Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem tudok...

Mit tegyek, ha nem tudok teljesíteni a házimunkában és a főzésben?

Figyelt kérdés

A gyerek 1 éves múlt pár hónapja, megy, mint a buldózer. Kiságyban sem marad meg, kimászik.


A férjem 12 órázik (ács), de van, hogy 14-15 órát dolgozik. Csináltam azt, hogy több napra főztem, de azt a férjem nem eszi meg, mert nem szereti a több napos kaját.


2021. nov. 2. 18:08
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
74%
Meg lehet kövezni de én sem szeretek 3-4 napos kajákat enni. Aznap és másnap szívesen eszek belőle...harmadnap már csak akkor ha tényleg valami extra finom vagy 3 nap után is ugyanolyan az íze: pl pörkölt vagy töltött káposzta de igazából az sem jellemző. Olyankor már lefagyasztom inkább későbbre. Nekem senki ne mondja, hogy 4 nap után is ugyanolyan finom pl egy sült csirkecomb vagy egy rizibizi. Jah és én vagyok a nő és a #2 és a #14 válaszoló is.
2021. nov. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 Derjaderja ***** válasza:
38%

Mi se szeretjük a többnapos kaját, én alapból legkesőbb másnap kidobok minden maradékot. (De nálunk a párom nem akarnok, ő enne hideget is vagy ilyesmi).


Főzzél gyorsan elkészülő kaját. A kritikus lèpésekre pl nyers hús vágása en be szoktam a babbert tenni az etetőszékbe, adok neki izgi dolgokat (fakanàl, habverő, kekszpecsét, flakon stb) oda magam mellé húzom, zenét hallgatunk vagy énekelek.

Szokott letéve a hűtőmágnesekkel játszani.


Meg hagyd hogy kipakoljon 1 erre kinevezett szekrényt, amibe nem teszel veszélyeset.


Vagy főzz alvásidőben.

Sok olyan kaja van, ami extra gyorsan megvan vagy ugyan sokat fő/sül, de kevés a teendő vele pl lencsefőzekék, sült csirkecomb.


Van olyan hozzávaló amit előző este elő lehet készíteni vagy pl csirkehusit még nyersen vagy kicsit sülten kockákban lefagyasztani nehéz napokra.


Meg a hagyomànyos mentőételek pl bolognai, rántott leves, halas egytálételek, krémlevesek, ilyesmi. Egy kevert kuglóf vagy egyszerűbb süti.


Göngyölt rántott akármi csodakajákat más életkorra időzíti az ember.

2021. nov. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
18%
#10 Akkor anya meg dolgozik napi 14 órát a tetőn, ugye így érted?
2021. nov. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 Derjaderja ***** válasza:
81%
A házimunka meg a főzés viszont ebben az életkorban üti egymást. Mármint azon túli házimunka hogy elpakol az ember a gyerek után aki ugye egész nap kipakol, 5x megeteti, mos, tereget, felmos, felporszívóz, pelusozik, szoptat,.altat, levegőztet. Ennyi is bőven sok.
2021. nov. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
76%
Èrdekes már. Az èn fèrjem inkább azt mondja, jaj ma ne főzz vagy majd viszek melőba szenyákaty majd főzöl holnap stb. Simán megesszük a 2-3 napos ètelt is. Imádok főzniy kb heti 3x főzök plus a mindennapos apròbb dolgok a kisfiamnak pl babacsinta, rántotta, babagrìz stb stb
2021. nov. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
70%
Imádom ezeket a pasikat. Nem szereti a többnapos kaját. Hát akkor egyen szendót. Komolyan eldobom az agyam. Kolléganőm férje is ilyen egy nem is tudom minek nevezzem, de mondjuk ő nem foglalkozik vele. Nem eszik, nem eszik.
2021. nov. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 Derjaderja ***** válasza:
30%

Azért az étel akkor finom, amikor főzik. Ha vissza kell melegíteni, az sok kajànàl már nem olyan, egy sima főtt tésztánál sem.

Ettől még persze kisgyerek mellett nem lehet elvárni a pöccre frisset.

2021. nov. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
19%

Komolyan a mai nőkkel mi lett volna ezelőtt 30 évvel? 1 gyerek mellett is belehaltok a főzésbe, ez annyira gáz, pedig most már minden gépesítve van.


járókába be, azt kitolni a konyhába míg főzöl, úgy tudtok játszani közben, látod mit csinál.

2021. nov. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
14%
Hiába pontoztatok le, a véleményemet tartom. Ha én egy hímnemű ács lennék, aki napi 12-14 órát dolgozik a, süvöltő szélben a tetőn, és otthon a feleségem közölné, hogy a gyedet vagy a gyest a gyerekre kapja, nem a házvezetésre, úgyhogy ha éhes, zabálja meg a savanyú levest a hűtőből vagy álljon neki főzni, akkor én meg azt mondanám, hogy oké, ez a munkád és van fizud. Legyen úgy, hogy kifizetem a rezsi felét meg a gyerek költségeinek a felét, a többi meg itt marad nálam, és munka után legalább minden nap be tudok menni egy jó étterembe. Te meg boldogulj abból, amid van, ha szerinted ez jó.
2021. nov. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
81%
29, ha ekkora fájdalom, hogy a feleség nem főz otthon minden nap, nyugodtan lehet visszamenni anyucihoz. Mindenki boldogabb lenne. Mint a rinyáló ovisok, komolyan. Ha meg nem tetszik a süvöltő szélben (de drámai...) ácskodás, akkor tessék keresni másik munkát. Lidl, Aldi durván jól fizet ám most.
2021. nov. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!