Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babaholmik családtól kérdés?...

Babaholmik családtól kérdés? Mi legyen, ha vitát nem akarunk?

Figyelt kérdés

Első (és nagy valószínűséggel egyetlen) kisbabánkat várjuk tavaszra. A családom egy része bőszen ajánlgatja a régi, már nem használt babaruháikat, babaholmikat. Mi ezeket nem kérjük, elég határozott elképzelésem van, hogy miből milyet, melyik márkát szeretnénk. Ráadásul nagyon más a stílusunk úgy alapból is...

Mondtam már nekik többször, hogy ne fáradjanak vele, nem szükséges, meg én alapból szeretek vásárolni, ezt az "élményt" sem akarnám kihagyni. Plusz mióta pozitív lett a teszt itthon, én azóta vásárolok apránként, minden héten veszek valamit, ami éppen megtetszik.


Sajnos az nem sokra vezetett, hogy finoman visszautasítottam. Férjem szerint akkor hagyjam, hogy idehordják, és ahogy hozták, úgy tesszük is a kukába. De félek, hogy abból meg baj lesz...


2022. jan. 21. 14:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 A kérdező kommentje:

Mi sem hordunk használtat, a gyerekemre sem fogom ráadni. Semmi gond, ha valaki máshogy gondolja, mi így.



"minden ruhát lebüfizik naponta minimum háromszor"

Szerencsére a mosógép és a szárítógép ezen könnyen segíthet majd.


"két hét alatt kinő egy méretet (volt amit egyszer se adtam rá pedig olyan cukinak tűnt)"

Semmi gond, sok babaruhából többféle méret van, tehát ha valami tetszik rajta újszülöttként, megvehetem később nagyobb méretben. Meg hát abban a két hétben is kell valamit ráadjak.


"nem nagyon viszi az ember sehova, nincs kinek mutogatni a ruhát"

Miért ne vinnénk?


"éa ha mennétek valahova az időjárás miatt úgyis overálba kell rakni, így semmi nem fog látszani a ruhákból."

Ismét kérdezem, miért ne látszódna? Áprilisban szülök, júniusban mi már tervezünk leköltözni a nyaralónkba, meg addig sem a 4 fal között leszünk szerintem. Persze, nem most kell világkörüli útra indulni, de pl. napi 2 séta teljesen reális, vagy az, hogy elmegyünk a szüleimhez, anyósomékhoz, barátnőkhöz. Vagy ne adj' Isten beülni valahová egy kávéra, sütire, netalántán ebédre (teraszos helyeken, kint leülve szerintem ez simán vállalható már a jobb időben, barátnőm az ikreivel is megy mindenfelé szinte születésük óta).

De még ha télen szülnék, és kintre overált adnék rá, azt bent a házban úgyis levesszük. Nem itthon tervezzük tölteni a következő 3 évet, amíg a lányunk oviba nem megy.

2022. jan. 21. 14:28
 12/83 anonim ***** válasza:
96%
Jó, már tudjuk hogy te a nyaralóban mamas&papas ruhákba fogod a gyereket öltöztetni, köszönjük :D
2022. jan. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/83 anonim ***** válasza:
100%
Mi is kaptunk olyan ruhákat, amiket nem adtam a gyerekekre, mert nem tetszettek. Azokat elajándékoztam rászorulóknak.
2022. jan. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/83 A kérdező kommentje:

Itthon 3 helyről rendeltem, pár nap alatt itt volt az összes csomag. Nem tudom, mi a gond az M&P-vel. Gyönyörű darabjaik vannak.

A nyaralót pedig arra írtam, hogy nem a 4 fal között tervezzük felnevelni.

2022. jan. 21. 14:33
 15/83 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy itt nem csak ruhákról van szó. Kiságyról, etetőszékről, komplett bútorszettről. Ezekkel nem állíthatok oda a védőnőhöz, meg azt se szeretném, hogy idegenek ide járkáljanak értük. Attól is tartok, ha elfogadjuk most, később mindig lesz valami, amit ránk lehet sózni.
2022. jan. 21. 14:35
 16/83 anonim ***** válasza:
97%

A kérdésedre válaszolva: vagy elfogadod szépen, és továbbadjátok olyannak, akinek szüksége van rá, vagy nem kell finomkodni. Igaz, hogy sértődés lesz, de nyugodtan vissza is utasíthatjátok.

Egyébként meg rajtad kívül senkit nem fog érdekelni, hogy a babakocsiban alvó/síró babádon milyen márkás vagy csilli-villi ruha van. Ha a te lelkednek kell, hogy csakis új ruhákba öltöztesd, hát rajta.

Ja, és általában a legcsinibb ruhák a legkevésbé praktikusak, idiótán van rajtuk a cipzár vagy patent, de majd úgyis megtapasztalod.

Nyugodtan le lehet pontozni.

2022. jan. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/83 anonim ***** válasza:
93%
És a nyaralóba is mindenből újat veszel? Kiságy, etetőszék, minden? Mert ha ott töltetek akár több hónapot, akkor nyílván mindenből kell oda is egy. Azon esetleg el lehetne gondolkozni, hogy oda például jó lehet egy használt kiságy, vagy ilyesmi. Vagy a nagyszülőkhöz, ha majd gyakran jártok, akkor nem kell mindig a fél házat magatokkal vinni.
2022. jan. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 anonim ***** válasza:
100%
Jó. De nem tudom mi olyan nehéz abban, hogy "már megvettem, nem kérem, köszönöm szépen." Nagyobb dolgoknál pláne megkérdezték, hogy kell-e, de ruhát sem kötelező elfogadni.
2022. jan. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/83 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy ez elsősorban nekünk, a szülőknek fontos. Ahogyan a babaszoba is, vagy a többi babával kapcsolatos dolog, kérdés. De ő lesz az egyetlen gyerekünk, szerintem nem bűn, ha szeretném az összes teendőt kiélvezni, én magam eldönteni, milyen ruhái legyenek stb.

Az, hogy valami szép és ízléses, nem jelenti, hogy nem praktikus. De pl. az ilyen-olyan figurás ruhákat nem adnám rá soha, ahogyan kerülöm az "I love Mom/Dad/Grandma" és egyéb feliratos darabokat is.

2022. jan. 21. 14:40
 20/83 anonim ***** válasza:
94%
Akkor a ruhákat fogadd el, add a védőnőnek. A bútorokra meg mondd azt, köszönjük, nem kell, mert már megrendeltétek, lesz minden.
2022. jan. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!