Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a gyerekekne...

Miért van az hogy a gyerekeknek csak jogaik vannak?

Figyelt kérdés

Egy 23 éves lány vagyok, aki már nagyon sokszor tapasztalta élete során, hogy a mostani z generációs(amibe én is bele tartozok), illetve alfa generációs csemetéknek abszolút nincsenek kötelezettségei. Ezt a kérdést egy pár nappal ezelőtti történet váltotta ki. Egy 26 éves barátnőm és a majdnem 3 éves kisfia át jött hozzám, egy kis csevegésre, megittunk egy teát stb. Addig pedig a gyerek játszott pár plüss macival, amit én adtam neki, de egy idő után ráunt és jött megkérni az anyját, hogy adjon neki kis kocsikat és még valami robotot. Az anyja megmondta neki, hogy itt ilyen nincs, én pedig azt is felajánlottam neki hogy adok színes ceruzákat és pár lapot, hogy rajzoljon. A kis csemetének ez baromira nem tetszett és oda vágta magát a földhöz, el kezdett rugdosódni és ordibálni. Az anyja megpróbálta felvenni, de csak azt érte el hogy a gyerek megüsse, sőt ami legjobban kiakasztott hogy meg is harapta a saját anyját. Ezután az anyuka gyorsan kiviharzott a lakásból, haza vitte az apjához és visszajött hozzám. Megkérdeztem, hogy mindig ilyen-e és miért nem neveli meg rendesen. Erre ő csak annyit mondott: nem akar rossz anya lenni.

Kérdem én, az az ember, aki próbálja megnevelni a gyerekét, esetleg felemeli a hangját, az már rossz szülőnek számít? Nem azt akarom mondani, hogy a gyereket verni kell, de azért meg kell szabni a határokat, mit szabad mit nem, hogyan kell viselkedni, hogyha valakihez vendégségbe megyünk stb. És örülnék ha ez csak egy eset lenne és a többi gyerek normálisabb, mint ez a három éves kisfiú, de miután egy kicsit körbenéztem rádöbbentem, hogy ez csak egy volt a több ezer eset közül. Mi történt a mostani 2-10 éves korosztállyal?

A 11-18 évesekről ne is beszéljünk, mert szerintem katasztrófa ami ott megy. Tele vannak egoista, nárcisztikus fiatalokkal, akikben egy csepp jó érzés vagy kulturáltság nem szorult. A legtöbbjük buta, üres és sötét. De közben meg verik a mellüket, hogy ők megfogják változtatni a világot, úgy hogy két értelmes összefüggő mondatott nem tudnak mondani vagy ne adj Isten egy LAPRA, a KEZÉVEL leírni bármit is. Persze, nálunk is voltak kicsapongóbbak, lusták és butábbak, de nem ennyien. És mindeközben, pont ők várják el a tiszteletet és a megértést másoktól, miközben ők semmit sem tesznek ezekért a dolgokért. Olyan mintha azt akarnák, hogy az égig legyenek magasztalva csak azért mert megszülettek.

Persze, nem azt mondom, hogy nincsenek kedves, értelmes és okos fiatalok ebben a korcsoportban, de nagyon keresni kell hogy találjál egyet is és sajnos pont az ilyenek vannak kiközösítve és leköpve...



2022. jan. 24. 01:07
 171/187 anonim ***** válasza:
84%
Ja persze, 10 perc alatt pont akkor összetört 2 poharat. Dolgozni beteg voltál, de össze fertőzni őket már nem. Nem veszed észre, hogy te vagy a gáz. Rendesen összegabalyodtal már a hazugságaidban. Előtte találkoztál, nem mégse, beugrottal visszavinni az idáig nálad nem lévő játékait. Nem megy ez neked, hagyd ezt a profikra, te nem vagy elég okos hozzá.
2022. jan. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/187 A kérdező kommentje:
Én már rég befejeztem de te űzöd fűzöd a dolgokat. Menj vissza gyereket nevelni és bulvárt olvasni, az való neked.😂
2022. jan. 28. 23:15
 173/187 anonim ***** válasza:
82%
Nem egy válaszoló ír neked vissza, te észlény.
2022. jan. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/187 A kérdező kommentje:
Tudom, de én mikor azt mondom Gyakorin hogy te, akkor általában mindenkire gondolok. Mert nem lehet tudni, hogy ki változtatja meg az írás stílusát és ki nem.
2022. jan. 29. 08:45
 175/187 anonim ***** válasza:
81%
Miert valtoztatna meg valaki az irasstilusat?😂
2022. jan. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/187 anonim ***** válasza:
76%
175, amiért ő kamuzik itt oldalakon keresztül. 🤣
2022. jan. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/187 A kérdező kommentje:

Sok hülye ember van ezen az oldalon, ki tudja. Nem látom se a neveteket, se az arcotokat.

És már mondtam. Menjetek vissza gyereket nevelni és bulvárt olvasni. Nagyobb élményetek vagy sikeretek az életben úgysem lesz.

2022. jan. 29. 12:43
 178/187 anonim ***** válasza:
76%
Ezt már mondtad. 🤷
2022. jan. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/187 anonim ***** válasza:
81%
Az a baja, tudjátok, hogy nem bírja ki, hogy ne az övé legyen az utolsó szó, pedig már rég nem akar itt tovább vergődni, mert bukik bele a kamuiba, meg abba, hogy zavarja az embereket gyereket nevelni meg bulvárt olvasni. Milyen szuper anyós lesz belőle egyszer. Foglalkoztassuk már még egy kicsit! Ha egyszer ne adj isten gyereket szül, az sokkal idegesítőbb lesz úgy is. Nem árt a gyakorlás.
2022. jan. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/187 anonim ***** válasza:
84%

177.

Kivétel nélkül szinte az összes válaszadónak boldogabb élete lehet, mint neked, legalábbis egyiken sem éreztem, hogy ilyen megkeseredett lenne.

2022. jan. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!