Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babaholmik családtól kérdés?...

Babaholmik családtól kérdés? Mi legyen, ha vitát nem akarunk?

Figyelt kérdés

Első (és nagy valószínűséggel egyetlen) kisbabánkat várjuk tavaszra. A családom egy része bőszen ajánlgatja a régi, már nem használt babaruháikat, babaholmikat. Mi ezeket nem kérjük, elég határozott elképzelésem van, hogy miből milyet, melyik márkát szeretnénk. Ráadásul nagyon más a stílusunk úgy alapból is...

Mondtam már nekik többször, hogy ne fáradjanak vele, nem szükséges, meg én alapból szeretek vásárolni, ezt az "élményt" sem akarnám kihagyni. Plusz mióta pozitív lett a teszt itthon, én azóta vásárolok apránként, minden héten veszek valamit, ami éppen megtetszik.


Sajnos az nem sokra vezetett, hogy finoman visszautasítottam. Férjem szerint akkor hagyjam, hogy idehordják, és ahogy hozták, úgy tesszük is a kukába. De félek, hogy abból meg baj lesz...


2022. jan. 21. 14:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/83 flora08 ***** válasza:
100%

Húha, itt már jó sok gyermeknevelési téma szóba került; igyekszem a kérdésre válaszolni 😅 A legtöbb dolgot újonnan vettük a fiunknak, félretettünk pénzt a szükséges dolgokra. A nővérem kisfia fél évvel idősebb a miénknél, így sok babaruhát küldött nekem, jó minőségűeket. Örültem neki, hiszen vannak napok, amikor többször is át kell öltözni. Emellett én is megvettem, ami tetszett. A barátnőmtől is kaptam ruhákat, azok már nagyobbak voltak, kisgyerekre valók. Voltak benne szépek, de a nagyja már bolyhos, fakó volt, tudtam, nem fogom ráadni. Elfogadtam, de pár hét múlva elvittem a családsegítőbe. Mostanában járókát kerestem, viszonylag drágán árultak egyet használtan úgy, hogy 3 helyen húzták túl benne a csavart,nem vigyáztak rá 🙁 Végül megrendeltem újonnan. Bundazsákot viszont gyönyörű állapotban vettem neki, Facebook csoportból.


Csak arra szeretnék kilyukadni, hogy a használt dolgokkal nincs baj, de ha egyáltalán nem szeretnél senkitől semmit elfogadni, nyugodtan mondd, hogy nem kéred. Köszönöd szépen, már kinéztétek/megvettétek. Egy udvarias visszautasításon nem kéne hogy megsértődjön bárki is. Mondanám, hogy fogadd el, és add tovább, de egy csomó felesleges dolgot kerülgethetsz akkor a lakásban, és neked kell bíbelődni vele. Sajnos igaz, hogy valaki jó szívvel adja, vigyázott rá, a másik meg örül, ha elpasszolja valakinek 😔 Ajándékba is fogtok kapni sok-sok rendkívül hasznos dolgot: teljes hosszában, hátán patentos rugdalózó újszülöttnek (kedvencem), zenélő játékok, stb. 😄

2022. jan. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/83 anonim ***** válasza:
100%

Teljes jóindulatból írok csak tényleg :)

Van egy könyv, az a címe, hogy Egyszerűbb gyermekkor.

Arról szól, hogy sokkal jobb egy gyermeknek, ha kevesebb ruhája, játéka, cucca, programja, külön foglalkozása van, mintha teljesen el lenne halmozva mindennel.

Én most olvastam el, mert én alapból minimalista életvitelt folytatok és szímpatikus volt a leírás h miről szól a könyv.


Egyébként én terhesség előtt úgy voltam, hogy nekem bármilyen használt ruha jó lesz, az agyonmosott is tökéletes arra, hogy összebukja és később a sárban másszon.

Aztán terhes lettem és a használt ruhák 90%-át lendületből visszacsomagoltam :D

Vettem néhányat bababörzén meg facebookon, de hirtelen fontos lett, hogy nagyon cuki új rucik is legyenek :D

2022. jan. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/83 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapos a kislányunk, tehát túl nagy tapasztalatom nincs, de mi is túl vagyunk ezen a visszautasítós körön. Határozott elképzelésünk volt arról, hogy milyen bútort, babakocsit, stb-t szeretnénk. Mindenkivel, aki ajánlgatta az ilyen-olyan dolgokat, közöltük, hogy köszönjük nem, megvan mit szeretnénk venni vagy épp már meg is vettük.

Így is kaptuk pár dolgot, főleg ruhákat, átválogattam őket, volt köztük használatlan, használt, márkás és nem márkás darab is. Ami tetszett és jó állapotban volt, azt használtuk (méretenként pár darab ilyen volt), ami nem tetszett, azt dobozoltam és továbbadtuk. A 68-as mérettől már nem kellett ruhákat válogatnom, nem hoztak többet, mindent én vettem. Én is szeretek a picinek vásárolni, de azt meg kell jegyeznem, hogy sok igazság van abban is, amit itt a többi válaszoló írt. Esélytelen az összes bukást és kakit úgy megúszni, hogy ne kelljen naponta többször öltöztetni a picit. Ebben az esetben viszont az első hetekben a kialvatlanságtól és a kimerültségtől örül az ember, ha valamit rá tud adni még akkor is, ha eredetileg máshogy gondolta. Sajnos nagyon sok manapság kapható babaruha nem túl praktikus még akkor sem, ha elsőre annak tűnik (persze, ha van a környezetedben kisbabás tapasztalat, az segíthet a valóban praktikus darabok kiválasztásában, de közel sem biztos, hogy neked és a kisbabádnak ugyanaz jön majd be, mint másoknak). Viszont nekem az a véleményem, hogy ezt az első egy-két méretnél kitapasztalja az ember és utána már tényleg simán pillanatok alatt meg tudja rendelni/be tudja szerezni a praktikus, neki tetsző darabokat.

Mi nem ültünk négy fal között, 2 hetesen vittük először a nagyszülőkhöz, 5 hetesen voltunk először étteremben, sokat találkozunk barátokkal, járunk babaúszásra, sokat sétálunk, de azért sokszor így is komoly logisztika kell ahhoz, hogy ezeket meg tudjuk valósítani, mivel anyatejes a kislányom és én nem szívesen szoptatom meg egy étterem közepén pl.

Na de a kérdésre válaszolva, tisztázd le, hogy nektek nem kell semmi, maximum pár napig duzzognak, aztán mindenki úgyis továbblép. Szülés után a kéretlen tanácsokkal pedig majd tegyél ugyanígy, mert azok bizony nagyobb számban fognak érkezni, mint a babacucc felajánlások.

2022. jan. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!