Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babaholmik családtól kérdés?...

Babaholmik családtól kérdés? Mi legyen, ha vitát nem akarunk?

Figyelt kérdés

Első (és nagy valószínűséggel egyetlen) kisbabánkat várjuk tavaszra. A családom egy része bőszen ajánlgatja a régi, már nem használt babaruháikat, babaholmikat. Mi ezeket nem kérjük, elég határozott elképzelésem van, hogy miből milyet, melyik márkát szeretnénk. Ráadásul nagyon más a stílusunk úgy alapból is...

Mondtam már nekik többször, hogy ne fáradjanak vele, nem szükséges, meg én alapból szeretek vásárolni, ezt az "élményt" sem akarnám kihagyni. Plusz mióta pozitív lett a teszt itthon, én azóta vásárolok apránként, minden héten veszek valamit, ami éppen megtetszik.


Sajnos az nem sokra vezetett, hogy finoman visszautasítottam. Férjem szerint akkor hagyjam, hogy idehordják, és ahogy hozták, úgy tesszük is a kukába. De félek, hogy abból meg baj lesz...


2022. jan. 21. 14:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 anonim ***** válasza:
94%

Semmi gond a mamas papas ruhákkal. Egy kis rugdalózó 10.000 Ft.

Abból kell indulásnak vagy 10 db. Nekünk volt, hogy délelőtt tízkor már a harmadik ruhát adtam rá.

Ha nektek nem gond, hogy kezdésnek több százezer forint értékben vegyetek a gyereknek csak ruhát, akkor nem is értem, hogy jut a rokonság eszébe az, hogy használt cuccokat adjon.

2022. jan. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 anonim ***** válasza:
94%

Akkor ajánld fel ingyenes csoportokba, értem hogy neked van erre pénzed, de sok embernek nincs, úgyhogy ne dobd ki őket. Amúgy én a ruhák többségét facebook ingyen csoportokbol szereztem. Folyton leeszi, állandóan kinövi és nem volt kedvem rugdalódzónként 2000 ft- ot fizetni úgy hogy 2 hétig ha hordja.

Hidd el szülés előtt van ez a fészekrakási kedv, utána a kis ruhák érdekelnek a legkevésbé. Én minden ajándéknak örültem, mert elég drága minden babaholmi, aztán vannak csere csoportok is ott meg számodra hasznos holmira cserélheted.

2022. jan. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/83 A kérdező kommentje:

"És a nyaralóba is mindenből újat veszel? Kiságy, etetőszék, minden?"

Horvátországban van, nem fogom Budapestről odáig elcipelni a cuccokat. Ott fogjuk majd megvenni őket. És igen, oda is olyat szeretnénk venni, ami nekünk tetszik.

Az egyik nagyszülő 2 utcára lakik, a másik igaz, hogy messzebb, de kocsival az is 8-10 perc. Szóval oda nem nagyon kell egyelőre még semmi, nem fogunk ott aludni, vagy ilyesmi.


" De nem tudom mi olyan nehéz abban, hogy "már megvettem, nem kérem, köszönöm szépen." "

Ebben semmi. Mondtam is már jópárszor, válasz az volt, hogy jó lesz ez még, meg hogy higgyem el, kelleni fog az... Vagy pl. volt rokon, aki azzal jött, hogy hát nekik évek óta ott foglalja a helyet, úgysem lesz már több gyerekük.

2022. jan. 21. 14:46
 24/83 anonim ***** válasza:
91%

"Nagyon szeretek vásárolni, nálam ez már-már kóros szerintem. Magamnak, páromnak, kutyánknak..."


Na, erről mondjuk baromi gyorsan szokjál le, ha szereted egyáltalán a gyereked. Egyrészt, mert beteg dolog és ilyen mentális problémával inkább ne neveljél gyereket, másrészt, mert nézz már körül, ember, micsoda túl fogyasztás van a bolygón, egyre kevesebb a víz, az olaj, az energiahordozó, de egyre több a vegyszer és műanyag, többek között a magadfajták miatt (mondjuk úgy kompletten a többség tesz érte, de az ilyen vásárlásmániások főleg).


Szerinted mi lesz fontosabb a gyerekednek 30 év múlva, hogy jut-e még neki elég energiahordozó vagy hogy mindennap más MP-ruhát hordott-e 2 hónaposan? Gondolkodj már el egy kicsit...

Nem úgy kell szeretni a gyeredet, hogy minden sz*rt összevásárolsz neki, hanem úgy, hogy akár áldozatot hozol és kényelmetlenséget is vállalsz azért, hogy jó élete, normális jövője legyen. Mert fontos neked, milyen világban fog élni felnőttként - vagy neked nem fontos?


Komolyan, hányok az ilyenektől, akiknek csak arra jó a gyerek, hogy a Facebookon lehessen mutogatni, de egyébként semmiféle áldozatot nem vállalnának érte, mindenféle kifogások rá hivatkozva. Közben meg az az igazság, hogy annyira azért méter fontos a gyerek, hogy lemondjanak érte valamiröl, mondjuk erről a beteges vásárlási mániáról, meg a használt cuccok iránti rosszullétről.

2022. jan. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 anonim ***** válasza:
93%

22 nagy igazságot irt.

Megszületik, a legkevesebb dolog az lesz, hogy mi van rajta.

Elsőre az volt a kérdés, mit tudunk ráadni egyáltalán, utólag derült csak ki, hogy ez vagy az mennyire nem praktikus.

Utána meg tényleg mindegy. Tiszta legyen és ne pisis, piros body, sárga kisnadrág, zöld zokni, tökéletes, csak legyen rajta valami.

2022. jan. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/83 A kérdező kommentje:

Akiknek mindegy, azoknak mindegy. Nekem nem az. Sosem volt mindegy, hogy mi van rajtam, vagy hogyan lépek az utcára. A gyerekemnél se az lesz a szempont, hogy csak tiszta legyen...

És nem, nem flitteres, csillogó-villogó ruhákkal vásároltam tele a szekrényt. Hanem praktikus holmikkal, amik kényelmesek egy újszülött számára is, valamint nekünk is, ha éppen éjszaka, félálomban kell majd átöltöztessük.


Mindig figyeltem a külsőmre, megjelenésemre és hogy minden mindennel harmonizáljon. Akár az öltözködést, vagy megjelenést illetően, akár az otthonunkkal kapcsolatban stb. Elhiszem, hogy valakinek mindegy, nekem nem az.

2022. jan. 21. 14:52
 27/83 A kérdező kommentje:
24-es, te pedig vegyél be egy nyugtatót. Ne az én "káros" hobbim mérgeljen így fel, nem ér ennyit az egész. Nyugi.
2022. jan. 21. 14:53
 28/83 anonim ***** válasza:
83%

"Ne az én "káros" hobbim mérgeljen így fel, nem ér ennyit az egész."


Tudod, mivel én őszinte szeretetet érzek a gyerekem iránt, és nem magamutogatásból vállaltam, ezért igen könnyű felmérgelnem magam azon, hogy mások hobbiként tekintenek a világ felzabálására, ezzel kárt okozva az én gyerekemnek is, ha már a sajátjaként nem érdekli őket ennyire.

2022. jan. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/83 A kérdező kommentje:
Rendben, biztos én mentem meg a bolygót majd, amiért lemondok a Zara és Farfetch rendeléseimről. :)
2022. jan. 21. 14:58
 30/83 anonim ***** válasza:
95%

Kövezzetek meg, de én sajnálom azt, akinek a harmonikus megjelenés a legfontosabb az életében, és a vásárlásra tekint úgy, mint a hobbijára.

Ha valakit az tesz boldoggá, hogy a gyerekén 3 hetes korában rajta van 25.000 Ft ruha, azzal mi nagyon más világban élünk. Szerencsére.

2022. jan. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!