Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babaholmik családtól kérdés?...

Babaholmik családtól kérdés? Mi legyen, ha vitát nem akarunk?

Figyelt kérdés

Első (és nagy valószínűséggel egyetlen) kisbabánkat várjuk tavaszra. A családom egy része bőszen ajánlgatja a régi, már nem használt babaruháikat, babaholmikat. Mi ezeket nem kérjük, elég határozott elképzelésem van, hogy miből milyet, melyik márkát szeretnénk. Ráadásul nagyon más a stílusunk úgy alapból is...

Mondtam már nekik többször, hogy ne fáradjanak vele, nem szükséges, meg én alapból szeretek vásárolni, ezt az "élményt" sem akarnám kihagyni. Plusz mióta pozitív lett a teszt itthon, én azóta vásárolok apránként, minden héten veszek valamit, ami éppen megtetszik.


Sajnos az nem sokra vezetett, hogy finoman visszautasítottam. Férjem szerint akkor hagyjam, hogy idehordják, és ahogy hozták, úgy tesszük is a kukába. De félek, hogy abból meg baj lesz...


2022. jan. 21. 14:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:
78%
Más világban élünk, de sajnos mégis az én unokáimnak nem jut majd víz az ilyenek miatt...
2022. jan. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 anonim ***** válasza:
93%
Hát igen, ilyen lelkiszegény és pszichés problémás anyám lenne, nem is tudom, mit csinálnék.... :O
2022. jan. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 A kérdező kommentje:

Nem vagyok sem "lelkiszegény", sem pszichés problémás. De nem adok használt cuccokat a gyerekemre. Sem 2 napos korában, sem 12 éves korában.

És attól, amiért szerintem nem lépünk úgy ki az utcára, mintha csukott szemmel öltöztünk volt fel, semmivel sem vagyok kevesebb, mint az ökoharcos szupermamik.

2022. jan. 21. 15:08
 34/83 anonim ***** válasza:
77%

"Rendben, biztos én mentem meg a bolygót majd, amiért lemondok a Zara és Farfetch rendeléseimről'


Igen, ez is egy cselekedet lehet a sok közül, amit azért teszel, hogy a gyerekednek jó legyen. De nyilván ehhez tényleg szeretni kell a gyereket, nem rá is csak hobbiként tekinteni.


Az eddig leírtakból meg egyértelmű, hogy más szempontból sem igen élsz környezettudatosan. Csak nehogy a gyereked számon kérje majd később, hisz rajta fog mindez csattanni, ők már ebben nőnek fel.

2022. jan. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 A kérdező kommentje:
Igen igen, hobbi a gyerek, az Instaposztok miatt kellett csak, amúgy már szerződtetve van mellé a 3 bébiszitter (hogy váltásban legyenek mindig). Sz.r anya is leszek nagyon, de ez még titok, ne áruld itt el!!
2022. jan. 21. 15:11
 36/83 anonim ***** válasza:
94%

Nem önmagában a használt ruha iránti irtózatod a gáz, bár annak sincs sok értelme, hanem ez a beteges vásárlási mánia, amit te magad is kórosnak neveztél.


A csukott szemmel felöltözés meg aközött, hogy több ruhát veszel egy babának, mint amit rá tudsz adni, van egy igen széles átmenet.

2022. jan. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:
87%

Mondd meg a rokonoknak, hogy te nem vagy hajlandó használt ruhát adni a gyerekedre és pont. Lehet, hogy kapsz pár hasonló megjegyzést, mint itt, de legalább nem is keresnek majd többet, ez elég valószínű.

Amúgy én személy szerint nem ismerek olyant, aki az egy-két hónapos babával jött-ment. Nyáron szültem, de örültem, hogy néha fagyizni eljutottunk, annyira kiszámíthatatlan volt, hogy mikor ébred fel a baba és kezd ordítani. Olyant viszont annál többet ismerek, aki nagyjából 0/24-ben szoptatott. Napi két séta meg, ugyan...

2022. jan. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 A kérdező kommentje:

Semmi konkrétumot nem írtam, hogy miből mennyit vettem volna. Ti kezdtétek a tévképzelgést, meg a kötöszködést. Azt hittem, fárasztó az anyaság, de akiknek ilyenre van ideje...


Igen, kóros, hogy képes vagyok akár többszáz ezer forintot, vagy több ezer eurot/dollárt is kiadni magamnak 1-1 álomdarabért, vagy ha megtetszik valami, megvenni azt az összes színben. De jól kombinálhatóak a darabjaim, igyekszem mindent hordani is (nyilván szezontól, alkalomtól is függ). Nem arról van szó, hogy halmoznánk a holmikat, és ami egy kicsit is tetszik, azt rögtön megvesszük. De igen, nem tagadom, többet költök az ilyesmire, mint az átlag.

2022. jan. 21. 15:16
 39/83 anonim ***** válasza:
92%

35

Ez szinte biztos...

Szegény gyerek nem szereti majd a színben harmonizáló fejpántocskát vagy kantáros kisnadrágot tütükével, aztán jön az idegösszeomlás, nem beszélve a dackorszakról. Mikor majd a delfines kiscipot akarja felvenni oviba a designer farmerkabihoz de hát az PIROS!!!!!

Fú, nem kell elárulnia senkinek, 2 posztodból kiderült.

2022. jan. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim ***** válasza:
100%

Mi mondjuk nem engedhettük meg magunknak a MP ruhákat. Volt sok új ruhája, meg vettem nagyon szépeket használtan. Így is sokat költöttem és túl is vásároltam magam az első fél évre. De ha nektek nem gond ennyit költeni akkor egyszerűen nem kell elfogadni a felajánlott dolgokat. Meg kell mondani, hogy nem kell és kész. Hiába erősködnek adj nekik ötletet hogy adják le ők a védőnőnek vagy tegyék fel ingyen csoportokba ha ennyire útban van. Garantáltan elvisznek mindent.


Neked pedig nem kívánok rosszat de azért ugye tudod hogy nem minden babával lehet ám kávézgatni egy teraszon. Az enyém az első 4 hónapot végig üvöltötte. És utána sem tudtam volna leülni vele egy séta alkalmával, mert rögtön sírt ha megállt a babakocsi. Hordozóban meg ugye nem túl kényelmes velük leülni. Az első négy hónapban sokszor azt se tudtam mostam-e már fogat reggel. De a kedvenc sztorim mikor álltam a zuhany alatt, vizes volt már a hajam és esküszöm nem tudtam hogy megmostam-e már, és ha igen akkor hányszor. De a férjemnek is volt olyan az első hónapokban hogy nem értette miért nem nyílik a kocsi ajtaja. Látja hogy villan mikor megnyomja a kulcsot és még sem nyílik. Olyan fáradt volt még ő is, hogy beletelt egy percbe is mire rájött, hogy nem is a saját autóját próbálja nyitni. Hanem ami mellette volt.

Ilyen állapotban baromira nem érdekelt mi van a gyereken, csak tiszta legyen és száraz... és hogy összeillő-e? Hát pont nem érdekelt, mikor azt se tudtam milyen napszak van 😅

2022. jan. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!