Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem tudok...

Mit tegyek, ha nem tudok teljesíteni a házimunkában és a főzésben?

Figyelt kérdés

A gyerek 1 éves múlt pár hónapja, megy, mint a buldózer. Kiságyban sem marad meg, kimászik.


A férjem 12 órázik (ács), de van, hogy 14-15 órát dolgozik. Csináltam azt, hogy több napra főztem, de azt a férjem nem eszi meg, mert nem szereti a több napos kaját.


2021. nov. 2. 18:08
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
75%
Miért lenne savanyú a leves??? A család meg egy közösség, ahol próbáljuk egymást támogatni. Igen, anyu főz, ha tud. De ha nem tud, akkor apu nem megy át vadbarom ösztönlénybe, hanem próbál segíteni. Megeszi a másnapos ételt, befizet étterembe, és nem terrorizálja élete szerelmét. Sőt, horrible dictu, a szegény megfáradt jómunkásember is felkelhet legalább heti 1x éjjel a gyerekhez, hogy az otthon segget vakaró, de láthatólag végkimerült gyeses nyuszkó is kialudhassa magát.
2021. nov. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
88%
#29, én meg téged állítanálak be egy 7/24-ben bömbölő csecsemő mellé egyetlen egy napra. Másnap örömmel másznál fel a szélfútta tetőre.
2021. nov. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
87%

29-es!

Nincs teljesen igazad. Egyrészről régen sem feltétlen volt divat mindennap frisset készíteni, hiszen az asszonyoknak is volt más dolguk, nem csak a főzőcskézés.

Másrészről a kérdezőnek is lehet jogos elvárása, hogy ne 14 órát dolgozzék a férje, mert így ő nem egy apa, de nem is egy férj, legjobb esetben is családfenntartó, legalábbis remélem, hogy ha már ennyit melózik, akkor azért marad le a családjáról, mert visz is haza pénzt és nem kell a hónap végén számolni a forintokat. Én azt gondolom, hogy ahova gyerek születik, ott nem csak anyukának kell áldozatokat hoznia, hanem apukának is, mégpedig úgy, hogy kevesebbet dolgozik, esetleg máshol, hogy tudjon a gyerekével is lenni. Baromi kényelmes dolog hazaesve lehivatkozni a "sokat dolgozom és fáradt vagyok" dumát, miközben egy anya is lehet fáradt.

A "mai nők" kezdetűt kár volt idehozni. Elmesélem neked, hogy például párom nagymamája hogyan tudott gyereket nevelni háztartás, majd munka mellett: az alig egy éves gyereket ott hagyta egyedül a járókában, mert a falu másik végén volt dolga és ő nem vette a fáradtságot, hogy felöltöztesse, magára kötözze (mint ahogy a "mai nők" szokták például egy bevásárlásánál), egyszerűbb volt ott hagyni. Ha tehette, vad idegenekre volt rábízva már a csecsemő is, például anyósom az első gyerekét 4 hónaposan is az első szembejövő ráérős vénasszonynak hajította oda, mert dolog volt. Ha lehetett, az első perctől kezdve választották le a dedet az anyáról, mert ugye a szoptatás idő, úgy nem lehet rendesen dolgozni, egy rizsnyákot meg a szomszéd nyugdíjas nyanya is összedob és ad a gyereknek. Hagyjuk ezt a mai nőközést, mert az a különbség a mai és az 50 évvel ezelőtti anya között, hogy előbbi azért szül, mert szeretne gyereket és ő a legfontosabb, utóbbi meg azért, mert a védekezés nélküli b@szásnak előbb utóbb purdé lett a vége, de minden IS fontosabb volt, mint a gyermek egészsége és jólléte. Anyósom is csak áll és bámul, hogy az én gyerekem milyen nyugodt, kiegyensúlyozott, mosolygós, bárkivel elvan, amire szívem szerint azt mondanám, hogy persze, mivel megvan a bizalom, mert nem kúrtam rá az ajtót babakorában, hogy sírjon magában, ha akar, én nem érek rá, mert nokedlit kell szaggatnom.

Akinek az a felállás nem tetszik, hogy ha születik egy gyerek, akkor ő lesz az első, legalábbis az leső években, akkor az ne csináljon gyereket.

2021. nov. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
86%

Nincs gyerekem, de van ugyanúgy egy építőiparos férjem, aki napi kb 12 órát dolgozik és max 2 napig eszi ugyanazt. Munka mellett már nekem sincs sok kedvem főzni. Kitapasztaltam, hogy mik azok, amiket szuper gyorsan el tudok készíteni vagy nem igényel sok figyelmet:


-főzelékek: nem rántással, a zöldséget megdinsztelem, esetleg kevés folyadékkal átpárolom, lisztet rászórom, kicsit hagyom melegedni, majd elkavarom, kavargatom egy kicsit, majd felöntöm tejjel/tejszínnel, fűszerezem. Általában spenótot és zöldborsót használok, de szerintem bármivel meg lehet csinálni. Mellé sült virsli vagy tojás. 15 perc alatt kész van és mivel nem csinálok rántást, csak 2 mosatlan edény jön ki.


-pörkölt: hagymát feldobom, parasicsom, paprika bele. Bőrös vagy bőrnélküli combfilével csinálom, amit nagyobb darabokban teszek bele, tehát nem töltök 10 percet húsdarabolással. Hagymából is fagyasztott előre feldaraboltat használok. Tehát így nem sok munka van vele. Kb 1 óra alatt megvan, de max 15 perc konkrét munkára van szükség hozzá.


-sült húsok: a kedvencem. Kiveszem a csomagolásból, bele a tepsibe, fűszer, kicsi víz, fólia, be a sütőbe. Mellé pirított tarhonyát szoktam főzni, vagy zacskós (pennys a legjobb) krumplipüré tejfölös ubisalival. 5-10 perc munka.

A húsokat lehet váltogatni, pl csirke, oldalas (mi ennyit eszünk meg 😂).


Levest én sokszor úgy főzök, hogy előző este már a zöldségeket meghámozom, eldarabolom. Nem tudom mennyit alszik a gyereked, de esetleg ezt aközben meg lehet csinálni, napközben meg csak felrakod.


Rakott zöldbab: konzerves zöldbabból, átmosod, nem kell párolni. Húst lepirítod+kb 2 pörköltkockàval szoktam ízesíteni, zacskós rizst megfőzöd, a kettőt a tepsiben elkevered, rámegy a zöldbab, tejföl, esetleg sajt, abból is lehet kapni pl a pennyben reszeltet. Kb 15 perc munka, a többit a sütő megcsinálja. Néha előző este én már megcsinálom ezeket, lefóliázom a tepsit, megy a hűtőbe és délelőtt csak be kell tolni a sütőbe. Ha van időd energiád, más zöldséget is megpárolhatsz és el tudod azzal is készíteni.


-Lecsó. Ez tényleg hamar megvan.


-Gombapöri. Boltban kapható darabolt hagymát teszek alá, tescóban pedig van szeletelt gomba.


-Lustább napokon mi eszünk melegszendvicset is vagy fokhagymával bedörzsölt vajas pirítós teával. Nekünk ez egy tökéletes vacsi.


-és emellett néha rendelünk is, vagy hideget eszünk.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2021. nov. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
68%
Ja amúgy én elvárom, hogy a házimunkában segítsen és teszek rá, ha aznap 14 órában betonozott mondjuk. De emellett sokat segít a mosogatógép, robotporszívó + felmosó. Emellett még heti 1x jön egy takarítónő, mert elegünk lett abból, hogy a hétvége a takarításról szól.
2021. nov. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
16%

#29 vagyok

Amúgy 30 éves dolgozó nő, egy 4 éves gyerek anyukája.

Volt lehetőségem megtapasztalni mindkét oldalt. Gyerekkel otthon lenni ezerszer könnyebb. Simán el lehet látni a háztartást egy másfél éves mellett, még sziesztázni is volt időm. Szóval ezt a hisztit ne nekem... Hagyjátok meg a féleszű férjeiteknek, akik megeszik.😊

2021. nov. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
71%
Ti hol olvastatok olyat a kérdésben, hogy apuka vadbarom ösztönlény és letépi a kérdező fejét ha nem főz? Olyan gusztustalanságokat kiáltotok a férjre, hogy nem győzök csodálkozni. A kérdező tanácsot kért, hogy oldja meg a főzést és nem azt, hogy a férjét szidjátok és ócsároljátok. Szeretem amikor csapatostul nekiállnak szidni valakit és azt hiszik, hogy ők sokkal jobbak. Unatkozó, fröcsögő házipicsák...nehogymár a gusztustalan férfi enni merjen otthon de a lóvét perkálja persze. Más kérdéseknél meg szidjátok a nőt ha nem főz, nem takarít. Ne haragudj kérdező ez csak úgy kicsúszott, nem tudom a férjed, hogy viszonyul ehez a kérdéshez. Több javaslatot is kaptál. Főzz 2 naponta, ami marad fagyaszd le, rendelj házhoz, menüzzetek.
2021. nov. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
79%
A vadbarom ösztönlény kitételem a 29-es, állítólag nőnek szólt, nem a kérdezőnek. :))))
2021. nov. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
86%

#29 Senki nem mondta, hogy savanyú levest kell ennie, vagy hogy alapjáraton neki kéne főznie, ne drámázd túl direkt. De bakker, nehogymár az asszony ne csinálhasson egy nagyobb adag pl pörköltet aznapra meg másnapra, mert az uraság már másnap sem eszi meg. Ha 14 óra munka után a "süvöltő szélben" (😄) inkább nem ebédel, mert tegnap is az volt az ebéd, akkor viszont igenis gondoskodjon magának kajáról ahogy akar, mert a meleg étel le van elé rakva, van lehetősége megenni, csak kényeskedik. Az meg legyen az ő baja.

Plusz a #33 minden szavát aranyba kéne önteni. Nem tudom, miért gondolják ennyien, hogy ha gyerek érkezik (akit ugye elvileg mindketten szeretnének), akkor csak az anya élete kell hogy felforduljon fenekestől, az apa mindent ugyanúgy csinál tovább, mintha a gyerek nem is létezne. Baszki, ha már mást nem is csinál, mert hát naphosszat otthon sincs, legalább annyit toleráljon már, hogy amíg kicsi a gyerek, addig nem lesz minden nap friss ebéd, csak 2 naponta. Szerintem rohadtul nem nagy áldozat, és nem mellesleg a közelében sincs annak, amit az anya hoz ugyanazért a gyerekért, meg úgy en bloc a családi életükért.

2021. nov. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
86%

#39, az apa mindent ugyanúgy csinál tovább, mintha a gyerek nem is létezne.


És utána nagypofával kijelenti, hogy a pénzt ő keresi. Pedig az asszony is dolgozik, csak nem pénzért, hanem gyakran egy köszönömért se.

2021. nov. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!