintem a fentiekben sehol nem jelenik meg a szexuális vagy vallási orientáltság pl.


#29

2021. júl. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:

Akinek gyereke van, azt segíteni kell a felszínen tartani anyagilag, de mondom, nem az anyagi az elsődleges gond, hanem a pszichológiai!


Tök oké, éljenek ki minden vágyat, járjanak párcserés swinger klubba amíg bébiszitter van a gyerekkel, de rohadtul ne üssék és ne alázzák!


Nem tudom minek mosod össze a szexet és az erőszakot, a kettő nem jár együtt(legtöbbször!) Pl ha anyuka dominál esténként és addig szorítja a párja tökeit, amíg az nem könyörög, attól még simán lehet, hogy soha sem szidta vagy ütötte meg a gyerekét!


Amit két felnőtt csinál, az oké, ameddig tetszik mindkettőnek, amit egy gyerekkel tesznek, az nem!


Meg fiatalok párválasztása? Mégis miért szólna bele bárki, azzal jönnek össze, akivel törvényileg elfogadott(mondjuk én a nagy korkülönbséges kapcsolatokat elítélem és tuti kibukna a pszicho teszten, hogy anya-gyerek, apa-gyerek szerepben vannak kortól függetlenül, lehet hogy az 50es pasi a nagy gyerek és a 20 éves lány az anya)..


Nem tudom minek mosod bele, a gyereknevelésbe a párkapcsolatokat.. A pszichológiai teszten két egészségesen a gyereket nevelni tudó felnőttet keresnének, nemektől és szexuális szokásoktól függetlenül.. Szerintem persze. De mikor egy dirigálós anyukának a sokadik gyereke a felnőni képtelen férj, aki lázad.. na az elbukna. Vagy fordítva is, ahol anyuka az apja szükségleteit kialakító jókislány, akinek szava sem lehet és nem hozhat pénzügyi vagy súlyos kérdésekben döntéseket, és ezt látva nő fel a gyerek.. Már ez is egyfajta bántalmazás.

2021. júl. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
59%

A vadkapitalizmus erkölcsi csodája: előbb jut eszébe embereknek az, hogy erőszakkal vetessék el nők magzatait, mint hogy olyan szociális programok legyenek az országban, ami egy alap védőhálót ad az embereknek, hogy a legszegényebbnek se kelljen aggódnia, hogy a gyerekének lesz mit ennie és lesz hol aludnia.


(Tudom, tudom, nemműködöttakommunizmus, meg acibbányokbelőlemfognakélni, stb.)

2021. júl. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
58%

Ez oké, de hogyan szabályozol szülést ott, ahol még mindig azt hiszik, hogy a gyerek Isten ajándéka? Pont a mélyszegénységben élők nem jutnak megfelelő felvilágosításhoz, fogamzásgátló eszközökhöz. Sőt, sok helyen semmibe veszik a nők önrendelkezési jogait. Ha a férj szexet akar, akkor bizony szex lesz.

Én azt gondolom, hogy az oktatás lenne a legjobb út a tudatos családtervezéshez.

2021. júl. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
100%
#28 És honnan tervezel ennyi ALKALMAS nevelőszülőt összeszedni?
2021. júl. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
35%
34 hiszen most is ez van: egy alap védőháló. Vannak anyaotthonok, segélyszervezetek, és nem erőszakkal nyomnak abortuszra minden valsagterhes nőt. Ennél többet tényleg csak az egyén környezete tehet. Csak ez sokszor olyasmi amit az egyén nem szeret csinálni. Például én azt mondom hogy lányom, ne szexelj amíg meg nem találod az igazi párod, akkor vadkonzervativ hülye vagyok, pedig eredményesen megakadályozom a valsagterhesseg létrejöttét. Lehet persze cifrazni, hogy szexelj, de vedekezz, bár a gyerekvállalás kategóriában igen gyakran "védekezés mellett" lesznek terhesek.
2021. júl. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
82%
Ez már csak azért is baromsàg, mert egyàltalán nem biztos, hogy az az egzisztencia amit megszabnak kitart addig amíg a gyerek betölti a 18-at vagy elvégzi az egyetemet. Jöhet egy gazdasági válság, jöhet egy baleset, ahol az egyik szülő meghal, romlanak a körülmények ilyenkor mi van? Elveszik a már megszületett gyereket? A legtöbben meg nem egyből hatszobás kertesházba szülnek, hanem folyamatosan fejlődnek, költöznek, gyűjtenek gyerek mellett is. A biológiai óra meg ketyeg. Inkább valami személyiség meg iq teszt kellene, talán nem lenne annyi lelkisérült. De persze ez is kivitelezhetetlen, szóval mindegy is.
2021. júl. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
32%

#34: Most van? Továbbra is a tüneti kezelésnél ragadsz le, a kérdés a gyökérok megszüntetéséről szól (egyetlen aspektusból)


#38: Az lehet, hogy nem tart ki, de pont arról szólt a kérdés, hogy ha eleve nincs meg, akkor bele se vágjon valaki.

2021. júl. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
24%

Már vagy 4 választ is írtam, és az elsőben az oktatással és az ingyenes fogamzásgátlással, de méginkább a férfi fogamzásgátlással kezdtem..


Alkalmas szülők nem fognak olyan gyereket nevelni, ahol a fiú azt hiszi, hogy megdughatja a lányt, ha neki tetszik.. Nem lesz olyan minta se, ahol a férfi a család feje és dirigál, beoszt, mert ezek egészségtelen párkapcsolatok és nem kapnák meg a gyerekhez való jutás lehetőségét, elbuknának a pszicho teszten. Az iskolában is menne a minta az életvezetési órán(ahol sok hasznosat tanulnának a gyerekek kommunikációról, ügyintézésről..)..


Én tök jól el tudom képzelni a kis "diktatúrámat"(az elején az lenne, hiszen sokaknak nem tetszene, ha megmondanák hogyan beszélget a gyerekével, majd átállnánk demokráciára mondjuk 10 év után), ahol az elesettek segítése a cél, az oktatás segítése, és a bántalmazások(testi lelki ideértve) visszaszorítása, illetve a korrekt pszichológiai, pszichiátriai ellátás már gyermekkortól. Ha egészséges kiteljesedni akaró felnőttek vannak, akkor nagyobb a munkakedv, ha van esélyük megtalálni a számukra testhezálló munkát, amiben tehetségesek, lesz belső motivácójuk a fejlődésre, jobban fognak dolgozni, na meg akkor is, ha a környezet, ahova hazamennek támogató.. oda kellene figyelni az elmagányosodásra is, és a párkapcsolatokat is meg kellene segíteni egy nagy ingyenes társkeresővel(ami reklámokkal segítene és egy remek, kiterjedt szűrővel, vagy 100 kereshető témában MINDEN korosztálynak, mert az időseknek is nehéz a pártalálás)


Mondjuk nálam lenne felső plafon is a gazdagságnál és alsó a szegénységnél, utóbbinál pedig a hiba kijavítása lenne az elsődleges és utána a megsegítése. Mittudomén sikeres elvonó után ennyi meg ennyi jóváírás történik a bankszámláján)

2021. júl. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!