Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a gyerekekne...

Miért van az hogy a gyerekeknek csak jogaik vannak?

Figyelt kérdés

Egy 23 éves lány vagyok, aki már nagyon sokszor tapasztalta élete során, hogy a mostani z generációs(amibe én is bele tartozok), illetve alfa generációs csemetéknek abszolút nincsenek kötelezettségei. Ezt a kérdést egy pár nappal ezelőtti történet váltotta ki. Egy 26 éves barátnőm és a majdnem 3 éves kisfia át jött hozzám, egy kis csevegésre, megittunk egy teát stb. Addig pedig a gyerek játszott pár plüss macival, amit én adtam neki, de egy idő után ráunt és jött megkérni az anyját, hogy adjon neki kis kocsikat és még valami robotot. Az anyja megmondta neki, hogy itt ilyen nincs, én pedig azt is felajánlottam neki hogy adok színes ceruzákat és pár lapot, hogy rajzoljon. A kis csemetének ez baromira nem tetszett és oda vágta magát a földhöz, el kezdett rugdosódni és ordibálni. Az anyja megpróbálta felvenni, de csak azt érte el hogy a gyerek megüsse, sőt ami legjobban kiakasztott hogy meg is harapta a saját anyját. Ezután az anyuka gyorsan kiviharzott a lakásból, haza vitte az apjához és visszajött hozzám. Megkérdeztem, hogy mindig ilyen-e és miért nem neveli meg rendesen. Erre ő csak annyit mondott: nem akar rossz anya lenni.

Kérdem én, az az ember, aki próbálja megnevelni a gyerekét, esetleg felemeli a hangját, az már rossz szülőnek számít? Nem azt akarom mondani, hogy a gyereket verni kell, de azért meg kell szabni a határokat, mit szabad mit nem, hogyan kell viselkedni, hogyha valakihez vendégségbe megyünk stb. És örülnék ha ez csak egy eset lenne és a többi gyerek normálisabb, mint ez a három éves kisfiú, de miután egy kicsit körbenéztem rádöbbentem, hogy ez csak egy volt a több ezer eset közül. Mi történt a mostani 2-10 éves korosztállyal?

A 11-18 évesekről ne is beszéljünk, mert szerintem katasztrófa ami ott megy. Tele vannak egoista, nárcisztikus fiatalokkal, akikben egy csepp jó érzés vagy kulturáltság nem szorult. A legtöbbjük buta, üres és sötét. De közben meg verik a mellüket, hogy ők megfogják változtatni a világot, úgy hogy két értelmes összefüggő mondatott nem tudnak mondani vagy ne adj Isten egy LAPRA, a KEZÉVEL leírni bármit is. Persze, nálunk is voltak kicsapongóbbak, lusták és butábbak, de nem ennyien. És mindeközben, pont ők várják el a tiszteletet és a megértést másoktól, miközben ők semmit sem tesznek ezekért a dolgokért. Olyan mintha azt akarnák, hogy az égig legyenek magasztalva csak azért mert megszülettek.

Persze, nem azt mondom, hogy nincsenek kedves, értelmes és okos fiatalok ebben a korcsoportban, de nagyon keresni kell hogy találjál egyet is és sajnos pont az ilyenek vannak kiközösítve és leköpve...



2022. jan. 24. 01:07
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/187 anonim ***** válasza:
69%
🤦🤦🤦
2022. jan. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/187 anonim ***** válasza:
84%

Dik, ez a buta, értetlen jánygyerek, he! Hogy az anyja nem tanította meg neki, hogy a hülyeséget nem rakjuk a kirakatba! De egy széégyen már! Nem kellett vón otthagyni a gyerekeit, megmondtam én, hogy baj lesz belűle. Én mán akkor mondtam a magamét, hogy rossz vége lesz, elromlik a jány, de nem hallgattak rám. Ehe, hogy igazam lett! Van baj nála, nem is kevés. Pedig én már csak tudom! Láttam már vagy 3 gyereket összesen. Az mind vagy hülye, vagy nem. Hát igazam van, neem?

...

Na, ez vagy te. A falusi vénasszony attitűd. Csak egy fokkal fogalmazol kulturáltabban. Csak úgy még vicces se vagy. Alakíts már valamit, mert így csak simán lejáratod magad.

2022. jan. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/187 anonim ***** válasza:
84%

Az utolsó kommentedhez csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy pont azért mert nem vagy még anya, nem tudod mi az a viselkedés ami belefér egy kisgyerek életkorába. Ami továbbra sem azt jelenti, hogy hagyni kell szó nélkül. De hogy mindegyik próbálkozik, temperamentumától függően az biztos.

Vagyis nem nem látod át egészen hogy mi a jó és mi a rossz.

2022. jan. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/187 A kérdező kommentje:

Már megint ugyanazt le kell írjam, mert nem tudtok olvasni.


Figyi, van amikor még ha ki is borul a gyerek az nem idegesítő, vicces és rászól az anyja. De ilyenkor mikor egy 3 éves kis majom sakkban tartja az egész családot, azt abszolút nem tartom viccesnek, hanem inkább szomorúnak. Ezekből a gyerekekből lesz általában a nagyképű, páva, anyuci szeme fénye, aki még a szennyesét sem képes kitenni a szennyes kosárba. Nem azt akarom mondani, hogy ne hagyjuk a gyereket választani, hogy mit egyen, mit csináljunk a hétvégén, szülinapra milyen ajándékot akarsz stb., de mikor látom, hogy ő a szüleit rabszolga ként kezeli, az már abszolút nem jó.

És nehogy azt higgyétek, hogy én 3 ilyen kirobbanás után írom ki ezt a kérdést. Hetente 2-3 szoktunk találkozni és a gyerek MINDIG így viselkedik. Szóval nem első esett után írom ezt ki.


"Na, ez vagy te. A falusi vénasszony attitűd. Csak egy fokkal fogalmazol kulturáltabban. Csak úgy még vicces se vagy. Alakíts már valamit, mert így csak simán lejáratod magad."


Látom nagyon nem tetszik a valóság... Na nem baj, talán pár év múlva te is kilépsz a szobádnak a falai közül és észreveszed, hogy mi is megy a világban.

2022. jan. 26. 17:56
 115/187 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom elhinni, hogy te láttál már közelről 3 évest és, hogy tisztában vagy e az életkori sajátosságukkal. A barátnőd pedig biztos őrülne, hogy majomnak hívod a gyerekét. Viszont van egy olyan érzésem, hogy te féltékeny vagy a gyerekre,.mert "elvette" a barátnődet, simán el tudom képzelni, azok után, amiket ideböffögtél.
2022. jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/187 anonim ***** válasza:
64%
Én meg azt nem tudom mi hányadjára írjuk le... hogy attól, hogy te nem láttad még nem biztos, hogy nem neveli azt a gyereket. Plusz a legnagyobb hiszti közben a gyerekek a legkevésbé sem befogadóak a nevelésre, ha lecsitult és ismét van kapcsolat a szülő és gyerek között akkor pedig szépen meg lehet beszélni. És úgy a milliomodik eset után be is épül a kis fejébe, hogy mi helyes és mi nem.
2022. jan. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/187 anonim ***** válasza:
81%
Nálad nagyobb hisztigép szerintem nincs.😄
2022. jan. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/187 anonim ***** válasza:
76%

Te annyira hulye vagy komolyan, hogy erre szavak nincsenek. Vicces, hogy barki barmit ír itt, akkor is te vagy az okosabb es, hogy nehogy masnak adj igazat, mindig tovabbfuzod a sztorit, hogy DE, de, de.

"De en nem most eloszor láttam a gyereket igy viselkedni, hanem mindig ilyen. Heti 2-3-szor látom."

Tenyleg? A gyerek mindig hiszteriazik, aztan az anyja nem neveli meg hanem fogja azt hazaviszi? Ne probalkozz. Nyugodtan abba hagyhatod, mar 3 oldallal ezelőtt megmondtam, hogy hagyd ra.

Meg ha igaz is, hogy tényleg nem neveli rendesen a gyereket es többszáz alkalom nalad leves utan sem visza jatekot a gyereknek, hanem hagyja unatkozni meg hisztizni, na az tenyleg hulyeseg es erthetetlen (amit ketlek, hogy igy lenne), DE akkor sem szólsz bele mas nevelesi modszereibe, mert nem a te gyerekedrol van szo!

2022. jan. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/187 A kérdező kommentje:
Jó, akkor legyen a ti hitetek szerint. De majd ha látni fogjátok az ilyen csemetéket 10-15 vagy akár 20 év múlva és elborzadtok, akkor majd ne lepődjetek meg :)
2022. jan. 26. 22:29
 120/187 anonim ***** válasza:
85%
Jól van Böske néni, majd meglátjuk.😄 Komolyan, még a nagyanyám is lazább.
2022. jan. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!