Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babaholmik családtól kérdés?...

Babaholmik családtól kérdés? Mi legyen, ha vitát nem akarunk?

Figyelt kérdés

Első (és nagy valószínűséggel egyetlen) kisbabánkat várjuk tavaszra. A családom egy része bőszen ajánlgatja a régi, már nem használt babaruháikat, babaholmikat. Mi ezeket nem kérjük, elég határozott elképzelésem van, hogy miből milyet, melyik márkát szeretnénk. Ráadásul nagyon más a stílusunk úgy alapból is...

Mondtam már nekik többször, hogy ne fáradjanak vele, nem szükséges, meg én alapból szeretek vásárolni, ezt az "élményt" sem akarnám kihagyni. Plusz mióta pozitív lett a teszt itthon, én azóta vásárolok apránként, minden héten veszek valamit, ami éppen megtetszik.


Sajnos az nem sokra vezetett, hogy finoman visszautasítottam. Férjem szerint akkor hagyjam, hogy idehordják, és ahogy hozták, úgy tesszük is a kukába. De félek, hogy abból meg baj lesz...


2022. jan. 21. 14:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 A kérdező kommentje:

" Amúgy én személy szerint nem ismerek olyant, aki az egy-két hónapos babával jött-ment. "

Én szerencsére igen. Ismétlem magam, nem világkörüli útra kell gondolni. De pl. egy félnapos, vagy egésznapos kirándulástól senkinek nem lesz baja, vagy ha barátnőkhöz átmegy valaki a babájával napközbenre.

A napi 2 sétán pedig nem tudom, miért kell csodálkozni...

Anyának is jót tesz a mozgás, a babák is jókat alszanak a levegőn. Nyáron nem a déli melegben kell nekiindulni, de reggel és este simán kivitelezhető olyankor is. Akár hordozóban, vagy babakocsiban, esetleg kocsival elmenni valahová, ott kivenni a hordozót és rátenni a babakocsira stb. De akinek szenvedés a mozgás, kimozdulás, annak kifogása mindig lesz, hogy éppen miért ne. Nem gond, csak ne azokat nézzétek hülyének, akik máshogy csinálják.

2022. jan. 21. 15:19
 42/83 anonim ***** válasza:
98%

Empátia úgy látom nincs még semmi.

Akkor segítek. Örülj neki, hogy megengedhetsz magadnak több ezer eurós darabokat. Az átlag magyar számára ez elképzelhetetlen. Nem azért, mert igénytelen, hanem mert hónap végén azon is el kell gondolkodnia, hogy vacsorára mit vesz.

Ezeket a ruhákat nem csak megvenni kell, de méltósággal viselni is: azaz nem dörgölni más orra alá a jómódodat és nem csinálni àlfelháborodást azon, hogy ez a sok hülye mit nem ért azon hogy én csak guccit hordok, miért nem hord mindenki azt, igénytelen népség.

2022. jan. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 A kérdező kommentje:

Ovis, vagy nagyobb gyereknél nyilván más a helyzet. Újszülött lesz először a babánk, azt az időszakot akarjuk elsőre átvészelni. Nem azon gondolkozni, hogy mit kezdünk majd vele a dackorszak közepén.

Én sem élek álomvilágban, tudom, hogy nem védhetem ki örökké az ilyen-olyan figurás, barbis, vagy egyéb mintás holmikat.

De én még újszülöttet nem láttam azért sírni, mert nem tetszett volna neki a ruha színe, ami rajta volt... :)

2022. jan. 21. 15:22
 44/83 anonim ***** válasza:
97%

"Így is már szerintem az első 3 hónapra annyit vettem, rendeltem, mint más az első évre összesen"


De, ezt te magad írtad, nem a mi tévképzetünk. Szerinted ez egy normális dolog?


Látom, fáj, de nem az az igazság, hogy annyira nem érdekel azért a gyereked jövője, hogy valamin változtass érte? Nem nekünk kell előadni itt a milliomos feleséget, hidd el, a többséget teljesen hidegen hagyják a több százezres ruhák, magadban gondolkodjál el - feltéve, ha nem kamu a kérdés.


Mert amúgy eléggé olyannak tűnik, akkor szokás mindenre direkt provokatív választ adni, mint ahogy te teszed, hogy minden kommentbe belefűzöd a márkát meg a pénzt, mintha amúgy olyan sokakat érdekelne egy 200 ezres nadrág :D

2022. jan. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 A kérdező kommentje:

42-es, te miről beszélsz?

Olvastad a válaszokat? Az nem baj, ha másokban nincs meg irányomba az empátia?

2022. jan. 21. 15:23
 46/83 A kérdező kommentje:
44-es, pont az egyik válaszoló írta, hogy valamikor napi 5-ször is átöltöztette a gyerekét újszülöttként. Akkor talán mégsem annyira nagy gond, hogy sok a babaruhánk, nem?
2022. jan. 21. 15:24
 47/83 A kérdező kommentje:
És nem, nem fűzök bele semmit a válaszokba, de ha magamnak megveszem a drágább holmikat, a gyerekemre miért adjak használtat?
2022. jan. 21. 15:24
 48/83 anonim ***** válasza:
90%

Én írtam hogy naponta ötször öltöztettem a gyereket.

Kétszer bepisilt, kétszer bekakilt egyszer meg büfis lett. És még csak délelőtt volt.

Azok az anyukák, akik kisimulva, szép hajjal kávézgatnak random időben barátnőkkel a teraszon kicsi gyerekkel, ott nagyjából mindnek bejárónő meg egyéb segítség van.

Az egy hónapos fiam mellett én néha egész nap pizsamában voltam, mert annyi időre nem lehetett lerakni, hogy átvegyem. Ha meg volt egy félóra, akkor a háztartással foglalkoztam.

Sose gondoltam volna ezt előre, de mégis így lett.

Az anyaság nem az a rózsaszín álom ám, amit sokan előre képzelnek.

2022. jan. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 A kérdező kommentje:
48-as, hiszek neked és nem negatív példaként hoztam fel az átöltöztetést. Én sem rózsaszín álomként gondolok a gyerekvállalásra. Tudjuk, hogy nagy valószínűséggel szívás lesz pár hét/hónap... De a férjem mellett úgy érzem, hogy nincs lehetetlen, valamint olyan támogató szüleink vannak, hogy nem félek egyáltalán, hogy mit hoz a jövő. Mert tudom, hogy megoldjuk. És igen, van segítségem/segítségünk már most, baba mellett is lesz. Nem érzem ettől rossznak, vagy kevesebbnek magam. Tanultam és dolgoztam eleget azért, hogy úgy élhessek, ahogy szeretnék.
2022. jan. 21. 15:32
 50/83 anonim ***** válasza:
93%

Kedvencem volt amikor indultunk volna valahova, ráaadva a bundazsák, mikor az ajtóban összefosta magát.

Levetkőztetem, kiderül h fosos az overál is, azonnal intézkedni kellett, mire azzal végeztem, a gyerek éhes, szoptatás, büfi, alvás, és nem mentünk már sehova.

Ez az igazi anyaság.

Nem amikor az 500 eurós nadrágot Izaura kivasalja míg te a gyerekkel plázázol.

2022. jan. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!