Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babaholmik családtól kérdés?...

Babaholmik családtól kérdés? Mi legyen, ha vitát nem akarunk?

Figyelt kérdés

Első (és nagy valószínűséggel egyetlen) kisbabánkat várjuk tavaszra. A családom egy része bőszen ajánlgatja a régi, már nem használt babaruháikat, babaholmikat. Mi ezeket nem kérjük, elég határozott elképzelésem van, hogy miből milyet, melyik márkát szeretnénk. Ráadásul nagyon más a stílusunk úgy alapból is...

Mondtam már nekik többször, hogy ne fáradjanak vele, nem szükséges, meg én alapból szeretek vásárolni, ezt az "élményt" sem akarnám kihagyni. Plusz mióta pozitív lett a teszt itthon, én azóta vásárolok apránként, minden héten veszek valamit, ami éppen megtetszik.


Sajnos az nem sokra vezetett, hogy finoman visszautasítottam. Férjem szerint akkor hagyjam, hogy idehordják, és ahogy hozták, úgy tesszük is a kukába. De félek, hogy abból meg baj lesz...


2022. jan. 21. 14:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
86%

59, Bizony van olyan akinek éppen ilyen az anyaság, csak hogy ott bejárónő meg Bébiszitter is van. Nincs ezzel baj, csak ne jöjjön ide, és ne játsza meg az álcsodálkozást, hogy jé, másnak nem ilyen az élete.


Amióta megvan a gyerek, akkor eszek én is, amikor alszik. Ha 11.00-kor elaludt, hiába nem vagyok még éhes, megeszem az ebédet, mert később esélyem nem lesz rá :D

2022. jan. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 A kérdező kommentje:

Mint írtam, baráti körben nem okozott gondot nyáron az, hogyha elhívtuk őket is a babákkal. Sőt, ők is jól érezték magukat, mert szusszantak egyet, amíg mi a picikkel foglalkoztunk, és mi is "kibabáztuk magunkat" egy időre. Vagy most pl. síelni.

Elhiszem, hogy valaki totál bezárkózik baba mellett, de na... Nem kell hülyének nézni azokat, akik máshogy tesznek, mert van rá lehetőségük és kapacitásuk.

2022. jan. 21. 15:55
 63/83 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem olvastam el a válaszokat, de egyébként ha pénzügyi szempontból megteheted, akkor dönts úgy, ahogy szeretnél. A konfliktusokat meg fel kell vállalni, azt látom, már nagyon korán. Én nem utasítottam vissza, csak 3 helyről a dolgokat és most a padláson ülnek az adományruhák, amiket a férjemmel kb egy héten át apránként válogattunk össze. Túl eok, már olyan állapotban lévő ruhát kaptunk, amit nem adtam rá. S habár én nem vettem cuki szetteket, a praktikus darabokra mentem rá, ezért olyan sokat amúgy sem költöttem a gyerekek ruházatára. Egy helyről kaptam nagyon szép állapotban lévő, m1rkásabb darabokat, azokat szívesen ráadom, mert nekem is tetszik.

Tény, hogy egy kicsit lelassul majd a babával az élet, de te ha úgy érzed jól magad, és megteheted, hogy otthon is csini meg kint is csini legyen, akkor hajrá.

De ha végül el is fogadjátok, tényleg inkább keress egy helyet, ahol szívesen vesznek át adománynak szánt ruhákat.

2022. jan. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 A kérdező kommentje:

"Kérdező, a te típusod sose értettem. Hát minden válaszodból látszik, hogy te mindenhez értesz, mindent tudsz és, hogy csak neked tetsző válaszokat vártál."

Nem arról kérdeztem, hogy naponta kétszer lehetséges-e sétálni egy 3 hetes gyerekkel, vagy hogy nyáron medencézhetek-e majd. Páran nagyon elkanyarodtak a témától, utána vérig vannak sértve, ha reagálok arra is.


"nálatok ekkora különbségek vannak a családban anyagilag? Azt hiszed mindenki vackot adna vagy mit problémázol ezen ennyit?"

Igen sajnos. Nem közvetlen közeli rokonokról van szó. Pl. a kiságyat anno ők is használtan vették, ahogy a babakocsit is. Ráadásul mindenhol 10+ éves holmikról van szó, nekünk nem kellenek... Meg kicsit azt érzem, hogy ők is szabadulnának ezektől, a terhességem meg pont kapóra jött, hogy akkor végre lesz kinek elpasszolni.

És érdekelnek a válaszok, amik a kérdésemre érkeznek. Az nem, hogy Évike 10 hónapig a házat sem tudta elhagyni, vagy hogy mit képzelek én, hogy a gyerekemet a saját ízlésemnek megfelelően fogom öltöztetni újszülött korában. Mert ezek nem érintenek.

2022. jan. 21. 16:00
 65/83 anonim ***** válasza:
56%

Én rohadt szerencsés vagyok, mert a gyerek egy hetes kora óta csak kétszer kel éjjel, de mégis olyan baromi fáradt vagyok, hogy örülök, ha egyszer kiviszem a teraszra levegőzni, nem mèg naponta kétszer sétálni meg kávézni.

És akkor ne is beszéljünk arról, amikor simán csak szar napja van a babának. Akkor estére nem caak testileg, de idegileg is roncs vagyok.


Szoptatás alatt amúgy se ajánlott a kávé de mindegy.


De ezek szerint én csinálok valamit rosszul, ha más már az apró ikreivel is korzózgat naphosszat.

2022. jan. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
70%

Egy darabig olvastam a kommeneteket, de ráuntam. Fu halljatok, ti nagyon szetszeditem itt a kerdezot. Abszolut nem ertem,meirt kell ennyire utalatosnak lenni. Hat hadd vegye mar meg azt, amit szeretne. Lehet, hogy neltrk nincsen olyan baratnotok, akiknek nincs medenceje, a kerdezonek meg van, szóval hadd menjen medencezni a nyaron. Aztan lehet, hogy nem fog tudnk menni a gyerek miatt, mert nem olyan lesz, ahogy elkepzeli most. De attol meg szerintem nem kell ennyire rosszindulatunak lenni, meg próbálni megvaltoztatni a velemenyet, meg mar most leszarozni elore.

Hagyjuk mar ezt.

En se vettem ruhát a mp-bol, zarabol se nagyon, sot vasaroltam/vasarolok hádából is. Nem azert, mert nem tudnam megvenni haromezerert a rugit, hanem mert szamomra penzkidobas, ha aztan csam egyszer hordja. En igy gondolom, mas meg amugy. Nem kell ezen fennakadni.

2022. jan. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 Derjaderja ***** válasza:
100%

A ruhat fogadd el, válogasd át. Ha jön a kertben kúszás meg a hozzátáplálás, hetente mennek tönkre a ruhák. A többit add le a HM-be, adnak érte kupont.

Mas cuccra haklisabb vagyok, pl ordítós műanyag játék stb, abban a sarkamra állnék.

2022. jan. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, de azért arra is készülj fel, hogy hasfájós lesz a baba, és négy hónapig azt se fogod tudni, hogy merre van előre.

A szülőség nem mindig egy Disney álom ám.

2022. jan. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim ***** válasza:
0%
Mellesleg mennyi idős terhes vagy kérdező?
2022. jan. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 anonim ***** válasza:
87%

Mindenki normálisan válaszolt neki, amíg el nem kezdett kérkedni azzal hogy ott mennyi lóvé van.

Az ilyen azért az interneten ne sok jóra számítson.

2022. jan. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!