Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a gyerekekne...

Miért van az hogy a gyerekeknek csak jogaik vannak?

Figyelt kérdés

Egy 23 éves lány vagyok, aki már nagyon sokszor tapasztalta élete során, hogy a mostani z generációs(amibe én is bele tartozok), illetve alfa generációs csemetéknek abszolút nincsenek kötelezettségei. Ezt a kérdést egy pár nappal ezelőtti történet váltotta ki. Egy 26 éves barátnőm és a majdnem 3 éves kisfia át jött hozzám, egy kis csevegésre, megittunk egy teát stb. Addig pedig a gyerek játszott pár plüss macival, amit én adtam neki, de egy idő után ráunt és jött megkérni az anyját, hogy adjon neki kis kocsikat és még valami robotot. Az anyja megmondta neki, hogy itt ilyen nincs, én pedig azt is felajánlottam neki hogy adok színes ceruzákat és pár lapot, hogy rajzoljon. A kis csemetének ez baromira nem tetszett és oda vágta magát a földhöz, el kezdett rugdosódni és ordibálni. Az anyja megpróbálta felvenni, de csak azt érte el hogy a gyerek megüsse, sőt ami legjobban kiakasztott hogy meg is harapta a saját anyját. Ezután az anyuka gyorsan kiviharzott a lakásból, haza vitte az apjához és visszajött hozzám. Megkérdeztem, hogy mindig ilyen-e és miért nem neveli meg rendesen. Erre ő csak annyit mondott: nem akar rossz anya lenni.

Kérdem én, az az ember, aki próbálja megnevelni a gyerekét, esetleg felemeli a hangját, az már rossz szülőnek számít? Nem azt akarom mondani, hogy a gyereket verni kell, de azért meg kell szabni a határokat, mit szabad mit nem, hogyan kell viselkedni, hogyha valakihez vendégségbe megyünk stb. És örülnék ha ez csak egy eset lenne és a többi gyerek normálisabb, mint ez a három éves kisfiú, de miután egy kicsit körbenéztem rádöbbentem, hogy ez csak egy volt a több ezer eset közül. Mi történt a mostani 2-10 éves korosztállyal?

A 11-18 évesekről ne is beszéljünk, mert szerintem katasztrófa ami ott megy. Tele vannak egoista, nárcisztikus fiatalokkal, akikben egy csepp jó érzés vagy kulturáltság nem szorult. A legtöbbjük buta, üres és sötét. De közben meg verik a mellüket, hogy ők megfogják változtatni a világot, úgy hogy két értelmes összefüggő mondatott nem tudnak mondani vagy ne adj Isten egy LAPRA, a KEZÉVEL leírni bármit is. Persze, nálunk is voltak kicsapongóbbak, lusták és butábbak, de nem ennyien. És mindeközben, pont ők várják el a tiszteletet és a megértést másoktól, miközben ők semmit sem tesznek ezekért a dolgokért. Olyan mintha azt akarnák, hogy az égig legyenek magasztalva csak azért mert megszülettek.

Persze, nem azt mondom, hogy nincsenek kedves, értelmes és okos fiatalok ebben a korcsoportban, de nagyon keresni kell hogy találjál egyet is és sajnos pont az ilyenek vannak kiközösítve és leköpve...



2022. jan. 24. 01:07
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/187 anonim ***** válasza:
84%
Jóvan aranyoskám, eszünkbe fogsz jutni, egyem a kis szívedet.
2022. jan. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/187 A kérdező kommentje:
nem mondtam, hogy jussak eszetekbe, csak mondom, hogy ne lepődjetek meg. De az szövegértelmezés... na mindegy..
2022. jan. 26. 23:04
 123/187 anonim ***** válasza:
81%
Jajj, írok már még valamit, amire ugorhatsz, nehogy ne a tiéd legyen az utolsó szó. Kedves, jöhetsz ezzel a szövegértéses fszsággal, ha nem tudod értelmezni az iróniát, de még mindig te vagy az, aki fordítva ül azon a bizonyos magas lovon.
2022. jan. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/187 anonim ***** válasza:
81%
Neked meg majd jusson az eszedbe ez a sok butaság amit idehánytál ha lesz egy dackorszakos gyereked.
2022. jan. 27. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/187 A kérdező kommentje:
Hát még ha lesz is egy dackorszakos gyerekem, én biztos hogy nem fogom hagyni hogy üssön és harapjon. Azt meg főleg nem hogy a csicskájának nézzen.
2022. jan. 27. 08:46
 126/187 anonim ***** válasza:
84%

Nem ilyen fekete-fehér az élet sajnos. Addig meg mindenki nagyon okos és vannak csodás elvei, amíg ott nem áll a saját vergődő gyereke mellett.


Nem érted, hogy más sem engedi neki, hogy üssön? De attól még megpróbálja a legtöbb, te meg vagy el tudod kapni a kezét időben vagy nem. De mindegy, felesleges tovább csépelni a szót.


Győzd csak meg magad, hogy te aztán feltaláltad a spanyol viaszt, amire eddig még egy anya sem gondolt, mert hát csak meg kell nevelni a gyereket. Komolyan, köszönjük az emberiség nevében, hogy előálltál ezzel a fantasztikus módszerrel. Reméljük van valami kategória, amiben jövőre megkaphatod a Nobel-díjat érte.

2022. jan. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/187 anonim ***** válasza:
81%
Miért mit csinálsz, te is lelépsz egy évre?😄
2022. jan. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/187 A kérdező kommentje:
Ha ott fogok tartani hogy kilakoltatnak a házamból, mert nincs pénzem, akkor inkább "lelépek" dolgozni.
2022. jan. 27. 12:38
 129/187 anonim ***** válasza:
80%
Apád nézetett volna normális munkát a veszteséges vállalkozása helyett. Ne az asszonynak kelljen már otthagyni 3 gyereket és külföldön gürizni. Micsoda felelősségteljes hozzáállás. Tök szép, hogy anyukád hitt benne, csak kár, hogy titeket meg beáldozott érte.
2022. jan. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/187 A kérdező kommentje:

Azt hiszed nem próbált meg más munkát találni? Megpróbált. 2 hónap csak arról szólt, hogy munkát próbált keresni ÉS mindeközben próbálta a vállalkozását is helyre hozni.

Amúgy tényleg nem miért vagytok annyira kiakadva, hogy 14 hónapra ELMENT (nem lelépett, mert az már megint mást jelent) dolgozni anyám külföldre. Vannak olyan családok, ahol mind a két szülő elmegy dolgozni külföldre és a nagyi vagy más rokon vigyázz a családra, mégsem esik az egész ország kétségbe. Éppen nem rég hallgattam a kocsimba a rádióban, hogy Magyarországon 21% a szülőknek (legyen az nő vagy férfi) ki megy külföldre dolgozni és minimum két évre kint maradnak.

Jó, egyet értek hogy egy gyereknek szüksége van apára és anyára is, de ti itt úgy beszéltek, mintha anyám örökre ott hagyott volna minket.

2022. jan. 27. 21:14
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!