Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a gyerekekne...

Miért van az hogy a gyerekeknek csak jogaik vannak?

Figyelt kérdés

Egy 23 éves lány vagyok, aki már nagyon sokszor tapasztalta élete során, hogy a mostani z generációs(amibe én is bele tartozok), illetve alfa generációs csemetéknek abszolút nincsenek kötelezettségei. Ezt a kérdést egy pár nappal ezelőtti történet váltotta ki. Egy 26 éves barátnőm és a majdnem 3 éves kisfia át jött hozzám, egy kis csevegésre, megittunk egy teát stb. Addig pedig a gyerek játszott pár plüss macival, amit én adtam neki, de egy idő után ráunt és jött megkérni az anyját, hogy adjon neki kis kocsikat és még valami robotot. Az anyja megmondta neki, hogy itt ilyen nincs, én pedig azt is felajánlottam neki hogy adok színes ceruzákat és pár lapot, hogy rajzoljon. A kis csemetének ez baromira nem tetszett és oda vágta magát a földhöz, el kezdett rugdosódni és ordibálni. Az anyja megpróbálta felvenni, de csak azt érte el hogy a gyerek megüsse, sőt ami legjobban kiakasztott hogy meg is harapta a saját anyját. Ezután az anyuka gyorsan kiviharzott a lakásból, haza vitte az apjához és visszajött hozzám. Megkérdeztem, hogy mindig ilyen-e és miért nem neveli meg rendesen. Erre ő csak annyit mondott: nem akar rossz anya lenni.

Kérdem én, az az ember, aki próbálja megnevelni a gyerekét, esetleg felemeli a hangját, az már rossz szülőnek számít? Nem azt akarom mondani, hogy a gyereket verni kell, de azért meg kell szabni a határokat, mit szabad mit nem, hogyan kell viselkedni, hogyha valakihez vendégségbe megyünk stb. És örülnék ha ez csak egy eset lenne és a többi gyerek normálisabb, mint ez a három éves kisfiú, de miután egy kicsit körbenéztem rádöbbentem, hogy ez csak egy volt a több ezer eset közül. Mi történt a mostani 2-10 éves korosztállyal?

A 11-18 évesekről ne is beszéljünk, mert szerintem katasztrófa ami ott megy. Tele vannak egoista, nárcisztikus fiatalokkal, akikben egy csepp jó érzés vagy kulturáltság nem szorult. A legtöbbjük buta, üres és sötét. De közben meg verik a mellüket, hogy ők megfogják változtatni a világot, úgy hogy két értelmes összefüggő mondatott nem tudnak mondani vagy ne adj Isten egy LAPRA, a KEZÉVEL leírni bármit is. Persze, nálunk is voltak kicsapongóbbak, lusták és butábbak, de nem ennyien. És mindeközben, pont ők várják el a tiszteletet és a megértést másoktól, miközben ők semmit sem tesznek ezekért a dolgokért. Olyan mintha azt akarnák, hogy az égig legyenek magasztalva csak azért mert megszülettek.

Persze, nem azt mondom, hogy nincsenek kedves, értelmes és okos fiatalok ebben a korcsoportban, de nagyon keresni kell hogy találjál egyet is és sajnos pont az ilyenek vannak kiközösítve és leköpve...



2022. jan. 24. 01:07
 151/187 A kérdező kommentje:
Jó, akkor legyen a ti belátásotok szerint. De látom a buborékban éléses mondatom betalált. Talán igazam volt? Látszik, hogy otthon ülő kitartott anyukák vagytok, akiknek az egyetlen társasága a gyerek, meg a szomszéd kivénhedt kutyája. :)
2022. jan. 28. 12:32
 152/187 anonim ***** válasza:
76%

Attol, hogy nem dolgozom, nem jelenti, hogy csak otthon ulok 0-24-ben:)

De olyan vicces, hogy te mindenkinek kiforgatod a szavait.

Ja amugy van sajat kutyank😂, nem a szomszed kutyaja a tarsasagom. De ezt csak azert irom, hogy meg valamibe belekothess.

2022. jan. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/187 anonim ***** válasza:
80%
Pontosan azt jelenti, te agyhalott, hogy nem élnek buborékban, csak már annyira nem tudsz mit modnani, hogy szurkálódni próbálsz. Csak nem sikerül, mert ehhez sincsen elég eszed.
2022. jan. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/187 anonim ***** válasza:
76%

151.

2 gyerekes anya és vállaljozó is vagyok egyben. De hozzád képest egy hippi. Komolyan, hogy bír elviselni a párod?

2022. jan. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/187 A kérdező kommentje:
Baromi jól. Na mindegy. Szerintem itt le kéne zárni a dolgokat. Látom túl sok időtök van a 2-3 kicsi gyerek mellet. Inkább foglalkozzatok velük. Na de nincs elvárásom olyan emberektől, akik a bulvárt és a gyakorit lesik egész nap.😂
2022. jan. 28. 14:51
 156/187 anonim ***** válasza:
80%
Nyuszikám, neked mégis mi bajod van? Nem tudsz már mit kitalalni lassan. Hülyék vagyunk, kitartottak vagyunk, elit helyekre járunk, buborékban élünk, mi van még? 19 éves korom óta folyamatosan van munkaviszonyom, teljes munkaidoben dolgoztam világ életemben, csak a két gyed idején voltam otthon, azalatt meg tanultam is. Van egy kamaszom, meg egy ovisom, elég sokáig dolgoztam gyerekekkel, most tinikkel dolgozom, ez a szakmám, de dolgoztam vendéglátásban is. Azt hiszem, egy kicsit több tapasztalatom van az életről, gyerekekről, vagy bármiről, mint neked. Nyilván meg vagy róla győződve, hogy a világon mindent jobban tudsz a nálad tíz-húsz évvel idősebb földi halandóknál, de láthatóan semmiről nincs igazi, komplex tudásod. Szóval szerintem gondolkozz el azon, hogy miért érzel késztetést olyan dolgokba beleszólni, amikhez nem értesz.
2022. jan. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/187 anonim ***** válasza:
80%

Miert dragam te mit csinálsz napok ota, ha nem a gyakorit lesed, azon belul itt valaszokat?

Amugy meg mar megint mast irsz, én peldaul leirtam, hogy ha a gyerekem alszik, akkor van idom. Erre te irod, hogy foglalkozzonk a gyerekunkkel. Mondd mar meg ha alszik, akkor mit foglalkozzak vele?

Egyebkent egyet ertek, már reg le kellett volna zarni ezt a kerdest, csak te, mucika, mindig jossz valami uj fejlmennyel, kitalacioval:)

2022. jan. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/187 A kérdező kommentje:

Látom most nagyon meg vagytok valamin sértődve. Bingó!😂

Amúgy az elmúlt napokban betegeskedtem és nem mentem dolgozni.

2022. jan. 28. 15:12
 159/187 anonim ***** válasza:
76%
157, arra gondolt, hogy rá kellene szólj, mert nem jó pozícióban fekszik. ☝️
2022. jan. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/187 anonim ***** válasza:
83%
Szóval te betegedkedtél és úgy találkozol a barátnőddel és a kisgyerekével, hátha ők is elkapják tőled? Egyem a szíved, de aranyos tőled...
2022. jan. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!