Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a gyerekekne...

Miért van az hogy a gyerekeknek csak jogaik vannak?

Figyelt kérdés

Egy 23 éves lány vagyok, aki már nagyon sokszor tapasztalta élete során, hogy a mostani z generációs(amibe én is bele tartozok), illetve alfa generációs csemetéknek abszolút nincsenek kötelezettségei. Ezt a kérdést egy pár nappal ezelőtti történet váltotta ki. Egy 26 éves barátnőm és a majdnem 3 éves kisfia át jött hozzám, egy kis csevegésre, megittunk egy teát stb. Addig pedig a gyerek játszott pár plüss macival, amit én adtam neki, de egy idő után ráunt és jött megkérni az anyját, hogy adjon neki kis kocsikat és még valami robotot. Az anyja megmondta neki, hogy itt ilyen nincs, én pedig azt is felajánlottam neki hogy adok színes ceruzákat és pár lapot, hogy rajzoljon. A kis csemetének ez baromira nem tetszett és oda vágta magát a földhöz, el kezdett rugdosódni és ordibálni. Az anyja megpróbálta felvenni, de csak azt érte el hogy a gyerek megüsse, sőt ami legjobban kiakasztott hogy meg is harapta a saját anyját. Ezután az anyuka gyorsan kiviharzott a lakásból, haza vitte az apjához és visszajött hozzám. Megkérdeztem, hogy mindig ilyen-e és miért nem neveli meg rendesen. Erre ő csak annyit mondott: nem akar rossz anya lenni.

Kérdem én, az az ember, aki próbálja megnevelni a gyerekét, esetleg felemeli a hangját, az már rossz szülőnek számít? Nem azt akarom mondani, hogy a gyereket verni kell, de azért meg kell szabni a határokat, mit szabad mit nem, hogyan kell viselkedni, hogyha valakihez vendégségbe megyünk stb. És örülnék ha ez csak egy eset lenne és a többi gyerek normálisabb, mint ez a három éves kisfiú, de miután egy kicsit körbenéztem rádöbbentem, hogy ez csak egy volt a több ezer eset közül. Mi történt a mostani 2-10 éves korosztállyal?

A 11-18 évesekről ne is beszéljünk, mert szerintem katasztrófa ami ott megy. Tele vannak egoista, nárcisztikus fiatalokkal, akikben egy csepp jó érzés vagy kulturáltság nem szorult. A legtöbbjük buta, üres és sötét. De közben meg verik a mellüket, hogy ők megfogják változtatni a világot, úgy hogy két értelmes összefüggő mondatott nem tudnak mondani vagy ne adj Isten egy LAPRA, a KEZÉVEL leírni bármit is. Persze, nálunk is voltak kicsapongóbbak, lusták és butábbak, de nem ennyien. És mindeközben, pont ők várják el a tiszteletet és a megértést másoktól, miközben ők semmit sem tesznek ezekért a dolgokért. Olyan mintha azt akarnák, hogy az égig legyenek magasztalva csak azért mert megszülettek.

Persze, nem azt mondom, hogy nincsenek kedves, értelmes és okos fiatalok ebben a korcsoportban, de nagyon keresni kell hogy találjál egyet is és sajnos pont az ilyenek vannak kiközösítve és leköpve...



2022. jan. 24. 01:07
 181/187 A kérdező kommentje:
Hát, lehet hogy nem megkeseredettek, de unalmasnak, biztos unalmas az életük, hogy miután én próbálom lezárni ezt az egészet ők még mindig itt pattognak. Nekik max a gyakori és a facebook az egyetlen egy impulzus forrás, amit kapnak egy nap.
2022. jan. 29. 14:16
 182/187 anonim ***** válasza:
70%
Oke, koszonjuk, hogy itt voltal es itt lehettunk 19 oldalon keresztul. Tovabbi szep eletet!
2022. jan. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/187 anonim ***** válasza:
80%
Konkrétan már trollkodnak veled a válaszadók. Ritka egy egyszerű némber lehetsz.😄
2022. jan. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/187 anonim ***** válasza:
84%
Mester, egyébként mesélj, veled ma milyen izgalmak történtek? Hány gengszterkedő gyerekre lettél figyelmes?😄
2022. jan. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/187 A kérdező kommentje:

Basszus tényleg látszik, hogy nincs mit csináljatok. Nincsenek barátaitok vagy valakik, akikkel beszélhettek? Mondjuk ilyen embereket nem is nagyon visel el senki. :)

Amúgy meg, köszönöm a kérdést, nagyon jól telt a napom, még így köhögve is. Átjött ma a barátom, megnéztünk egy filmet és most fejeztem be a mindennapi tornát.

És nem, ma nem figyeltem fel egy gengszterkedő gyerekre sem, csak a szomszédban petárdázott két 12 éves. De hát nekik jogukban áll durrogtatni.

2022. jan. 29. 17:59
 186/187 anonim ***** válasza:
52%
Milyen jó neked, háznál vannak az izgalmak, még a szomszédban is ott vannak ezek a rémségek.😄 Orvos látott már ?
2022. jan. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/187 A kérdező kommentje:
Nem. Téged? Szerintem szükséged lenne rá.
2022. jan. 29. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!