Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem tudok...

Mit tegyek, ha nem tudok teljesíteni a házimunkában és a főzésben?

Figyelt kérdés

A gyerek 1 éves múlt pár hónapja, megy, mint a buldózer. Kiságyban sem marad meg, kimászik.


A férjem 12 órázik (ács), de van, hogy 14-15 órát dolgozik. Csináltam azt, hogy több napra főztem, de azt a férjem nem eszi meg, mert nem szereti a több napos kaját.


2021. nov. 2. 18:08
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
70%
Kedves 40! Gondolom a te férjed pont olyan, amit leírsz, mert mindig csak a nőket lenéző férfiakról írsz. Ezek szerint te nem ismered a másik oldalt. Szomorú...sajnállak.
2021. nov. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
91%
Van egy barátnőm, az ő anyósa még úgy nevelkedett falun, hogy már a 4-5 éves gyereknek is feladata volt otthon. Így például előfordult, hogy az 5 éves csinálta az ebédet. Az eredmény borzalmas volt, de apuka szó nélkül megette, mert megbecsüli mások munkáját és persze mert éhes volt. Szomorúnak találom, hogy vannak emberek, akik effektíve visszafelé fejlődnek, mint pl a 29-es válaszadó is, mert megfeledkezünk arról, hogy tiszteljük egymást és a másik munkáját, amit kifejezhetünk azzal, hogy nem húzzuk a szánkat a tegnapi, amúgy nagyon vállalható és finom pörköltre. Amúgy meg, aki éhes, az megeszi. Nem meztelen csigát kell ennie lárvával bakker. Ha egy házasságnak nem kölcsönös tisztelet az alapja, hanem elvárások, akkor ott valaki vagy nagyon boldogtalan lesz, vagy válás lesz a vége (vagy a férj rejtélyes körülmények között feldobja a talpát, mint a tiszazugi asszonyoknál).
2021. nov. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
15%

#29 vagyok ismét

A több napos étel nem másnapi. És vicces, hogy kölcsönös tiszteletről beszéltek, miután itt kampányoltok,hogy egye meg a több napos ételt a férj. Egyétek meg ti. 🤮

2021. nov. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
93%

#29, 43

De, a több napos étel lehet másnapi is, mert akkor azt az ételt 2 napig eszik, a 2 meg több mint 1. Nyilván nem tudom, hogy megy pontosan, mert a kérdező eltűnt, de azt pl olvastad, hogy van egy 1 éves gyerekük? Aki jó esetben már mindent eszik, amit ők is. Gondolod, hogy neki is 3-4 napos kaját ad, meg savanyú levest? Rohadtul szó nem volt ilyenekről.

Az apa a leírt munkaidő alapján nincs jelen a család életében, legalábbis hétköznap biztosan. A feleségére marad a komplett háztartás, a gyereknevelés, a boltba járás (gondolom az 1 éves gyerekkel együtt), a logisztika hogy minden meglegyen/kész legyen, az orvoshoz-védőnőhöz járkálás, minden. Igen, az apa meg dolgozik 12-15 órát per nap. Nagyon szép meg becsülendő, csak éppen ennek semmi köze a családjához, mert nyilván a gyerek születése előtt is kellett enni, lakni valahol meg számlákat fizetni, tehát már akkor is ugyanúgy dolgozott. Sőt, már azelőtt is, hogy megismerte a (gyerekük születése előtt valószínűleg ugyanúgy dolgozó!!!) feleségét is. Tehát csak ismételni tudom magam: az ő élete nagyjából semmit nem változott. Elmegy reggel, amikor a gyerek jó eséllyel MÉG alszik, és hazamegy este, amikor jó eséllyel MÁR alszik. Belapátolja a kaját, fürdés, alvás, vége a napjának.

Ennek tekintetében tényleg akkora kérés, hogy a hétfői zöldborsós tokányt egye meg még kedden is ebédre, hogy a feleségének annyival könnyebb legyen, hogy legalább főznie nem kell naponta?

2021. nov. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
37%
#44...a többnapos étel szerintem sem a másnapos ételt jelenti, mert akkor valószínűleg úgy írta volna, hogy a másnapit már nem szereti...de úgy fogalmazott, hogy a több napost nem szereti (sehol nem írta, hogy nem eszi meg, ahogy itt sokan írták...csak azt, hogy nem szereti). Valószínű, hogy a nap nagy részében nincs otthon de az nem zárja ki azt, hogy foglalkozzon a gyerekkel. Ha csak 10 percet, akkor 10 percet. Tudták mit vállalnak, tudták, hogy apuka így dolgozik, tudja minden nő, hogy a gyereknevelés oroszlánrésze az ő dolga lesz. Az én férjem is az építőiparban dolgozik. Igaz ők sokszor vesznek menüt és sokszor "feleslegesen" főzök, mert nem éhes mire este hazaér de akkor lefagyasztom vagy napközben felhívom, hogy csináljak-e valamit, éhes lesz-e. Ő foglalkozik is a gyerekkel. Éjjel is felkelt babusgatni addig a lányunkat ameddig megcsináltam neki a tápszert, fürdet is, pelenkázik, öltöztet, etetni is szokta, figyel rá. Egyedül az altatást nem vállalja. A kérdező sehol sem írta, hogy a férje semmit nem segít de ti ezt is tudjátok! Kitaláltok minden hülyeséget, ami lehet, hogy nincs is.
2021. nov. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
79%

Akárhogy matekozol, egy 14-15 órás munkanapon nem tud segíteni. Érdemben legalábbis nem. Az, hogy gügyög a gyerekének 10 percet, mert éppen annyi időt volt még ébren a gyerek mire hazazért, minden, csak nem segítség.

És persze, nyilván tudták mindezt, de az hogy az apa nincs otthon, nem azt jelenti, hogy neki 0 lemondással, 0 áldozattal, 0 kompromisszummal jár ez az egész gyerekvállalósdi. Ha már máshogy nem (vagy csak alig) tudja kivenni a részét, akkor vegye ki úgy, hogy legalább nem finnyog, ha éppen nem eszik minden nap friss kaját. Attól még az a kaja nem romlott, nem penészes, nem kukacos, bakker.

Agyrém az egész, én még a gyerekek előtt se főztem minden nap, főzzön a halál munka mellett naponta. Csak az a különbség, hogy az én férjem nem kiskirály, teljesen alap neki, hogy mondjuk 2 napra van kaja, sőt legtöbbször ő dobja fel, hogy hagyjam a 'csába, rendeljünk valamit. És még csak nem is azért, mert nincs időm megcsinálni a kaját, pusztán kényelemből.

Az ilyen férfiakkal, mint a kérdező férje, mi lenne, ha egyedül élnének? Mert dolgozni akkor is kéne ugyanígy, de akkor ki pattogna neki minden nap friss kajával? Vagy inkább hazamenne a mamahotelbe?

2021. nov. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
26%
Jah és egyébként pedig szégyellje magát itt az összes buta tyúk, aki nagypofájú uraságozik meg vadbarom ösztönlényezik...gondolom a saját férjetekről is így gondolkoztok. Akit amúgy szerettek (??), becsültök, életetek párjává, gyerekeitek apjává választottatok, aki gürizik, hogy anyagilag megteremtsen mindent a feleségnek és a gyereknek, hogy pótolja anyuka kiesett keresetét, hogy senki semmiben ne szenvedjen hiányt. Biztos szívesen áll a tetőn 15 órát és nem menne haza 8 óra után. Biztos szívesebben lenne otthon a családjával...jah és igen tudom...lehet szakmát váltani. Csak akkor kérdés, hogy ki fog tetőt csinálni, ki szigeteli le a házadat, ki süti meg a kenyeredet, ki szolgál ki a boltban.
2021. nov. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
68%

#47, dehogy szégyelljük :) A mi férjünk megeszi a megmelegített pörköltöt is. ;)

Plusz már egyszer írtam egy hasonló poszt alá, hogy egyszerűen nem hiszem el, hogy ennyi férfi MINDEN ÁLDOTT NAP 14-16 órákat dolgozik. Amelyik ismerősöm ennyi dolgozik, az max kétnaponta.

2021. nov. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
21%

1. A kérdező választotta magának a férjét, és tudta, hogy mennyit dolgozik.

2. Ha a családjáért dolgozik ennyit, azaz leadja otthon a pénzt, akkor igenis megváltozott az ő élete is, mert egy családért felelős. Ha ennyit megy, akkor nekik arra a pénzre szükségük van. Ha a kérdezőnek ez a pénz kell, akkor főzzön már rá basszus, ott fog megpusztulni a tetőn az a szerencsétlen.

3. Ha ma főzök valamit, az holnap egy napos étel lesz, ha addig ötször eszek is belőle.

2021. nov. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
30%
48 aha persze 😅. Akkor csak a másik férje a szar...a tied tökéletes. Értem. Egyébként az építőiparban igencsak gyakran előfordul, hogy 13-14 órát is dolgoznak egy nap...főleg nyáron, amikor korán van világos és későn sötétetik. Mégha te ezt nem is hiszed el.
2021. nov. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!