Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a gyerekekne...

Miért van az hogy a gyerekeknek csak jogaik vannak?

Figyelt kérdés

Egy 23 éves lány vagyok, aki már nagyon sokszor tapasztalta élete során, hogy a mostani z generációs(amibe én is bele tartozok), illetve alfa generációs csemetéknek abszolút nincsenek kötelezettségei. Ezt a kérdést egy pár nappal ezelőtti történet váltotta ki. Egy 26 éves barátnőm és a majdnem 3 éves kisfia át jött hozzám, egy kis csevegésre, megittunk egy teát stb. Addig pedig a gyerek játszott pár plüss macival, amit én adtam neki, de egy idő után ráunt és jött megkérni az anyját, hogy adjon neki kis kocsikat és még valami robotot. Az anyja megmondta neki, hogy itt ilyen nincs, én pedig azt is felajánlottam neki hogy adok színes ceruzákat és pár lapot, hogy rajzoljon. A kis csemetének ez baromira nem tetszett és oda vágta magát a földhöz, el kezdett rugdosódni és ordibálni. Az anyja megpróbálta felvenni, de csak azt érte el hogy a gyerek megüsse, sőt ami legjobban kiakasztott hogy meg is harapta a saját anyját. Ezután az anyuka gyorsan kiviharzott a lakásból, haza vitte az apjához és visszajött hozzám. Megkérdeztem, hogy mindig ilyen-e és miért nem neveli meg rendesen. Erre ő csak annyit mondott: nem akar rossz anya lenni.

Kérdem én, az az ember, aki próbálja megnevelni a gyerekét, esetleg felemeli a hangját, az már rossz szülőnek számít? Nem azt akarom mondani, hogy a gyereket verni kell, de azért meg kell szabni a határokat, mit szabad mit nem, hogyan kell viselkedni, hogyha valakihez vendégségbe megyünk stb. És örülnék ha ez csak egy eset lenne és a többi gyerek normálisabb, mint ez a három éves kisfiú, de miután egy kicsit körbenéztem rádöbbentem, hogy ez csak egy volt a több ezer eset közül. Mi történt a mostani 2-10 éves korosztállyal?

A 11-18 évesekről ne is beszéljünk, mert szerintem katasztrófa ami ott megy. Tele vannak egoista, nárcisztikus fiatalokkal, akikben egy csepp jó érzés vagy kulturáltság nem szorult. A legtöbbjük buta, üres és sötét. De közben meg verik a mellüket, hogy ők megfogják változtatni a világot, úgy hogy két értelmes összefüggő mondatott nem tudnak mondani vagy ne adj Isten egy LAPRA, a KEZÉVEL leírni bármit is. Persze, nálunk is voltak kicsapongóbbak, lusták és butábbak, de nem ennyien. És mindeközben, pont ők várják el a tiszteletet és a megértést másoktól, miközben ők semmit sem tesznek ezekért a dolgokért. Olyan mintha azt akarnák, hogy az égig legyenek magasztalva csak azért mert megszülettek.

Persze, nem azt mondom, hogy nincsenek kedves, értelmes és okos fiatalok ebben a korcsoportban, de nagyon keresni kell hogy találjál egyet is és sajnos pont az ilyenek vannak kiközösítve és leköpve...



2022. jan. 24. 01:07
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/187 A kérdező kommentje:

Persze, ilyenkor mindig mások a szemellenzősek és a megkeseredettek, akik felhívják egy elég komoly dologra a figyelmet. Esetleg nem tűnt fel egyeseknek, hogy a cégek egyre többet akarják ott tartani az idősebbik generációkat a munkapiacon? Vajon miért? Nem lehet hogy azért mert a mostani z-generációnak a nagy rész buta, sötét és lusta? Csomó embert most látok az interneten, hogy azzal dicsekednek, hogy életükben nem fogtak könyvet a kezükbe, a kommentelők meg írják hogy ők sem és like ha te sem. A helyesírást meg nem is kommentálom. Persze, én is szoktam hibázni, nem arról van szó hogy nem, de nem is olyan szinte ahogyan ők.

Persze, mindig voltak lusta és buta emberek, de nem olyan szinten mint most. És az még az én korosztályomban nem is volt "divat" hogy buta legyél. Most meg ezek a sötét és buta kölykök az ászok, aki meg egy kis értelmesebb, az ki van közösítve. Ennél a generációnál vagy hülye vagy egy prosti (12 éves lányokat látok, hogy azon versenyeznek, ki milyen fiúval csinálta már és hánnyal, ha ez nem probléma, akkor nem tudom mi).

Amúgy meg nem tudom min vagytok úgy kiakadva, hogy anyám 14 hónapra elutazott. Rengeteg velem egykorúnak ki kellet utazzon az egyik szülő dolgozni. Nem olyan nagy dolog. És amúgy érdekes, hogy azok az emberek, akiket egy kicsit magukra hagytak a szülők, hogy tanuljon meg egy kicsit elboldogulni, azoknak a nagy rész felnőtt korára is egy élelmes ember lett, aki két lábon áll a földön és nem anyucinak kell neki arany tálcán le és felhozni az ételt.

2022. jan. 25. 15:56
 92/187 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem a magadfajta miatt alkalmazzák inkább a nyugdíjast, hogy az olyannal ne kelljen vesződni, akinek hiába mond az ember bármit.
2022. jan. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/187 A kérdező kommentje:
figyi, engem a főnökasszonyom szeret, a munkatársaim is (idős is és fiatalabb is). Hallgatok másra, akinek több tapasztalata van mint nekem. Szóval most mellé lőttél :)
2022. jan. 25. 17:11
 94/187 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom miről beszélsz, régebben is voltak buta, lusta gyerekek. Szerintem most épp, hogy okosabbak. Többen tanulnak felsőoktatásban, mint régen. 40 éves vagyok, régen is voltak ribik, sőt, pont azok voltak, akiket otthon nagyon fogtak. Úgyhogy az egész papolasod úgy hangzik, mint az 70 éves Gizi néni mondaná a szomszédból, mert irigykedik a fiatalokra
2022. jan. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/187 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy most többen tanulnak felsőoktatásban mint régen, sőt biztos, de ezt leginkább a társadalom nyomása miatt teszik. Most már minden idiótának van diplomája és bárki bejut egyetemre, mert nagyon sok lehetőségük van. És most már a tanárok már csak félelemből és szánalomból is átengedik a diákokat. Nem rég mondta a 16 éves öcsém, hogy valakit az angol tanár megakart buktatni, mert annyira nem tanult a gyerek és nem is a legokosabbak közé tartozott. Na, azt a cirkuszt amit levertek a szülők.. Nem is ragozom, mert nem kell.

Szóval biztos hogy több embernek van diplomája és már mindenki le tud érettségizni, de nem azt jelenti, hogy okosabbak is.

Természetesen sok olyan is van aki értelmes és kedves, nem 1-2 ismerek, de még azok is arról panaszkodnak, hogy nagyon nehezen találnak maguknak barátokat, mert vagy lenézik őket vagy egy idő után megunják a többieknek páva viselkedésüket.

2022. jan. 25. 18:11
 96/187 anonim ***** válasza:
67%
Fújjad csak.
2022. jan. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/187 A kérdező kommentje:
fáj az igazság?😀
2022. jan. 25. 20:30
 98/187 anonim ***** válasza:
62%

"Persze, én is szoktam hibázni, nem arról van szó hogy nem, de nem is olyan szinte ahogyan ők."


Ezen a mondaton nagyon jot nevettem, hát ki vagy te? Te is szoktal hibazni, de azért annyit nem mint masok, mert nyilvan te vagy maga a tökéletesség.

Egyebkent szerintem te vagy itt az egyetlen, akinek faj az igazsag, mert nem birod abbahagyni a folyamatos problémázást.

2022. jan. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/187 A kérdező kommentje:
A helyesírási hibákat róttam fel egyeseknél. Nem azt hogy ki mennyit hibázik. Baromi sokat hibázok napi szinten, nem mondtam azt hogy tökéletes vagyok, egyik közülük az, hogy feljöttem gyakorira. Látom pont olyan hülyék itt az emberek ahogy mondják :)
2022. jan. 25. 21:28
 100/187 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 90-es években is hencegtek azzal osztálytársaim, hogy ők maximum a tévéújságot szokták elolvasni.

Bocs, de objektíven megnezve számomra semmivel sem tűnnek hülyébbnek a mostani gyerekek, mint mi voltunk. Csak ők máshogy hülyék, mert más hatások érik őket. Néha ég a pofám, ha szembe jönnek velem a huszonévesen írt Facebook posztjaim, még 2009-2010-ből (akkor voltam 22-23 éves), hogy milyen hulyegyerek voltam akkor még tulajdonképpen.


Egyébként meg nekem egészen más a tapasztalatom, mint neked. Szociális munkás vagyok, tinikkel dolgozom. Én azt látom, hogy elég sokan olvasnak, többen, mint amikor én voltam az ő korukban. Azt nem mondom, hogy az egekben van a színvonal, mert ilyen limonádékat meg erotikus regényeket olvasnak főleg, de gondolom te se magas irodalmat olvasol.

2022. jan. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!