Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem tudok...

Mit tegyek, ha nem tudok teljesíteni a házimunkában és a főzésben?

Figyelt kérdés

A gyerek 1 éves múlt pár hónapja, megy, mint a buldózer. Kiságyban sem marad meg, kimászik.


A férjem 12 órázik (ács), de van, hogy 14-15 órát dolgozik. Csináltam azt, hogy több napra főztem, de azt a férjem nem eszi meg, mert nem szereti a több napos kaját.


2021. nov. 2. 18:08
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
58%

#47 Aha, biztos egy ács a gyerek előtt csak napi 8 órában dolgozott, mert a gyerek előtt véletlenül csak annyi megbízása volt, aztán ahogy megszületett, hirtelen már többet is tud. Ugyan már. Nyugodj bele, hogy a kérdező férje a gyerek előtt sem 8-16 óra között dolgozott, rohadtul hiányszakma az összes ehhez hasonló kétkezi munka, ennek megfelelően rohadtul keresettek is, rengeteg a munkájuk. Mint ahogy akkor is dolgoznia kéne, ha egyedül élne, talán még többet is, mert egyedül jóval nehezebb fenntartani egy lakást. Úgyhogy ezért ne sajnáljuk már.

Az anya jövedelme meg miért esne ki? 1 éves a gyerek, ha volt munkája előtte, akkor gyedet kap. Persze, nincs plusz, nincs esetleges műszakpótlék, túlóra, cafeteria, de azért ne tegyünk már úgy, mintha az ő havi jövedelme 20.000 ft lenne, és a férjnek 2x annyit kéne güriznie, hogy ne haljanak éhen. Ha így van, akkor már régen rossz ötlet volt a gyerekvállalás.

2021. nov. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
100%
#51... nem...valszeg a gyerek előtt is sokat dolgozott, szóval ez az anya számára nem újdonság gondolom 🤔🤔🤔. A fizetés és gyed között pedig igenis van különbség. Azért nagyon nem mindegy, hogy anya mennyivel kap kevesebb pénzt úgy, hogy van plusz egy fő akiről gondoskodni kell. Én max gyedet kapok de a különbözet kb egy havi bevásárlás ára a fizumhoz képest. Azért szerintem nem mindegy.
2021. nov. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
95%

#47

Fura, az én férjem semmivel sem dolgozott többet sem a fiunk, sem a lányunk megszületése utáni 2 évben (amíg otthon voltam velük), mint egyébként. Pedig neki még nem is hiányszakmája van, amit valószínűleg gusztustalanul megfizetnek, ahogy az 51-es is írta. Azt nekem ne magyarázza meg senki, hogy egy ács napi 12-15 óra munkával annyit keres meg, amennyi épp az éhenhalás ellen elég, még a legeslegrosszabb esetben ha a felesége tényleg csak 30k gyest kap, akkor sem.

2021. nov. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
32%
#52 A kérdező problémája nem az, hogy a férje sokat dolgozik, és hogy ő ezt ne tudta volna előre.
2021. nov. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
#54 így igaz...írni is akartam, hogy nagyon eltértünk a kérdéstől csak reagáltam a korábbi, munkabeosztását stb méltató hozzászólásokra. Kb az első oldalon kapott érdemi válaszokat a kérdező a kérdésre (tőlem is, #2 vagyok) aztán elkezdtek a kommentek elmenni más irányba.
2021. nov. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
33%

36-os!

Nem attól lesz hirtelen igazad, mert felveszel egy ilyen alja kommunikációs stílust és elkezdesz másokat sértegetni.

Eleve nem is gondolnám, hogy itt volna egységes igazság. Ha nagyon őszinte akarnék lenni, én pl azt mondanám, hogy nem azért tanultam, hogy a budit pucoljam, de ezt ugye nem lehet, mert akkor az összes Kasszás Aranka, meg Árufeltöltő Jutka kikéri magának, hogy én miért nézem le őket (ami nyilván nincs így, de mi egyszer pl kiszámoltuk a párommal, hogy ha abban az időben, amikor a háztartással foglalkozom, elmegyek dolgozni, jóval többet keresek, mint amibe egy takarítónő kerül).

Továbbra is azt gondolom, hogy tisztelni kéne embertársainkat és nem előadni itt a f@szagyereket, hogy "bezzeg én, aki mindent IS megcsinálok itthon, és még erre is jut, meg arra is", már csak azért sem, mert messziről jött ember azt mond, amit akar. Lehet nálam mást takar a tiszta és rendes lakás, mint nálad, lehet én nem pörköltet, krumplis tésztát meg főzeléket akarok enni nap, mint nap, ami az átlag magyar háztartásban a megszokott ebéd (gondolom te sem állsz neki egy átlag hétfői napon aszpikos kacsát csinálni eper tortával).

Nem beszélve arról a tényről, amire fent is utaltam: nem egyformán vagyunk kvalifikálva, s mint ahogy abból sem csinálunk versenyt, hogy melyikünk munkája fontosabb és ebből adódóan melyikünket várják vissza bármikor tárt karokkal olyan fizuért, amiről lehet te még álmodni sem mersz, úgy talán azzal sem kellene kérkedni, hogy melyikünk tud gyerek mellett birkapörköltet csinálni.

2021. nov. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
29%

LE lehet pontozni a 47-est, de tökéletesen igaza van. Nő létemre szégyellem magam az itt válaszoló nők gondolkodása és stílusa miatt. Nem kell szülni ezzel a mentalitással, el lehet menni dolgozni. Nem tesznek szíveséget senkinek.

Igaza van annak a válaszolónak is, aki azt írta, hogy a gyerek mellett volt ideje pihenésre is. Én is voltam otthon és nekem is mindenre jutott időm, a mindennapi főzés és más házimunka mellett is. Egyszerúen lusta és elkényeztetett nők ide válaszolgatnak, ennyi idő alatt már főzni is lehet. Szánalmas bagázs.

Lehet 0 pontozni ostobák!

2021. nov. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
74%
Igazából jó lenne, ha a kérdező előkerülne, és tisztázná, hogy mit takar a "több napos". Én 2 napra szoktam főzni, ami azt jelenti, hogy pl a hétfőn készült ebédet esszük aznap és kedden. De szerdán már nem szívesen enném meg én sem, pláne eszemben sem lenne a gyerekeknek odaadni. Tehát ha a több nap az 3-4 nap, akkor megértem a férjet. Ha viszont arról van szó, hogy az adott napon készült ételt már másnap sem eszi meg, akkor igazuk van azoknak, akik ekézik.
2021. nov. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
84%
57-es! Mint írtam éppen az előtted lévő válaszomban: maradjunk meg egy kultúrált stílusnál, ha az megy. Nem kell ismeretlenül senkit sem leostobázni, különösen nem anonimitás mögé bújva, mert ha van valami, ami szánalmas, akkor ez. Könnyű így beszélni másokkal, ha nem kell hozzá sem a nevedet, sem az arcodat vállalni. Én sem szánalmasozok le senkit, mert én esetleg magasabban kvalifikált vagyok és ebből adódóan kevesebb munkával jóval többet keresek (sőt, ugye olyan világot élünk, hogy ilyesmit kimondani sem nagyon szabad, mert ez csak az élet igazságtalansága miatt van így, nem azért, mert kellő szorgalmam, kitartásom, ne adj Isten eszem volt). Az a szánalmas inkább, hogy itt egyesek abból csinálnak versenyt, hogy ki tudja a saját véleménye szerint jobban ellátni a háztartást. Mert hogy emellé ugye csatolt képet a lakásról/házról nem kapunk, csak a te szubjektív véleményedet olvassuk, miközben ki tudja, hogy a te fogalmaid szerint mi is a háztartás vezetés és mi az az eredmény, amivel te elégedett vagy.
2021. nov. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
67%
Nem az 57 válaszoló vagyok de ugye kedves 59 azokhoz is szól a kérdésed, akik ismeretlenül ócsárólják a férjet?
2021. nov. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!